Cene teladi

Jedino u Belosavcima na otkupu da nadjes tu kolicinu, inace ovako nema ljudi koji skupljaju telad za tov, nema velikih tovljaca koji drze 15ak bikova i vise, ko drzi drzi od svojih krava il uzima malu telad,il dokupljuje 2-3-4max od opet pojedinaca, mozes da nadjes 1-2-3 kod ljudi koji kupuju malu telad pa podmecu pod krave hrane 2 meseca i prodaju dalje jer ne predaju mleko...
 
Pozdrav, ima li neko informaciju sta se ovih dana dogadja sa kupovinom zenske teladi rase holstajn? Imam zensko tele mesanac (crna krava osemenjena simentalom), puni 3 meseca za 10 dana, beze od njega ko djavo od krsta. Pre neki dan mi je dolazio covek, kaze doci cu opet za 15 dana da pogledam. Ne razumem smisao toga, nece ono da se ugoji 50kg za 15 dana. Znam da mnogo bolje i mnogo lakse ide prodaja simental rase, pogotovo muske, ali bas ovako da niko nece da uzme...
 
Pozdrav, ima li neko informaciju sta se ovih dana dogadja sa kupovinom zenske teladi rase holstajn? Imam zensko tele mesanac (crna krava osemenjena simentalom), puni 3 meseca za 10 dana, beze od njega ko djavo od krsta. Pre neki dan mi je dolazio covek, kaze doci cu opet za 15 dana da pogledam. Ne razumem smisao toga, nece ono da se ugoji 50kg za 15 dana. Znam da mnogo bolje i mnogo lakse ide prodaja simental rase, pogotovo muske, ali bas ovako da niko nece da uzme...

Stavi je u oglas ovde na forum,kupice je neko vec:ppozdrav:A ti sto te zezaju tipicni nakupci ,kad to nebi radili prosto bi se zabrinuo:haha:
 
Pozdrav, ima li neko informaciju sta se ovih dana dogadja sa kupovinom zenske teladi rase holstajn? Imam zensko tele mesanac (crna krava osemenjena simentalom), puni 3 meseca za 10 dana, beze od njega ko djavo od krsta. Pre neki dan mi je dolazio covek, kaze doci cu opet za 15 dana da pogledam. Ne razumem smisao toga, nece ono da se ugoji 50kg za 15 dana. Znam da mnogo bolje i mnogo lakse ide prodaja simental rase, pogotovo muske, ali bas ovako da niko nece da uzme...
Kod mene u okolini odkad znam za sebe, holštajn, crni i crveni NEĆE niko, nakupci i ako kupe, kupe dvomesečno muško tele po ceni sisančeta (od par dana) simentalske rase...
I kad prodaješ bika holštajn rase, isto zajebancija, ucenjuju i moraš dati, tako da moje neko mišljenje je da dobiješ na mostu (Holštajn krave su mnogo mlečnije od Simentalca) ali izgubiš na ćupriji (muško ili žensko tele koje nećeš za priplod ili tov, a NEĆE ga niko drugi, ili hoće, al' za bagatelu)....
 
dobiješ na mostu (Holštajn krave su mnogo mlečnije od Simentalca) ali izgubiš na ćupriji (muško ili žensko tele koje nećeš za priplod ili tov, a NEĆE ga niko drugi, ili hoće, al' za bagatelu)....

Slazem se.
Kod nas je to tavorenje sa holstajn rasom pocelo kad su se pojavili nakupci koji uzimaju tele starosti od 10 do 15 dana, zadnje 3-4god. Ranije je bilo - tele dodje do 3 meseca, pozoves nekog lokalca koji otkupljuje, izmeri, da cenu po kg i putem. Hoces/neces, molim lepo. Sad dodju, zagledaju ga, usko, ima malu glavu, slabo oko guzice, ponude 150E i to je to. Daleko bilo.
 
Danas na rumskom vasaru trazilo se po 650e za komad. U grupi od 10 komada ima mesanih od 100kg do 130-140kg.
 
Danas na rumskom vasaru trazilo se po 650e za komad. U grupi od 10 komada ima mesanih od 100kg do 130-140kg.
Bolje dzabe ležati, nego dzabe raditi.Tele 650+hrana 550-bik mora biti preko 600kg(1200€) da bi se bilo u nekom plusu,a kako ide cena dole na 2 evra nema nikakvig smisla.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Veruj da hoce,samo moze jod gore da bude,sve dok se ne popravi stocni fond i dok cena teladi ne padne malo,nema nista od isplativosti.... te pare od 650e treba da kosta tele od 200kg

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Имам једно теле за клање има три месеца и на млеку је још једе мало сена не може на ноге дали ти има проблема да се месо осећа на млеко?
 
Nazad
Vrh