Cene teladi

Stigla ekipa 530 ulaz, prosek 120 kg.
c24a69eb79dd8284e58afd9fe848af43.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Zavisi ljudi od gazdinstva do gazdinstva.Imate stale sa cistim simentalcima i godinama semenjenja dobrim bikovima a imate stale gde veterinari sami semene a seljak i nezna sta i kako,cak nezna ni odakle je seme tj koja sem.kuca domace ili strano .Obicno seme u nabavci ono od 200din itd.A postoje i stale koje drze neke meleze bog zna cega.Procenat dobrih gazdinstava iz godine u godinu raste i kvalitet teladi se popravlja.Samo da se ukinu malverzacije sa papirima tj. semenskim listovima i to bi bilo to.
 
malo pratim cijene simentalaca kod nas..bređe krave već po 800e..junice po isto toliko,iako ih ima i po 1200e..
telad ispod 500e muskog naci starosti mjesec dana je kao zgoditak na lotu...kud je sve ovo otislo u lepi...
 
Dal je doslo vreme da mi iz Sjenice imamo najvise udela u nabavci teladi za tov u Srbiji.Mada me strah kako narod ubrzanim tempom ide za inostranstvo da nece ovaj broj teladi ostati jos dugo.
 
Put me kosta 50-60 evra. Mogu da donesem do 10 teladi u kombiju, znaci kad bih se uvek vracao pun kostalo bi me 5-6 evra po teletu. Tamo mi covek nadje telad javi cenu i kakvo je tele u pitanju, tako da znam na kakvo tele idem i posto. Njemu dam 1000 po teletu koje kupim. Zadovoljan sam jako sa saradnjom sa tim covekom uvek bude i bolje nego sto je rekao.
 
Nazad
Vrh