Cene teladi

Tesko je to naci, jedino da se nadje nas vise pa da se napuni kamion da izadje jeftinije, ali ne mozes naci toliko teladi odjednom.

- - - - - - - - - -

Tacno. Manji kamion niza tarifa.
 
Gledajde i 50e da vam uzme po teletu onaj sto vozi:
tele od 120kg x 3.3 priblizno 400e
dakle 400e + 50e za transport je 450e/120kg=3.75 opet je ona cena od 4.5e preskupa

A sto se kamiona tice,kod nas svi uzimaju isto,e po km i onaj od 2t i onaj od 12t i onaj od 24t,bar koliko sam se ja raspitivao,:ppozdrav:
 
Kupovina teladi po Srbiji se ne isplati ako nemas svoj kamion ili neki kombi.Ja sam isao i kupovao teladi a bilo je dana kada sam se vracao kuci prazan jer bas taj dan su resili domacini da podignu cenu teladi.Jednom sam obisao celu opstinu Krusevac i pola opstine Aleksinac napravio troska 100e i nisam kupio ni jedno tele.
 
Kupovina teladi po Srbiji se ne isplati ako nemas svoj kamion ili neki kombi.Ja sam isao i kupovao teladi a bilo je dana kada sam se vracao kuci prazan jer bas taj dan su resili domacini da podignu cenu teladi.Jednom sam obisao celu opstinu Krusevac i pola opstine Aleksinac napravio troska 100e i nisam kupio ni jedno tele.
Nema vise teladi kao nekad prijatelju.Nekada je moje selo jednom nedeljno tovarilo na desetine komada.Sada mozda nema ni jedno ili jedno.Isto je tako u ostalim selima.I tako sa svom stokom.Mislim stoka je visestruko manje a cene su i dalje sve manje.Za koga da narod radi.Za trgovce jedino ili za ove sto naplacuju struju,komunalije,pretplatu za TV i slicno.Sto puta sam resavao da povecam na 50 krava i uvek se razocaram i ovaj put cu ili da sve batalim ili opet da cuvam one stare seljacke krave.
 
Jel pitas ti coveka kad dodje da ti vrse koliko mu kombajn trosi po Ha, ili ga pitas posto vrse od Ha ? Nemoj da se uvredis, samo ti navodim primer...
Inace kamion mi trosi oko 16 L na 100 km, zavisi kakav je put i teret...
Naravno,zasto bih se vredjao,cisto razgovaramo,pitao sam te to zato sto sam hteo da kazem koliki su troskovi ako imas svoj kamion ili koliko su troskovi onoga od koga kupis telad pa ti on doveze kuci.....
Samo sam hteo da kazem da je cena od 4.5e po kilogramu abnormalna i dea trosak oko prevoza teladi nikako ne iznosi 1e po kg....:ppozdrav:
 
Trosak nije samo 16l goriva. Sizim od toga da je gorivo jedini trosak. Koliko kosta jedna guma? Koliko kosta registracija, koliko kosta ne daj Boze neka zezancija sa mehanikom.

Jesenas kod nas jedan nije isao u prevoz svoje repe, jer kad uzme koliko se pohaba prikolica i traktor nije hteo da kida masine, vec je platio da mu vuku. Sto bi on rekao, traktor (kamion) nisam nasao iza cocka, vec sam ga kupio.:ppozdrav:
 
Trosak nije samo 16l goriva. Sizim od toga da je gorivo jedini trosak. Koliko kosta jedna guma? Koliko kosta registracija, koliko kosta ne daj Boze neka zezancija sa mehanikom.

Jesenas kod nas jedan nije isao u prevoz svoje repe, jer kad uzme koliko se pohaba prikolica i traktor nije hteo da kida masine, vec je platio da mu vuku. Sto bi on rekao, traktor (kamion) nisam nasao iza cocka, vec sam ga kupio.:ppozdrav:
Pa kad se nista ne isplati ti sedi po celi dan pa ce ti pasti s neba,a ovi ostali neka placaju telad od 120kg po 570e pa neka tove ako se isplati....
S vama se ne vredi raspravljati:off_topic:::samo odmor::tako da ja ovde zavrsavam svaku diskusiju:haha:
 
11014702_835776706468950_268248353_n.jpg

11026532_835776726468948_1701926097_n.jpg

Ja pazario veceras jos jedno tele 540e.
 
Drugari da li bi neko bio voljan da mi da broje telefona neke klanice imam jednog simentalca od 550-600kg na prodaju?
 
sa 550e nece ni biti,cujem matijevic placa 190 sim 170 crn od danasi, dobijes 700e za 500kg bika
 
190-200 kg sam placao u prosjeku 1200 km.uglavnom telad su sva prvoklasna,ako i ima kojeg skarta to zavrsi na klanju,prodaje lokalnim mesarima.
 
Drugari,da li znate nekog da je kupovao telad sa ovog oglasa?http://poljoprivredni.oglasi.rs/oglas/968350/goveda+sabac
U tekstu oglasa br. telefona i potpisan sa Mirko ,radio sam sa njim.
Svercer teladima i dovozi ih sa svih strana a uvek tvrdi da su iz Petrovca ima dobru zvaku a ponekad i dobru robu.
Ako budes radio sa njim ne isplacuj mu sve pare do kraja dok ti ne donese sve ciste papire.
Ponekad hoce ako sa nekim teletom nije sve u redu i da ga zameni tj .daje garanciju od mesec dana.
 
Drugari,da li znate nekog da je kupovao telad sa ovog oglasa?http://poljoprivredni.oglasi.rs/oglas/968350/goveda+sabac
Ja sam kupio prosle godine u junu od Mirka telad.Bas tad uvedeni novi propisi oko prevoda i da ne duzim pricu oko mesec dana sam jurio da skupim papire koje je trebalo on da mi obezbedi.Tako da me telad izasla skuplje od dogovorene cene.Svi troskovi se svalili na moja ledja. Drugih primedbi nemam,cetvore oci otvori kad pregledas papire a telad su mu uglavnom ok.
 
Nazad
Vrh