Cene teladi

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

nude mi crnog simentalca sa belom glavom,ili sivo ko kako zove ,isti oblik kao crveni samo sto ima crnu kozu.od 150kila za 340evra! sta mislite?jel ste imali takvog? molim brz pomoc
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

zbog cega?zato sto je prihvatljiva cena?ili je tele trebalo da bude ok,?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

kupuj :cao: to je verovatno holstajn osemenjen simentalcem pa su geni cimnuli na oca.trebalo bi lepo da napreduje.ima li butkice. u svakom slucaju imas dosta lufta da ga das i malo jeftinije kad stigne za prodaju,ako se pokaze losije
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ako budem imao crno musko tele,odmah ga prodajem za nekih 150e i srecno onom ko ga kupi!!!Nedavno sam jednog imao,jede nekako do 350kg a posle samo gleda kao pas kad markira.Ma bezi bre...Jedva sam ga prodao djuture bez merenja. :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kad kupujete telad za tov,najbolje vam je kamion i u Valjevo ili Lajkovac na pijac,od 100 teladi bude 1 holstajn,sve simentalci i odlicnu stoku drze a pijac nije skup,zasto bi nakupcima placali papreno.
Kad smo kod tova Holstajna,mesavina crveni holstajn +simentalac nije losa i niko vas nece zezati a kupit cete tele jeftinije.
Od mesanke crni h x simentalac osemenjene simentalcem dobijate original simentalca koji lepo napreduje ne razlikuje se nista od cistokrvnih
Imate 2 tipa Simentalca tovni i mlecni,a kako da ih razlikujete naucite;) isplatit ce vam se
Krave osemenjavajte semenima Limuzina,junad budu teza za god dana bar 50 kg
Ovo je iz mog skromnog iskustva i iskustva ljudi koji se tima bave vec decenijama
:ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

znas i sam da ni svi simentalci nisu isti a tu je i ishrana. pricali smo i o secenju glave. zadnjih godina bikove dajem tipu kod mene koji ima svoju klanicu, i uvek je ekstra zadovoljan. jednu turu pre dve godine sam radio sa gebijevim premiksom i ti bikovi su bili preko 60% mesa. mislim da mi je rekao da je jedan bacio 63%
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

alfa 9 je napisao(la):
koji je taj premix od gebija,kako to dajes?
ne secam se tacno ali sigurno imas neku radnju kod tebe koja drzi njihove proizvode.meni je u komsiluku 100% fabrika pa sad malo uzimam od njih inace je sve to slicno
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Koristio sam i ja taj premiks zove se Saplement bull ide ga 3%.Kod mene junad za 12,5meseci 646kg usla u tov sa 145.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

nasao sam na sajtu, to ti je preskupo ako damo jos i taj premix ,ili nije? sta ti jos das njima,kako mesas?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kraljevacka pijaca,22.januar
Zenska telad-250din/kg
Muska telad-290din/kg
Junad do 300kg-155din/kg
Junad preko 490kg-150din/kg
Krave za klanje-125din/kg
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

kruševac- ribarska reka
junad - 1.70 e
telad muška do 150 kg-2.8e
telad muška preko 150 kg - 2.6
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

farmil je napisao(la):
kruševac- ribarska reka
junad - 1.70 e
telad muška do 150 kg-2.8e
telad muška preko 150 kg - 2.6
koliko je to od krusevca i u kom pravcu. kako se kupuje, ima li pijacni dan i koje kolicine se mogu naci? :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

@cukaneca tražiš da kupiš telad u farmerskom kraju, samo sam prikazao cenovno stanje po kategorijama, inače telad nemožeš da kupiš , jer ovde ovom kraju se gaji nekoliko hiljada junadi u tovu tako da telad se ne prodaju, obično završavaju u farmama.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Drugar mi se interesuje za koliko para moze da se nadje mali simentalac valjda star 5-10 dana(ako sam ga dobro razumeo).Moze bilo kakvi kontakti,imena,tel(moze i na pp)......
 
Nazad
Vrh