Cene teladi

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
U Backoj Topoli danas od 500 do 550 evra solidna roba i ponuda -slabo kupaca ... telci od 150-180 kg ! bilo je simentalca... i pomalo mesavine sa domacim crvenim govedom i holstajnom... u manjim kolicinama!
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

To ti to...
Neće andleri ni da rade ako nemaju 100 evra po komadu.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ne znam kako je kod vas ali kod mene u selu[azanja] a i svuda okolo postoji po neki lik obicno stariji koji se svuda muva zna ljude skuplja informacije njemu se obracaju kad neko nesto prodaje [krupna stoka] a on posle te informacije prodaje .tarifa za telad je 10 e znaci 150 x 3 =450+10 otprilike tu negde danas .na to treba dodati troskove transporta
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

To je još uvek barem 50 do 70 evra jeftinije nego u Rumi na vašaru.
Planiram idućeg proleća da zajedno sa jednim drugarom kupim telad.
Prevoz imam svoj.
Tada ćeš mi, ako si u mogućnosti, kontaktirati tog tipa...

Koliko je Azanja od Beograda?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Pada pod opštinu Smederevska Palanka, znači nekih 70-80 km od BG-a.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

pogodio si cugi 75 km od gazele do mene. ako cena padne na 2.5 e ja cu poceti da kupujem nadam se da ce to biti u februaru. tada cu traziti telad kvalitetnu simentalca i moci cu da ti ustupim sve preko kolicine koju budem kupio
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

cukaneca je napisao(la):
pogodio si cugi 75 km od gazele do mene. ako cena padne na 2.5 e ja cu poceti da kupujem nadam se da ce to biti u februaru. tada cu traziti telad kvalitetnu simentalca i moci cu da ti ustupim sve preko kolicine koju budem kupio

Hvala unapred... :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Dejanjika je napisao(la):
Kod mene cena muške teladi je 240, a ženske 180 dinara (simentalac) do 160 kg.

Što i nije nešto povoljno...
Da li je moguće postići nižu cenu za mušku telad ako se uzima više komada, recimo 10?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

branko je napisao(la):
?Da li je moguće postići nižu cenu za mušku telad ako se uzima više komada, recimo 10
Branko teško ćeš naći 10 teleta kod jednog domaćina bar ovde kod mene,tako da od popusta nema ništa.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Na osnovu cena koje su juče bile na vašaru u Rumi, i ako ostanu takve cene koje su gore navedene, popust i nije potreban.
Tele od 100 do 120kg nije bilo ispod 400 evra. a bilo ih je i malo u ponudi. Zima.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

branko recimi dali si bio u Rumi na vasaru i koja je tacna cena bila za tele od 120-130 kg. posto meni treba u nedelju da stignu telad od tog Svete iz Leskovca sto sam pominjao pa da znam sta da nudim
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Cena teladi od 140-150 kg je bila 500 do 550 evra.
Znači da je prosečna cena teladi od 3 do 3,5 evra/kg.
Inače je bila vrlo loša ponuda.

Pozdrav.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

pa koja vam je kalkulacija da platite tele toliko na koju cenu bikova racunate da ce biti za godinu dana necu da platim tele tako mnogo kako su krenuli da nam obaraju cene svega sto proizvedemo mislim da postoji verovatnoca da i bikovi budu jeftini jos ako krenemo da primenjujemo ssp sa evropom pa da li neko moze da uopste pretpostavi sta ce se desiti jedina dobra stvar je cena nafte koju treba kupiti sada
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Pa, druže, mi i nismo govorili o nekoj računici.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

samo jos da vas obavestim da sam ja danas kupio telad. Kupio sam 9 kom. po ceni od 420 evra za kom. u proseku su oko 130 kg, malo mi je skupo ali sta da se radi,videcemo kako ce biti kada ih prodajemo
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

''Jaka cena'', neka da Bog da se isplati na kraju.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

popovic je napisao(la):
''Jaka cena'', neka da Bog da se isplati na kraju.
pa svestan sam da je cena jaka i da nece biti puno islpativo jednino pare na gomili i da da bog samo da budu bikovi 2 evra
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

hajde malo da cujemo kako se krecu cene teladi i bikova ovih dana kod mene- telad 3e,bikovi 1,8e
 
Nazad
Vrh