Cene teladi

Hvala sad se vidi ,pa izgleda da je ozbiljan ,to izgleda da odbije one sto samo zovu da pitaju a kad se pojavi pravi kupac onda kaze i pravu cenu {mozda i gresim}
 
Sto lud 150kg x 4,5e pa eto ti.... ljudi aman skocila cena bikova za 0.2e pa nece valjda telad i dalje biti 3.5-4e po kg,odmah to mora duplo.... a i sredio nam ministar izvoz za tursku pa ima sad da cvetamo....

A je l znate sta je tu naveci problem,sto kad odes kod domacina(cast izuzecima) on tebi za akvo tele trazi iste pare kao nakupac,a posle ga njemu proda za 100e manje

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Polako ce se poceti onda krave vracati. Jer 600e je sasvim pristojno od jedne krave godisnji prihod, kada se sve uzme.
 
I ovde muska telad poskupela, 500din/kg do 150kg. A ja molim Boga da oteli zensko, teram naopako, ubacio u rikverc.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Da da,cena teladima je definitivno skocila. Plasim se samo da zatvorim novu turu,pa za godinu dana cena se vrati za 1,9,bice veselo.

Bojane,slazem se sa tobom,na tih 600 e imas jos 10000 kad se oteli i ako resis da istovis do kraja jos 10000 od drzave.
 
Danas gledam naš oglasnik,tele 15 dana staro žensko 300e,3 mjeseca 500e,5.5mjeseci 800e...steone krave se nađu bez brige ispod 1000e...pa tko je više lud
 
Da da,cena teladima je definitivno skocila. Plasim se samo da zatvorim novu turu,pa za godinu dana cena se vrati za 1,9,bice veselo.

Bojane,slazem se sa tobom,na tih 600 e imas jos 10000 kad se oteli i ako resis da istovis do kraja jos 10000 od drzave.

Kod nas ta računica ne pije vodu.Ova subvencija od 10000 je tek od ove godine.Ja sam prodao žensko tele od 6 nedelja za 250E.Sad imam muško koje ću prodati za 260E od nedelju dana.Štosu mnogi stočari batalili krave i prešli u ratare kad je tako dobro.Probajte sad da navedete rashode na tu zaradu ili ih možda nema.
 
U Sjenici muska telad simentalca(vecina u tipu simentalca) tezina 110-120kg nemoze ispod 500 e.
 
Nazad
Vrh