New Holland

@Zmaj 151 kad sam kupovao NH isla je sa njim originalna poteznica ali to je bila dodatna oprema oko 1000e, pa sam stavio od Crystala

@Bunja u oranju od 10-13 litara, drljanje oko 2 litre, setviranje 4litre.. a delove uzimam preko Agroglobe-a
 
dobijala se i poteznica za tandemke?

- - - - - - - - - -

evo kako izgleda moja poteznica
fotografija-0159.jpg
fotografija-0160.jpg


- - - - - - - - - -

do duse vrapci su je malo usrali :haha:
 
Novi New Hollandi imaju FPT ( Fiat PowerTrain ) motore. Iste motore imaju i ostali clanovi CNH grupacije ( Case, Steyr ) kao i noviji Claas traktori.
Ти фијатови мотори FPT су рађени у кооперацији са америчком фирмом каминс (Cummins), доста с у унапређени у односу на старије каминс моторе, поготово ште се тиче односа снаге и запремине ( мања радан запремина иста или већа снага, а захваљујући томе су постали доста економичнији).


Фијат је генерално радио одличне дизел моторе....
 
Амери их хвале по форумима, да су доста добри мотори, да су изненађени како су се ти мотори показали у пракси и да су у неким сегментима чак и бољи од каминса. Код мене је каминс и могу ти рећи да није велики потрошач као што се прича, а ипак је то техмнологија са почетак 90тих. Ова данас и та стара се не могу поредити и увек сам за ново. Мени се чак свиђају ови нови Кејс, Холанд трактори са моторима од 4 цилиндра и са снагом од око 110-140 коња...Мислим да је то пун погодак и да су мотори 6-ци код мањих трактора ускоро прошлост.

Хтео сам да те пита, колика је разлика између твог холанда и пуме исте снаге? То би требало да су доста слични трактори, ако се не варам.
 
Razlike su: boja, oblik i raspored svetala na masci. U kabini kod NH-a su instrumenti ispred volana a kod Pume na desnom stubu.

Komande u kabini su potpuno iste samo malo drugacije rasporedjene i rucni gas je kod NH-a posebno a kod Pume je na palici na kojoj se nalaze dugmad za menjac, hidrauliku itd. Drugacija je boja unutrasnjosti i sedista.

Druge razlike nisam nasao.


Nisam te bas potpuno razumeo da li si mislio da ove razlike ili na razliku u ceni?
 
То су онда исти трактори сам осе другачије зову и друге су боје:osmeh:

Јел има разлике у цени? Ах да заборавих да питам, постоји нека разлика ако се не варам и у мењачима или грешим?
 
Pa jesu isti traktori. Cene su slicne mada to dosta zavisi i od dilera koji ih distribuira. Nisam cuo da postoji neka razlika u menjacu mada moze da bude ali ne verujem. I jedan i drugi imaju standardni menjac 18/6. Na oba traktora postoji ECO menjac 19/6, treca varijanta je sa Creeperom sa 23 brzine i naravno postiji CVT menjac kod oba modela. Kod Pume se zove CVX a kod NH-a AutoCommand
 
Хвала цици на објашњењу.

Ја сам ето мислио да је разлика у тим CVX i AC мењачима, међутим грешио сам. То је све CVT само је други назив употребљен код тих произвођача.

Значи на купцу је да се одлучи хоће ли купити црвендаћа или плавца.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh