New Holland

vlada je napisao(la):
A tebi je lepse da zemlju iznese na put ::lose::

I on sam izvalči zemlju na put dok okreće plug.

Ali nisi me skužio, nisam na to mislio. Da je napravio samo malo veće uvratine i da nestaje dok diže i spušta plug mogao bi se sa jednim rikvercom puno brže i jednostavnije okrenit i imati bolji i veći učinak. :osmeh:
 
evo sad sam bio u nju holandu 8970 znači traktor je 30000e plaćen 240ks 1999god 6500sati ali jebe kevu
 
Bobo je napisao(la):
Sta, holandez jos nije sredjen?

Nema do istocne tehnologije.. a kad smo se oko struje u traktorima i modernim cicabocama prepirali na HR forumu, ja sam bio onaj koji nema pravo...

Mehanika majka, a rusu ni ne trebaju zmigavci... sta ce mu, kad je u startu brzi od vecine auta...

Ma sređen je holandez i nije bila struja u pitanju već mehanički kvar. Do sada nisam ni na jednom holandezu imao problema sa strujom. Elektro hidraulični reverzer je stvarčica za poželit na svakom traktoru i dok neprobaš jedan dan radit sa traktorom koji to ima nećeš moć pravilno suditi o tome. Neki od razloga zašto nisam uzeo opet rusa je mala hidro pumpa, malo hidro izvoda i nedostatak prednjeg kardana (postoji opcija od Jurvala no nepaše mi klirens). Sve to mi diktira specifična proizvodnja tj. strojevi. A za prvi holandez kod rusa nije bilo alternative, tj. ima voćarski model no to je sklepano samo tako, sve je nagurano i natiskano u male gabarite i još manji klirens. No kao idući novi traktor u vrhu popisa je MTZ-820.2 ili MTZ-892.2. ::namigivanje::

Nevolim da su mi traktori neispravni, a pogotovo struja, jer su svaki dan na cesti pa onda netreba tražit zlo. Tako da bez žmigavaca nikud iz avlije.

Što se tiče međugasa kod šaltanja u veće brzine to moraš doć vidit pa ću ti onda pokazat u čem je caka. ::namigivanje::
 
nije mi jasno becarino kako se to moglo desiti na novom njuholandu??
2yuks3p.jpg
mislim da je ovaj tvoj ovo sam pronasao na komsijskom forumu>. ali sreca je kad ti to servis u garantnom roku zameni ali problem je sto servis nije tako brz pa se mora i po nekoliko nedelja cekati sto nije dobro :nono:
 
znam da pise da je *
*
*
*
*
*
*

Re: New Holland

Postaj Bećarina pusta on čet 18 lip 2009 - 8:50
Ošo semering pa su onda njegovi komadići skrlali ležaj i čahure.

Pitanje glasi: Baksuz ili...?

jbg i na novom traktoru moze da se takvo pokvari nije slucaj da i na novom jd otpadne tocak ili napr. na rusu isto moze da se dogodi takvo nesto....ali najvaznije je da se ti delovi brzo zamene i da je masina spremna za daliji rad ... :ppozdrav:
 
@becarino samo sam hteo sa proverim pa sam zato pitao ali mislim da je sada snjim sve u redu i bas me zanima dali su serviseri nesto naplatili za tu opravku i koliko si cekao za delove?ili uopste jesi li zadovoljan kako radi servisna sluzba NH :bravo: :ppozdrav:
 
Tolko sam zadovoljan da sam napravio frku i došli su iz Italije zbog tog i još nekih problema. Čekao djelove 3 tjedna! :udri: :udri: :zli:
 
auuuu to je strasno pa ja nebi mogao tolko da cekam za delove ajde 5 10 dana ali 3 nedelje cekati jedna rezervni deo,pa to je strasno....ali mi imamo dobro razvijenu servisnu mrezu i rezervne delove i za case i NH traktore jer su jedni pored drugih mislim prodajna mesta i imaju velike magacine za rezervne delove a i sam servis je od mene 20km udaljen tako da ako mi nekad nesto crkne na kejsu mogu lako da nabavim taj deo :D
 
ma moraju imati magacin da stave u njega delove pa da onda skupo to naplate...tako je to skup traktor skupi delovi i redje se kvare, a jeftin traktor jeftini delovi i cesce se kvari :cao:
 
Johny CASE IH je napisao(la):
ma moraju imati magacin da stave u njega delove pa da onda skupo to naplate...tako je to skup traktor skupi delovi i redje se kvare, a jeftin traktor jeftini delovi i cesce se kvari :cao:
pocinje laprdanje...
 
pogledajte sta je new holland izmislio?prvi hibridni traktor na vodonik ili "fuel cell" koji uopste nezagadjuje okolinu i trenutno je najnapredniji traktor na svetu po tehnologiji,ali za sada je samo kao koncept a mozda ce se i serijski proizvoditi ovi traktori u skoroj buducnosti :D

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=xBG9BRlfpIY[/youtube]
 
Nazad
Vrh