New Holland

Imam traktor New Holland Td 5 115 i zeza me kardansko vratilo.Desava se da pri malo ozbiljnijem opterecenju broj obrtaja kardana automatski pada kao da unutra nesto proklizuje.Traktor je relativno nov ima 1750 r.c. kupljen u Agroglob-u.Sta bi to moglo biti i koliko bi me oni oderali za dolazak ovamo na servis?
 
Nikad nas ne izvjesti clan Mmaarriijjaann, sta bjese sa onim njegovim NH sto je srkao ulje, kako se zavrsilo.
 
Zanima to mnoge, kako se ponasa 4.5l motor sa vecim snagama od t5000 serije. Pogotovo sto vidim da najnovije serije sa tier4b nemaju 6cil sve do 145ks, a raspon od 110-140ks je upravo taj 4.5l motor.
 
Imam pitanje u vezi Nh tm 140 range command i Nh tm 130 power command, oba su 04. god. Koje su razlike u mjenjačima?
 
301lpfl.jpg

2db6rme.jpg
 
Odgovoricu ja, kolicina Ad Blue u rezervoaru.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Kejsov serviser mi je rekao da ce samo kompjuter ograniciti obrtaje motora na max 1000. isto ce se desi i prilikom kvara na adblue sistemu
 
Motori sa AdBlue ne mogu da rade na toploti ni na hladnoći. Ima kod nas u selu kupljen nov telehender sa AdBlue koji je trebao da opslužuje farmu, zimus nije mogao da radi,stojao je sad kad krene toplo opet će da stoji.
 
Kako se ponasaju ti motori kada nestane AdBlue?

Moglo se ovdje vidjeti fendova koji su tako radili bez adblue (34,5% urea ostalo destilovana voda) pa otisao senzor poslije dimili kao parnjace , opravak pretpostavljam nije besplatan je izgleda treba i kalibracija na novi senzor.

Ovdje vec ima belarusa sa adblue koji rade( a jos uvjek prodaju zapadnjake bez njega jer postoji problem kao i kod ugradnje plina na benzince , treba motor da ima i litrazu a ne samo kW) i nisam cuo da imaju nekih problema sa hladnocom i toplinom.
 
Kod mene nje bilo tih problema sa adbluom, radio je i na minusu pod punim opterecenjem bez problema (naravno ne velikom -1, -2 na vecim nema sta da trazim po njivi) a i na + 40.
 
Ne verujem da temperatura ima uticaja, jer kamionski motori sa euro 6 imaju adblue i znam da soferi ovde petljaju i premoscavaju nesto, nisam se udubio u materiju i taj razgovor jer me ne pogadja, ali me zanimalo za traktore i manje snage. Ipak su tegljaci 400+ks a traktori koji me zanimaju cca 100ks.
 
Nazad
Vrh