New Holland

nije problem zamena motora ali mora da se zna uzrok potrosnje ulje jel traktor radi normalni vuce normalno sve je dobro i zbog toga mora jos da se proveri da nije neka sitnica
ja mislim da je fabrika trebala da se pozabavi tim motorom gdje i kako trosi a ne kupac. nisi ti pokusni kunic da izvalis kes i testiras traktor i motor. ne razumijem te nikako. zavrnuce te na kraju.
 
Da je kupac tog traktor moj prijatelj poznnat sa 2 traktora CNH mislim da bi posle 2 dana dosao drugi traktor ili bi pola evrope znalo za ovo. I dalje mislim da fabrika nije problem vec samo nas uvoznik koji gleda da sto vise zaradi. NH je velik brend i nece da se bruka za jedan motor.
 
TL je najniza serija, naslednik je t50x0 serija, a sada je samo T5. TS je sledeca serija, a TM je vec tezak traktor za teze radove. TS je u rangu Case Maxxum, a TM je PUMA i to do 150-160ks je mala Puma, a preko toga je velika koja je isto sto i T7000 kao sto ima CiciMoric na primer ili Mucobieno Steyr-a.
 
Па ни тежине тих трактора нису исте. ТМ120-155 су трактори тежине реда око 5,5 тона, док су ТМ170-190 трактори тежине преко 7 тона, па отуда и та разлика у међуосовиснком растојању на не због мотора, јер сви имају исте моторе од 6 цилиндара и свим је иста радна запремина д 7,5л.
 
Veliki TM od 175 i 190ks njihov naslednik je t7xxx, a posle t7. Mali TM su t6xxx, posle t6. Medjutim ta 6xxx ima 4 verzije. Laksa verzija sa manje opreme je naslednik TS, a naprednija verzija je TM.

Generalno imaju 3 klase o kojima rasparavljamo. Prva je TL, T5x0, t5 koji je 4cil od oko 70ks pa do 100-110ks. Mase oko 4t malo jace + tegovi. Sledeci je TS, t60x0 delta, t6 koji je neki prelazni traktor i ima varijante od 4 i 6cil snage od 100 do 140ks. Posle toga je TM, gde je objasnjeno sta i kako.
 
Novi T7.HD

5non88.jpg


Kod severnih komsija garancije za NH proizvode je 5 godina.

k535eu.jpg
 
I mene zanima sta je sa tim motorom bilo. To su mi zanimljivi motori 4cil u t6/maxxum seriji. Cvt varijante imaju samo sa 4cil motorima. Generalno bi voleo da znam da li ima jos kupaca takvih traktora i kakvo im je iskustvo. 4.5l motori ali sa dosta vise obrtnog momenta od varijanti u JXU, t5000 i slicnima nize klase.
 
Nazad
Vrh