New Holland

akw-201412.jpg
[/URL][/IMG]
a1r-201412.jpg
[/URL][/IMG]
t3h-201412.jpg
[/URL][/IMG]
t68-201412.jpg
[/URL][/IMG]
do3-201412.jpg
[/URL][/IMG]
d72-201412.jpg
[/URL][/IMG]

Evo malo slicica od new holanda t9.560
 
Poslednja izmena:
Ljudi imam problem sa NH. Ispricacu sta se desava pa mozda neko ima neku ideju ili mu se desavalo nesto slicno.

Pre nekoliko dana je traktor u oranju prijavio neki error kod 3297 sto znaci da nema dovoljno goriva na drugom cilindru. Konsultovao sam se sa servisom i rekli su da su filteri puni i da ih menjam. Bili mi je cudno jer su filteri presli samo 180 radnih casova a pre sam ih drzao 600.

Kupio sam 2 kompleta filtera i odmah ih promenio. Kada sam skidao stare filtere primetio sam da su samo do pola sa gorivom. I jedan od filtera sam jedva uspeo skinem sa onim lancem za skidanje filtera. Tokom skidanja sam primetio da je bio vakum u filterima.

Sa novim filterima je traktor radio dva dana, malo vise od 40 radnih casova i ponovo se dogodio taj error code, sve isto kao prvi put stim da sam sada na njivi skidao filtere i samo sam ih dopunio sa naftom i posle je traktor radio normalno. Opet je bio vakum prilikom skidanja filtera. Pozvao sam servisere i pregledali su traktor i nikakve nepravilnosti nisu mogli da nadju. Da napomenem da imam vakum i u rezervoaru jer kada skidam poklopac cuje se kako ulazi vazduh. Dali su mi novi poklopac rezervoara ali i sa njim mi se stvara vakum u rezervoaru. Sada oremo tako da svakih 1-2 sati stajemo na trenutak i odvrnemo na sekundu poklopac.

Da li se nekome desavalo ovako nesto ili slicno i sta je bio uzrok?
 
Poslednja izmena:
Kroz čep ulazi vazduh,ali sporo,po meni je veća verovatnoća,da nešto navuče na sito,na napojnoj cevi,na plovku,u rezervoaru,pa tako napravi vakum u cevovodu,a ne u rezervoaru
 
Jel komon rejl ili klasika dizel bos pumpa........
Mozda ti rezervoar ima negde neki odusak ili crevo koje je negde dignuto i sluzi za odusak rezervara,poznavajuci tvoju problematiku oranja i blata mozda ti se negde zabilo blata na taj odusak,zacepilo se i pravi se vakum,isprati sva creva koja su na rezervoaru i vidi gde koje ide ako ima taj odusak mozda su ga zabili negde u blatobran ili slicno pa se zacepilo.........
 
Kroz čep ulazi vazduh,ali sporo,po meni je veća verovatnoća,da nešto navuče na sito,na napojnoj cevi,na plovku,u rezervoaru,pa tako napravi vakum u cevovodu,a ne u rezervoaru


Videcemo sutra ako treba skinucu i rezervoar

Jel komon rejl ili klasika dizel bos pumpa........
Mozda ti rezervoar ima negde neki odusak ili crevo koje je negde dignuto i sluzi za odusak rezervara,poznavajuci tvoju problematiku oranja i blata mozda ti se negde zabilo blata na taj odusak,zacepilo se i pravi se vakum,isprati sva creva koja su na rezervoaru i vidi gde koje ide ako ima taj odusak mozda su ga zabili negde u blatobran ili slicno pa se zacepilo.........

Common rail......neznam da li postoji takvo crevo ali cu pregledati oko rezervoara.
 
Proveri dovod goriva od rezervoara do filtera.Tom motoru treba lep protok goriva kroz cevi.Ako je i malo zapuseno ili zaprljano ume da zeza.Meni se jednom na kombajnu zaglavilo pola zrna suncokreta u prikljucku za gorivo i pravilo sr,nja.
 
Ne znam kojuda prolaze cevi-creva napajanja gorivom, moguće je da je usled gomilanja blata neko priklješteno pa imaš podpritisak.
Gde ti se nalazi napojna pumpa? U rezervoaru ili negde između filtera i injektora?
 
Nekazem da 100% ima crevo oduska ali ako ti i pored novog cepa pravi vakum onda je moguce,to crevo obicno bude negde u gornjoj zoni rezervara nabijeno i onda ili ga negde zabiju u stub kabine,blatobran,ili ga malo dignu gore pa ga vrate i vezu pvc selnom,pregledaj......
pitao sam za komon rejl iz razloga sto neznam dal je to slucaj i kod traktora(a moguce je) ali kod auta ima i pomocna pumpa u rezervaru koja iz rezervoara salje gorivo do motora do glavne pumpe(koja stvara velik pritisak i salje na dizne),moguce je da te zeza i pomocna pumpa koja je ili oslabila ili neradi ili je zaprljana posto verovatno ima sito na sebi,i ako ona nesnabdeva glavnu pumpu naftom koliko je motoru potrebno onda se pravi vakum jer glavna pumpa pokusava sama da si dovuce goriva a pomocna pumpa nesalje i zato moze da se napravi vakum i da nemas dovoljno goriva u filterima,kazem nepoznajem licno tvoj traktor pa pitaj servisere dal tvoj model ima pumpu u rezervaru koja salje gorivo ka motoru,uglavnom pregeledaj te dve stvari

- - - - - - - - - -

I mene ovo podseti na nekoga,dok sam pisao sve ovo Mindjusar je bio brzi i nasao,vest covek,dok sam dizao stranicu da vidim ko je to okacio pomislio sam da se neko vratio.......
 
Nazad
Vrh