Cena i plasman višnje 2018

Neka naznaka? Neko mi rece da nemaju zaliha od prosle godine, ove godine solidno rodila, nemam ni blage predstave sta da ocekujem
 
Ovu koju nije tukao grad biće 80-100din. Nema višnje po hladnjačama to je tačno.
Mene konkretno zanima šta će biti sa ovom što je bio grad.
 
Ovu koju nije tukao grad biće 80-100din. Nema višnje po hladnjačama to je tačno.
Mene konkretno zanima šta će biti sa ovom što je bio grad.

kada je velika potraznja ,a samim tim i cena niko nece ni da te pita kakav je plod,dok kada je slaba potraznja onda traze dlaku u jajetu.

isto se i kod nas prica o vecoj ceni ,da ce poceti oko 80 din
 
Kod mene zasad rekla kazala, mada je vreme da se razmislja o ceni, nenormalno zuri zrenje, poranice desetak dana
 
Danas neka govorkanja o dosta niskoj ceni za drugu klasu... Navodno 35 dinara druga, a 60 dinara prva, startna cena u Nisu ce da bude. Ja cekam Dzervin dok ne izadje sa cenom, oni su izgleda
najkorektniji
 
Ma ovo je bezveze skroz, ja razumem da trziste formira cenu, tako i treba da bude ali ovo sto se radi kod nas nema veze sa zivotom.
Drzava mora da propise zakon koji ce da stiti prozvodjaca ako ima za cilj da stvarno ulaze u poljoprivredu, ojaca selo i vrati mlade na selo. Dzabe im subvencije i sve kad taj sto prozvodi imam hijene iznad sebe koji gledaju samo kako da ga osisaju. Bolje da obezbede fer uslove za plasiranje robe.
Mora da se donese uredba koliko procenata ovi iznad proizvodjaca mogu da zarade a ostalo da ide proizvodjacima.
Jel ima neko udruzenje visnjara ili vocara, jel rade nesto ti ljudi???
Jel probao neko da napravi program i da se pojavi u vladi, drzava na sva zvona propagira kako hoce da ulaze u selo i mlade na selu, ako hoce daj da im kazemo sta nam treba, ne trebaju nam subvencije, treba nam pomoc da svoj proizvod plasiramo i zaradimo od njega.
Daj bre da se skupimo i pravac kod Vucica, ne mi nego svi vocari!!! I da zahtevamo da nas zastite od ovih sto nas sisaju kao ovce
Kako smo mi glup narod to nije realno... umesto da kukamo ovde daj bre nesto da uradimo, bar da probamo.
 
Nazad
Vrh