Cena i plasman višnje 2018

U burad za 1 € ? Živio slučaj. U svakom slučaju dobro za vas. Jesu se ti ikad poslje pojavljivali, mislim da ne. U svakom slučaju su to prošla vremena.
 
Euro je uveden 2000 i neke nisam bio mali ali ja se toga stvarno ne sećam a i nisam čuo da je neko pričao i da se hvalio tom cenom.
znam kad je bila lepa tj odlična cena ali to je bilo u redovnom otkupu
 
Ja bih trebao od ponedeljka da pocnem sa berbom,ali izgleda nista od toga. Javljaju za kisu od ponedeljka svaki dan. I danas je palo mnogo. Potop.
 
Odmah da kazem, spremite se na to da ce cena visnje doci na normalu tek za dve godine... Da ne bude kao kod malinara, prete da ce da kose, itd, isl...
 
Malo je prve klase, vecinom druga. Nekom je sitna, nekom gradobitna, nekom crvljiva, a neko je obrao prerano u strahu od prekida otkupa... Napunice hladnjace jeftinom visnjom

- - - - - - - - - -

Niš cele godine nije klasirao, sve je islo kao druga...
 
I klasa 60 dindži ( kod nas )
MIslim da je cena solidna mada bi bilo bolje da je veca :osmeh: ali to pricam za mene koji sam prskam,rezem,kosim,freziram tj. sve radim sam i onda na 60 dinara ostane zarade a oni koji to sve placaju mislim da su sa 60 dinara na nuli ili im mozda ostane za gajbu piva da se napiju od muke.::jako_besan::

Svi zaradjuju sem proizvodjaca!!!!!! ::lose::::lose::::lose::

Inace u nasem kraju ima puno vocnjaka i jos je tendencija rasta i fali beraca sto isti dobro koriste i naplacuju za branje po gajbi 200 dinara. Grupovodje su od 4 do 5 hiljada na dan,prevoz beraca oko 50 evra,prevoz visanja do otkupljivaca 5000 tako da je ceh branja tiha jeza i ko to sve treba da plati malo mu je i 100 dinara.
 
Poslednja izmena:
Nek mi je plate 60 svaki put, nek klasiraju korektno i sadim celu dedovinu sa visnjom...
 
Nek mi je plate 60 svaki put, nek klasiraju korektno i sadim celu dedovinu sa visnjom...

Da,ali kao sto sam rekao ,pod uslovom da sve sam radis.

- - - - - - - - - -

Nemojte visnju,sadite malinu...Zilogriz je ponovo u naletu.

Zilogriza kod nas nema,za sada. Vise ga ima na jugu Srbije a i sto se mene tice visnja je majka Mara.
Imao sam Jabuke 30 godina i sa njom se jebavao 365 dana u godini a sa visnjom imas 4 meseca posla i cao.

Obrisi Vlado poruke u PP puno ti je sanduce.
 
Kakvih crrnih 60 dinara. Trenutna otkupna cena je 25 dinara kod nas klase ne postoje sve se isto plaća. Videćemo posle vikenda kakva će biti situacija svi pričaju da će skočiti ali nešto teško ide
 
Ja sam berbu zavrsio medju prvima, visnje sam orezao dok su radnici brali tj iza njih, posle sam isprskao, izfrezirao i podrio dva puta lepo... Ja licno vocnjake odrzavam zato sto volim da budu lepo sredjeni a sad ako bude zarade bude, ako ne bude nema veze... odradicu ih kao i uvek.
Ove godine je bilo lose, sledece godine ce biti mozda bolje. Znaci glavu gore vocari i samo hrabro.
Kada pravite neke racunice i dajete sudove o visnji ili bilo kom vocu, razmislite koje muke imaju ljudi koji imaju stalan posao i koji rade u ovom kolonijalistickom sistenu za smesnu platu.
 
Nema bre logike toliko niska cena za drugu klasu... uvek bilo 60-40, 50-30, 40-25... sad duplo niža...
 
Nazad
Vrh