Preventiva i vitamini

E sad imam male treba da ih izbacim za neki dan od majke u toviliste dali treba posle spustanja u toviliste da im dam kao neku preventivu da mi nebih uginuli prosle godine sam imao problem celo leglo mi je uginulo na dva meseca katastrofa je bila zakasnio sam sa sulfamidinom i riknulo mi celo leglo,dal da im dam sulfamidin preventivno kad ih odvojim od majke pet dana pa da pauziram neki dan pa opet da im dam stra kazete.Ja sam citao unazad na forumu ne znam na sta dase odlucim dal da im dajem sulfamidin ili neosusfox ajde neka mi neko malo bolje objasni ko je iskusan sa tim preparatima za preventivu.Jer kad dodje bolest kasno je to tesko se leci.
 
Ja mladima do 3 meseca dajem dva puta mesečno po 5 dana vezano, a do nekih 5 meseci po jednom mesečno 5 dana vezano.
 
I ja sam mislio da treba neki prekid to je ono 5 dana piju pa 10 akdana odmaraju pa opet tako do 3 meseca znaci hvala drugar,prosle godine sam imao katastrofu,niko u kuci nije bio po volji tih danadok je trajalo sacuvaj boze imao sam uginuce sto posto snisam mogao da ih opravim bilo je kasno .
 
Pozdrav drugari,
mogu li Neosulfox P davati i skotnim zenkama koje za dve - tri nedelje treba da se okote.
Takodje me zanima da li ovaj lek pomaze kod kijanja i iscedka iz nosa ili trebam nesto drugo da im dajem.
Da li se moze davati zajedno sa Promotor L-om

Hvala svima na brzom odgovoru
 
Poslednja izmena:
Pomešaš 6 kapi enrocina i 6 kapi vode i to daješ špricem u usta ujutru i uveče, 5 do 7 dana. Može se davati skotnim ženkama.
 
Promotor neće smetati, a za neosulfoks ne znam, ja ga ne koristim. A ni promotor ne dajem odraslim kunićima, već dajem multivitamin potkožno, tako je mnogo bolja apsorpcija vitamina, nego oralnim putem.
 
Ja plavi kamen dajem tako sto 1.kafenu kasiku rastvorim u pola litre vode u flasi a dajem 3.puta nedeljno uzastopno i to na 5./l. vode dodam 50/mililitara rastvora. Izgled rastvora je svetlo plave boje.Rastvor dajem zajedno sa jabukovim sircetom i do sada nisam imao nekih problema.Savet sam dobio od jednog starog kunicara ,veterinara a navodno unistava stetne, gljivicne sastojke u hrani (budjavost ).
 
Nazad
Vrh