Galenika fitofarmacija pšenica Uljana repica - KWS
Rezultati 1 do 16 od 16

Tema: Vesti o malinama

Član Gale T. avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Poruka
    104
    Zahvalio se
    48
    Zahvaljeno 139 puta na 50 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Vesti o malinama

http://informer.rs/vesti/srbija/3801...oca-1525726036

Послато са S60 уз помоћ Тапатока

Član frigy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Poruka
    583
    Zahvalio se
    667
    Zahvaljeno 286 puta na 172 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Vučićević u šoku

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

3. Sledeći 5 korisnici su se zahvalili frigy na ovoj poruci:

BobanLe (13-05-18), Brdy (08-05-18), jevto (08-05-18), Markonator (08-05-18), Srb1n (08-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,590
    Zahvalio se
    579
    Zahvaljeno 469 puta na 320 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: frigy Pogledaj Poruke
    Vučićević u šoku

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
    Ma verujem da su se baš nešto nasekirali ministri i ostale glavonje :/ Žao mi ljudi dole... Baš nesreća...

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,142
    Tekstovi u blogu
    99
    Zahvalio se
    1,067
    Zahvaljeno 936 puta na 551 poruka
    Downloads
    259
    Uploads
    126

Vesti o malinama

Da se ne bi skretalo u drugim temama, otvaram ovu da se piše o vestima oko malinarstva, koje nemaju veze sa cenom.

6. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili novii na ovoj poruci:

BobanLe (13-05-18), pole (08-05-18), Proximus (08-05-18), sassam (09-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    817
    Tekstovi u blogu
    7
    Zahvalio se
    488
    Zahvaljeno 643 puta na 331 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    https://www.b92.net/biz/vesti/agro-b...nav_id=1390016

Nazalost,nastavlja se tendeciozno pisanje medija.U ovom slucaju naglasak je na tome da poljoprivrednici NECE da osiguraju malinu,time se oni okrivljuju.Naravno,krivci su sa druge strane,npr. u osiguravajucim kucama koje nude prevarantske ugovore osiguranja od npr.zemljiotresa,pozara i sl.Takodje minimalna steta mora preci po proceni njihovog vestaka preko 10% da bi se uopste moglo ista naplatiti,itd.
    Predstavnici proizvodjace ne odgovaraju spremno na pitanja novinara i slabo se snalaze u suptilnim metodama uticaja na javnost.
    Kao i obicno komentari su cesto negativni po proizvodjace i pokazuju da je ljudska glupost beskrajna...No trebalo bi bar udarati minuse i pluseve i ne dozvoliti koliko toliko kreiranje negativnog misljenja u narodu.

- - - - - - - - - -

Ako neko ima kontakta sa Radovicem,trebalo bi da mu ukaze na pogresan nacin formulisanja zahteva u smislu reci "da drzava pomogne proizvodjace kroz repromaterijal i djubrivo","da razgovara sa Vucicem" itd.Jer na taj nacin to nece dobiti.Sve sto se zove intervencija drzave podseca na socijalizam.Na pobedjenu ideologiju i jako para usi krugovima kod kojih je "i noz i pogaca",zatim javnost se okrece protiv malinara jer svi pomisle,"zasto njih pomaze drzava,a nas ne?"
    Prvo treba da se trazi da se proceni steta i da se zale da nadlezne sluzbe ne rade svoj posao u toj sferi,kao i sto ne rade.A tek onda kada se dobiju zvanicni izvestaji o steti,traziti ne pomoc od drzave vec mere ka dugorocnom ekonomskom jacanju poljoprivrede Srbije,te povecanju njenog izvoza i povecanju deviznog priliva drzave.
    Znaci uvek treba predstavljati mere kao deo napora za jacanje ekonomije cele zemlje.
    U praksi znaci da treba traziti protivgradne mreze,veci broj raketa,vece plate za strelce itd,konacno i veci udeo u regresu osiguranja (sto bi podrzale i osiguravajuce kuce)...

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija...nav_id=1389785

8. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili jevto na ovoj poruci:

Deda Lala (15-05-18), Majstor Gera (19-05-18), raskamen (12-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    309
    Zahvalio se
    300
    Zahvaljeno 127 puta na 77 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bolje da nas unuci mrtve pamte, nego da nas sinovi zive zaborave. Knez Lazar

Član Miloica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Poruka
    344
    Zahvalio se
    353
    Zahvaljeno 187 puta na 90 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da se ne bi skretalo u drugim temama, otvaram ovu da se piše o vestima oko malinarstva, koje nemaju veze sa cenom.
    jedan zanimljiv naslov a nema mnogo veze sa temom o ceni malina pa zato ovde . . .

Svasta ce jos da se nadje u malinama ?

http://www.telegraf.rs/vesti/ekonomi...jarske-granice

ne mislim na ovaj norovirus ( stara prica ) vec na uzicku anakondu ?
    Poslednji uredio Miloica; 18-05-18 u 19:55.
    Nas covek je svasta spreman da uradi , cak i naopako ,
    pa onda druge a i sebe ubedjuje kako je to u stvari dobro . . .

Nikada se ne raspravljajte sa glupim ljudima ,
    nadjite nesto u obliku poluosovine od juga ,
    i jebite im majku majcinu . . .

Član AcA OPEL avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,201
    Zahvalio se
    313
    Zahvaljeno 629 puta na 423 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ovo je smuk i to poveci. Ja sam skoro naso pored malinjaka kosuljicu od smuka koju je tu presvuko. Svuko je oko kamena pa je bila malo izuvijana tako da nisam mogo tacno da premerim, ali izmedju 1,5 i 2 metra duzina. Sto bi rekli smucetina.
    Prosle godine u samom malinjaku trimerom zakoljem sarku. Kad sam je video poce da se penje uz maline e pa reko neces!

Banned
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    1,350
    Zahvalio se
    99
    Zahvaljeno 368 puta na 245 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @jevto

Pisah li ja kakvi ljudi trebaju da zastupaju proizvodjace? Vi me onda ismevaste u tom trenutku? A sta radi ona ekipa sa Radovicem? Pa pravi vise stete nego koristi. Dobro ste primetili, javnost treba okrenuti da bude na strani proizvodjaca a to ne mogu i ne znaju trenutni predstavnici pored njihove velike zelje i entuzijazma. Trebaju mlada lica da se pojave, ona koja znaju jezike, koja poznaju savremene tehnologije, mlada lica koja se razumeju u marketing i PR oni treba da budu vase ogledalo. Ja sada kada vidim kakvi su predstavnici proizvodjaca uopste me ne cudi sto vecina naroda ili nema sluha za probleme malinara ili je totalno protiv bilo cega sto ima veze sa malinom i malinarima.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    773
    Zahvalio se
    726
    Zahvaljeno 876 puta na 402 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mlada i nova lica, pre svega, treba da se pojave u Srbiji. Da ovoj deci osiguraju buducnost i pristojan zivot, oni koji znaju jezike, tehnologiju, marketing itd. ODLAZE.. Pravimo se da ne vidimo, cutimo, hocemo proteste malinara. Pa i da izadjemo, samo bi hitna pomoc imala posla, toliko smo u proseku stari da i ne mozemo da stojimo dugo , popadasmo.Sto se tice cene malina a koliko vidim i jagoda, sljiva , tacno mi se usadila misao da to neko namerno radi, da bi narod sve napustao i odlazio u nove famozne fabrike i bio neciji rob za 25 000 din. Ne znam za ostale regione ove nase Srbije, sem da su sela vec prazna ali Vojvodina se ubrzano prazni, radimo po austrijskim stalama, slovackim fabrikama, madjarskim njivama. Umesto fabrika hrane, hladnjaca, otvaramo gacare, plastikare. Neki Arapi uzese ogromne povrsine zamlje, Italijani na hiljade hektara lesnika sade, Holandjani podizu ogromne rasadnike voca. Deca, pravnici, ekonomisti, istoricari, tehnolozi im kopaju , postavljaju sisteme, pleve korov. Ona stara lica uz koja i mi ostarasmo zadnjih trideset godina, su jos uvek tu i razumeju se u sve, marketing, ekonomiju ali dobru samo za njih.
    Poslednji uredio Zoran55; 20-05-18 u 20:47.

14. Sledeći 8 korisnici su se zahvalili Zoran55 na ovoj poruci:

DraleTD (20-05-18), jevto (21-05-18), Litopedion (22-05-18), mornar (22-05-18), Proximus (22-05-18), Srb1n (20-05-18), TanjaH (22-05-18), vockica (22-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Poruka
    84
    Zahvalio se
    110
    Zahvaljeno 55 puta na 26 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Slažem se u potpunosti sa svakom reči koju si napisao . Ovaj post objavi na svim forumima dako dođe do nečije iole pametne glave...
    Citiraj Citiram: Zoran55 Pogledaj Poruke
    Mlada i nova lica, pre svega, treba da se pojave u Srbiji. Da ovoj deci osiguraju buducnost i pristojan zivot, oni koji znaju jezike, tehnologiju, marketing itd. ODLAZE.. Pravimo se da ne vidimo, cutimo, hocemo proteste malinara. Pa i da izadjemo, samo bi hitna pomoc imala posla, toliko smo u proseku stari da i ne mozemo da stojimo dugo , popadasmo.Sto se tice cene malina a koliko vidim i jagoda, sljiva , tacno mi se usadila misao da to neko namerno radi, da bi narod sve napustao i odlazio u nove famozne fabrike i bio neciji rob za 25 000 din. Ne znam za ostale regione ove nase Srbije, sem da su sela vec prazna ali Vojvodina se ubrzano prazni, radimo po austrijskim stalama, slovackim fabrikama, madjarskim njivama. Umesto fabrika hrane, hladnjaca, otvaramo gacare, plastikare. Neki Arapi uzese ogromne povrsine zamlje, Italijani na hiljade hektara lesnika sade, Holandjani podizu ogromne rasadnike voca. Deca, pravnici, ekonomisti, istoricari, tehnolozi im kopaju , postavljaju sisteme, pleve korov. Ona stara lica uz koja i mi ostarasmo zadnjih trideset godina, su jos uvek tu i razumeju se u sve, marketing, ekonomiju ali dobru samo za njih.

16. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku TanjaH na ovoj poruci:

Zoran55 (22-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Poruka
    126
    Zahvalio se
    86
    Zahvaljeno 28 puta na 17 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    773
    Zahvalio se
    726
    Zahvaljeno 876 puta na 402 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    E MOJA TAJCI, KASNO JE, BOJIM SE..Kad pametni ucute, citaj ODU, budale progovore, A ONDA LOGICAN SLED, LOPOVI SE OBOGATE..
    Poslednji uredio Zoran55; 22-05-18 u 21:08.

19. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Zoran55 na ovoj poruci:

TanjaH (22-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Poruka
    431
    Zahvalio se
    421
    Zahvaljeno 414 puta na 169 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    http:///www.kurir.rs/vesti/politika/...r-i-stabilnost I nas narod se iskreno raduje i suficitu i deficitu i hapsenju kriminalaca i sa zebnjom ceka po par godina da bere zlatne plodove sto se vidi brutalnom pobedom na izborima svake godine tako da izgleda da nas narod obozava ovog coveka jer ni DRUG TITO NIJE OVAKO SUVERENO VLADAO a mene bas zanima za koga glasa ova sila od penzionerra sa minimallnim penzijama i ovi mladi ljudi sa platama od 200 eura ali da je omiljen u narodu to je nesto izmedju ljubavi i mrznje pa cak kada se pojedincima ucini da ga ne vole i da su malo ljuti na njega vrlo brzo im zadrhti ruka i glasaju za vrhovnog poglavicu ili je u pitanju MAZOHIZAM ILI RAZMONTIRANA PSIHA ali nas narod uvek nesto povuce ka glavnom guruu sekte a ovi skolovani odlaze li odlaze sve vise i vise a sto rece jedan neskolovani penzioner iz mog kraja NEKA IDU STA CE NAM ,penzioner ima 80 godina i kaze sta ce nam skolovani, mladi, dostojanstveni, kulturni ljudi .Trebalo bi da ceo narod izadje i da glas i SUFICITU I DEFICITU ali pod uslovom da se zatvore hermeticki granice i da niko ne moze da izadje iz zemlje i da sacekamo dok EKSPRES LONAC ne krene da kljuca .Ovaj narod je davno izgubio i razum i dostojanstvo otislo je ovo sve u KANJON MORACE i mozda bi bilo najbolje dati ovim ljudima jos jedno 5 mandata da zavrse zapoceto nezurimo nigde i da dobro ubunare ovu jadnu i napacenu zemlju u DUZNICKO ROPSTVO i da cepaju POREZE do ludila I STO VISE izvrsitelja POZAPOSLJAVATI da vrse naplatu i ako ima jos nesto da se proda prodati sto pre da ne proda neko drugi A ONDA NECEMO BRATI ZLATNE PLODOVE nego cemo biti crnacko pleme za jednokratnu upotrebu a i sad smo samo nisu zvanicno obelodanili nego jos pojedinci sa setom pricaju price o NEBESKOM NARODU koji jede zlatnim kasikama i prica o vremenu kada je potencija mnogo lepo radila,RADILA JESTE ALI VISE NE RADI; OVDE DOBRO RADI SAMO POGREBNA OPREMA I SEKND HEND I APOTEKE ZA PRODAJU LEKOVA,nego kazu ljudi NEMAMO BOLJEG AJDE KAZI KO JE BOLJI PA AKO JE OVAJ NAJBOLJI ONDA SMO MI U TAKVOJ KANALIZACIJI DA TREBA ZATVORITI POKLOPAC OD KENJARE JER MI NE ZASLUZUJEMO KAO NAROD DA IZADJEMO IZ SEPTICKE JAME DAJ DA ZAVRSIMO VISE OVAJ KABARE I da nestanemo kao INDIJANCI ALI SA STILOM DOSTOJANSTVENO JER OVE STARE NARODNE cuti moze da bude i gore mislim da ne zasluzujemo ovakav napredak koliko god da smo losi ali ovakvu GOLGOTU nismo zasluzili
    Poslednji uredio mornar; 22-05-18 u 15:06.

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,142
    Tekstovi u blogu
    99
    Zahvalio se
    1,067
    Zahvaljeno 936 puta na 551 poruka
    Downloads
    259
    Uploads
    126
    Aronija, smilje i malina umjesto šljivika - Priče o velikoj zaradi izazvale pomamu za uzgojem novih sorti -- izvor ekapija.com

Poljoprivredna proizvodnja i interesi ljudi u ovoj oblasti se intenzivno mijenjaju. Kada se laički posmatra napredak u poljoprivredi, smatra se relativno statičnom djelatnošću. Međutim, interesi današnjih poljoprivrednika i njihovi zasadi obradive zemlje bi iznenadili njihove pretke. Mnogi bi se pitali gdje odoše šljivici, kukuruzišta, krompir?

Redovi nekada predviđeni za kupus, luk, paradajz, mahunarke su ustupili svoja mjesta malinama, aronijama, japanskim ili američkim sortama. A onda slijedi šuma brzorastućeg dvreta - paulovnije ili farma puževa.

Izbijanjem ratova i iseljavanjem velikog broja ljudi sa svojih ognjišta, te nastanjivanjem na skoro svim meridijanima svijeta, počinje upoznavanje sa biljkama, njihovim svojstvima kao i interesima tamošnjih ljudi. Razmjena znanja i iskustava među pojednicima tjera i stručnjake i državu na reakciju.

- Brzi protok informacija sa jedne, te marketing sa druge strane, osnovni su razlozi pokazivanja baznih interesa za uzgoj pojedinih vrsta biljaka koje se tradicionalno ne gaje na našim prostorima. U cilju proširenja palete ponude, bilo kao stoni prozivod, poluprerađevina, prerađevina ili njen pojedini dio, ove vrste u proizvodnji mogu naći svoje mjesto.

...

Sve je krenulo od maline, ranije poznatog, ali ni izdaleka tako zastupljenog proizvoda, osim u nekim dijelovima Srbije. Procjenjuje se da se samo u BiH preko 20.000 porodica bavi uzgojem malina. A sve je počelo prije par godina, stihijski, nabavljanjem sadnica od prijatelja i rođaka i uz internu priču o velikoj zaradi i ogromnom interesu tržišta za ovaj proizvod.

Već 2017. je malinare u BiH šokirala informacija o upola manjim otkupnim cijenama u odnosu na ranije godine. U lancu plasmana proizvoda je nešto očigledno škripilo. Od strategija i administrativnih nedostataka za izvoz, do neslaganja otkupljivača, hladnjačara i prerađivača, te samih proizvođača koji jedni bez drugih ne mogu. Priča o malinama je, u nešto blažoj varijanti, primjenjiva i kod aronije, te brusnice.

...LINK

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    817
    Tekstovi u blogu
    7
    Zahvalio se
    488
    Zahvaljeno 643 puta na 331 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mornar Pogledaj Poruke
    http:///www.kurir.rs/vesti/politika/...r-i-stabilnost I nas narod se iskreno raduje i suficitu i deficitu i hapsenju kriminalaca i sa zebnjom ceka po par godina da bere zlatne plodove sto se vidi brutalnom pobedom na izborima svake godine tako da izgleda da nas narod obozava ovog coveka jer ni DRUG TITO NIJE OVAKO SUVERENO VLADAO a mene bas zanima za koga glasa ova sila od penzionerra sa minimallnim penzijama i ovi mladi ljudi sa platama od 200 eura ali da je omiljen u narodu to je nesto izmedju ljubavi i mrznje pa cak kada se pojedincima ucini da ga ne vole i da su malo ljuti na njega vrlo brzo im zadrhti ruka i glasaju za vrhovnog poglavicu ili je u pitanju MAZOHIZAM ILI RAZMONTIRANA PSIHA ali nas narod uvek nesto povuce ka glavnom guruu sekte a ovi skolovani odlaze li odlaze sve vise i vise a sto rece jedan neskolovani penzioner iz mog kraja NEKA IDU STA CE NAM ,penzioner ima 80 godina i kaze sta ce nam skolovani, mladi, dostojanstveni, kulturni ljudi .Trebalo bi da ceo narod izadje i da glas i SUFICITU I DEFICITU ali pod uslovom da se zatvore hermeticki granice i da niko ne moze da izadje iz zemlje i da sacekamo dok EKSPRES LONAC ne krene da kljuca .Ovaj narod je davno izgubio i razum i dostojanstvo otislo je ovo sve u KANJON MORACE i mozda bi bilo najbolje dati ovim ljudima jos jedno 5 mandata da zavrse zapoceto nezurimo nigde i da dobro ubunare ovu jadnu i napacenu zemlju u DUZNICKO ROPSTVO i da cepaju POREZE do ludila I STO VISE izvrsitelja POZAPOSLJAVATI da vrse naplatu i ako ima jos nesto da se proda prodati sto pre da ne proda neko drugi A ONDA NECEMO BRATI ZLATNE PLODOVE nego cemo biti crnacko pleme za jednokratnu upotrebu a i sad smo samo nisu zvanicno obelodanili nego jos pojedinci sa setom pricaju price o NEBESKOM NARODU koji jede zlatnim kasikama i prica o vremenu kada je potencija mnogo lepo radila,RADILA JESTE ALI VISE NE RADI; OVDE DOBRO RADI SAMO POGREBNA OPREMA I SEKND HEND I APOTEKE ZA PRODAJU LEKOVA,nego kazu ljudi NEMAMO BOLJEG AJDE KAZI KO JE BOLJI PA AKO JE OVAJ NAJBOLJI ONDA SMO MI U TAKVOJ KANALIZACIJI DA TREBA ZATVORITI POKLOPAC OD KENJARE JER MI NE ZASLUZUJEMO KAO NAROD DA IZADJEMO IZ SEPTICKE JAME DAJ DA ZAVRSIMO VISE OVAJ KABARE I da nestanemo kao INDIJANCI ALI SA STILOM DOSTOJANSTVENO JER OVE STARE NARODNE cuti moze da bude i gore mislim da ne zasluzujemo ovakav napredak koliko god da smo losi ali ovakvu GOLGOTU nismo zasluzili
    Nije samo ovde problem.Svet mora u novo veliko prestrojavanje.

https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1395408

Upravu ste za granice.I zato ih nikada nece zatvoriti,bar za obrazovane one koji imaju potenciljal da izvrse neophodne rezove.No,ni to nije sigurna garancija.Isuvise je ovde nezadovoljnih.I pocetkom 1941 rezim je delovao veoma cvrsto.Ali bilo je potrebno samo 12 dana da Kraljevina Jugoslavija kapitulira.Od toga su poslednja dva dana tzv. borbe Nemci proveli trazeci nekoga sa visokim cinom da potpise kapitulaciju.

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.