Galenika talisman- skaut KWS hibridi
Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Vesti o malinama

Član Gale T. avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Poruka
    96
    Zahvalio se
    46
    Zahvaljeno 124 puta na 46 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Vesti o malinama

http://informer.rs/vesti/srbija/3801...oca-1525726036

Послато са S60 уз помоћ Тапатока

Član frigy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Poruka
    457
    Zahvalio se
    475
    Zahvaljeno 200 puta na 126 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Vučićević u šoku

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

3. Sledeći 5 korisnici su se zahvalili frigy na ovoj poruci:

BobanLe (13-05-18), Brdy (08-05-18), jevto (08-05-18), Markonator (08-05-18), Srb1n (08-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,360
    Zahvalio se
    465
    Zahvaljeno 408 puta na 277 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: frigy Pogledaj Poruke
    Vučićević u šoku

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
    Ma verujem da su se baš nešto nasekirali ministri i ostale glavonje :/ Žao mi ljudi dole... Baš nesreća...

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    6,950
    Tekstovi u blogu
    99
    Zahvalio se
    1,025
    Zahvaljeno 872 puta na 525 poruka
    Downloads
    258
    Uploads
    126

Vesti o malinama

Da se ne bi skretalo u drugim temama, otvaram ovu da se piše o vestima oko malinarstva, koje nemaju veze sa cenom.

6. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili novii na ovoj poruci:

BobanLe (13-05-18), pole (08-05-18), Proximus (08-05-18), sassam (09-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    449
    Tekstovi u blogu
    6
    Zahvalio se
    272
    Zahvaljeno 359 puta na 194 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    https://www.b92.net/biz/vesti/agro-b...nav_id=1390016

Nazalost,nastavlja se tendeciozno pisanje medija.U ovom slucaju naglasak je na tome da poljoprivrednici NECE da osiguraju malinu,time se oni okrivljuju.Naravno,krivci su sa druge strane,npr. u osiguravajucim kucama koje nude prevarantske ugovore osiguranja od npr.zemljiotresa,pozara i sl.Takodje minimalna steta mora preci po proceni njihovog vestaka preko 10% da bi se uopste moglo ista naplatiti,itd.
    Predstavnici proizvodjace ne odgovaraju spremno na pitanja novinara i slabo se snalaze u suptilnim metodama uticaja na javnost.
    Kao i obicno komentari su cesto negativni po proizvodjace i pokazuju da je ljudska glupost beskrajna...No trebalo bi bar udarati minuse i pluseve i ne dozvoliti koliko toliko kreiranje negativnog misljenja u narodu.

- - - - - - - - - -

Ako neko ima kontakta sa Radovicem,trebalo bi da mu ukaze na pogresan nacin formulisanja zahteva u smislu reci "da drzava pomogne proizvodjace kroz repromaterijal i djubrivo","da razgovara sa Vucicem" itd.Jer na taj nacin to nece dobiti.Sve sto se zove intervencija drzave podseca na socijalizam.Na pobedjenu ideologiju i jako para usi krugovima kod kojih je "i noz i pogaca",zatim javnost se okrece protiv malinara jer svi pomisle,"zasto njih pomaze drzava,a nas ne?"
    Prvo treba da se trazi da se proceni steta i da se zale da nadlezne sluzbe ne rade svoj posao u toj sferi,kao i sto ne rade.A tek onda kada se dobiju zvanicni izvestaji o steti,traziti ne pomoc od drzave vec mere ka dugorocnom ekonomskom jacanju poljoprivrede Srbije,te povecanju njenog izvoza i povecanju deviznog priliva drzave.
    Znaci uvek treba predstavljati mere kao deo napora za jacanje ekonomije cele zemlje.
    U praksi znaci da treba traziti protivgradne mreze,veci broj raketa,vece plate za strelce itd,konacno i veci udeo u regresu osiguranja (sto bi podrzale i osiguravajuce kuce)...

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija...nav_id=1389785

8. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili jevto na ovoj poruci:

Deda Lala (15-05-18), Majstor Gera (19-05-18), raskamen (12-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    239
    Zahvalio se
    273
    Zahvaljeno 95 puta na 61 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bolje da nas unuci mrtve pamte, nego da nas sinovi zive zaborave. Knez Lazar

Član Miloica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Poruka
    265
    Zahvalio se
    244
    Zahvaljeno 141 puta na 69 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da se ne bi skretalo u drugim temama, otvaram ovu da se piše o vestima oko malinarstva, koje nemaju veze sa cenom.
    jedan zanimljiv naslov a nema mnogo veze sa temom o ceni malina pa zato ovde . . .

Svasta ce jos da se nadje u malinama ?

http://www.telegraf.rs/vesti/ekonomi...jarske-granice

ne mislim na ovaj norovirus ( stara prica ) vec na uzicku anakondu ?
    Poslednji uredio Miloica; 18-05-18 u 19:55.
    Nas covek je svasta spreman da uradi , cak i naopako ,
    pa onda druge a i sebe ubedjuje kako je to u stvari dobro . . .

Nikada se ne raspravljajte sa glupim ljudima ,
    nadjite nesto u obliku poluosovine od juga ,
    i jebite im majku majcinu . . .

Član AcA OPEL avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,103
    Zahvalio se
    313
    Zahvaljeno 604 puta na 411 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ovo je smuk i to poveci. Ja sam skoro naso pored malinjaka kosuljicu od smuka koju je tu presvuko. Svuko je oko kamena pa je bila malo izuvijana tako da nisam mogo tacno da premerim, ali izmedju 1,5 i 2 metra duzina. Sto bi rekli smucetina.
    Prosle godine u samom malinjaku trimerom zakoljem sarku. Kad sam je video poce da se penje uz maline e pa reko neces!

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    1,009
    Zahvalio se
    90
    Zahvaljeno 341 puta na 222 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @jevto

Pisah li ja kakvi ljudi trebaju da zastupaju proizvodjace? Vi me onda ismevaste u tom trenutku? A sta radi ona ekipa sa Radovicem? Pa pravi vise stete nego koristi. Dobro ste primetili, javnost treba okrenuti da bude na strani proizvodjaca a to ne mogu i ne znaju trenutni predstavnici pored njihove velike zelje i entuzijazma. Trebaju mlada lica da se pojave, ona koja znaju jezike, koja poznaju savremene tehnologije, mlada lica koja se razumeju u marketing i PR oni treba da budu vase ogledalo. Ja sada kada vidim kakvi su predstavnici proizvodjaca uopste me ne cudi sto vecina naroda ili nema sluha za probleme malinara ili je totalno protiv bilo cega sto ima veze sa malinom i malinarima.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    704
    Zahvalio se
    594
    Zahvaljeno 739 puta na 355 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mlada i nova lica, pre svega, treba da se pojave u Srbiji. Da ovoj deci osiguraju buducnost i pristojan zivot, oni koji znaju jezike, tehnologiju, marketing itd. ODLAZE.. Pravimo se da ne vidimo, cutimo, hocemo proteste malinara. Pa i da izadjemo, samo bi hitna pomoc imala posla, toliko smo u proseku stari da i ne mozemo da stojimo dugo , popadasmo.Sto se tice cene malina a koliko vidim i jagoda, sljiva , tacno mi se usadila misao da to neko namerno radi, da bi narod sve napustao i odlazio u nove famozne fabrike i bio neciji rob za 25 000 din. Ne znam za ostale regione ove nase Srbije, sem da su sela vec prazna ali Vojvodina se ubrzano prazni, radimo po austrijskim stalama, slovackim fabrikama, madjarskim njivama. Umesto fabrika hrane, hladnjaca, otvaramo gacare, plastikare. Neki Arapi uzese ogromne povrsine zamlje, Italijani na hiljade hektara lesnika sade, Holandjani podizu ogromne rasadnike voca. Deca, pravnici, ekonomisti, istoricari, tehnolozi im kopaju , postavljaju sisteme, pleve korov. Ona stara lica uz koja i mi ostarasmo zadnjih trideset godina, su jos uvek tu i razumeju se u sve, marketing, ekonomiju ali dobru samo za njih.
    Poslednji uredio Zoran55; Juče u 20:47.

14. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili Zoran55 na ovoj poruci:

DraleTD (Juče), Srb1n (Juče)

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.