Политиколог у пољопривреди

Dacha011

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Apr 2018
Poruka
3
Lokacija
Beograd
Здраво свима,

Зовем се Данило, имам 27 годна, из Београда сам. Диплимирао сам на факултету политичких наука смер - дипломатија.

Дозлогрдило ми је да радим за фирме које имају милионске обрте, а радницима дају новац који им вређа достојанство. До скора сам радио 6 дана недељно, по 10 сати дневно у просеку канцеларијски посао, на италијанском језику. Координисао сам транспорт од и до италијанског модног гиганта Прада. Мукотрпан посао, са бедним приходима. Зато сам дао отказ.

С обзиром да у струци посла нема, радио сам различите послове који се пре свега тичу комуникације са клијентима, с обзиром да течно говорим 2 страна језика (енглески и италијански).
Желео бих своје знање да употребим како бих помогао нашим пољопривредницима и сточарима да своје производе пласирају на инострана тржишта.

На форум сам се учланио у нади да ће ми неко помоћи да идентификујем фирме којима бих могао да се обратим, а којима треба неко релативно млад ко жели да учи посао.

Отворен сам за све сугестије, молим админе да ме упуте на део форума где бих могао да добијем релевантне информације.
 
Pozdrav i dobro došao na forum. Za neke konkretnije informacije bi ti možda valjalo da posetiš sajam u Novom Sadu, počinje uskoro. Neće biti konkretne koristi verovatno, ali ćeš bolje sagledati sliku.
 
Поштовани админе,

Да ли можеш да ми препоручих тему у којој бих могао да се распитам о претходно постављеним питањима ?
Отворио бих најрадије нову, али ћу се укиселити ако будем морао да чекам месец дана :)
 
Samo polako s otvaranje teme...

Mladi kolega, dobro došli, ovo je pravo mesto i prava tema za gore pomenuta pitanja.

Prava tema !


* * *

Čujte, dragi kolega, ja uopšte ne sumnjam da ste napucani tehnologijama traženja sigurnog i dobro plaćenog posla, da su vam pod klikom bar tri foldera različitih varijenti CVijeva i sve to...

Nego dedera sinak da mi tebe naučimo da ti sam sebi stvoriš posao i dobru zaradu tako što ćeš prodavati našu robu vani, a ?

Mi pomognemo tebi, ti pomogneš nama. Mi znamo šta, kako i koliko možemo da proizvedemo, znamo i koliko naš proizvod vredi na tržištu, a i gde i kome ga nuditi.

Ti si sinak zvršio neke vrlo zvučne škole, FPN, kažeš imaš i nekog iskustva, eve ovde prilike za stvoriti samom sebi radno mesto - šef izvoza.


* * *

Koji deo poljoprivrede bi voleo da radiš, žita, uljarice, voće, goveda, vunu... ?
 
Pozdrav dragi kolega,

Moja preporuka je da prvo odeš kod dede i da mu tražiš da ti dozvoli da na jednom aru zemlje zasadiš neku povrtarsku kultur, luka, grašak ili šta hoćeš, i da onda taj proizvod pokušaš da prodaš. Da sračunaš na kraju koliko si vremena i truda uložio i šta si zaradio...
Tako ćeš da upoznaš muku tih ljudi kojima želiš da pomogneš. Tako ćeš da saznaš za koga ćeš raditi i čiju ćeš muku, trud i znoj prodavati sa tim proizvodom koji ćeš pokušati da prodaš u inostranstvu ako dobiješ izvozne dozvole...

drugarski pozdrav iz Smedereva

samo napred
 
Воћарство ме је заинтересовало , јагода конкретно. Такође и овчарство, али пре свега воћарство.
Не гађам ништа конкретно, волео бих да знам да ли постоји нека озбиљна компанија која наше производе пласира у иностранство, или су то махом "добро позиционирани појединци" који са својом затвореном групом кроје судбину наших земљорадника.
Док сам радио у шпедицији, послао сам хладњачу пуну малина за Италију. То ме је заинтересовало да покушам да у оквиру неког домаћег предузећа помогнем пласман наше робе у иностранство.


Брадоња, не познајемо се довољно, па те молим да цинизам оставиш за касније :)
 
Воћарство ме је заинтересовало , јагода конкретно. Такође и овчарство, али пре свега воћарство.
Не гађам ништа конкретно, волео бих да знам да ли постоји нека озбиљна компанија која наше производе пласира у иностранство, или су то махом "добро позиционирани појединци" који са својом затвореном групом кроје судбину наших земљорадника.
Док сам радио у шпедицији, послао сам хладњачу пуну малина за Италију. То ме је заинтересовало да покушам да у оквиру неког домаћег предузећа помогнем пласман наше робе у иностранство.


Брадоња, не познајемо се довољно, па те молим да цинизам оставиш за касније :)

Po kojoj ceni je otisla malina?:sta:

Pa niz firmi izvozi malinu ukljucujuci i neke sa stranim vlasnickim kapitalom.Verovatno znas da nije jednostavno izvoziti,sto zbog pronalaska kupca,sto zbog ispunjavanja standarda i procedura.Ako mozes da nadjes kupca,kao i odgovarajucu cenu i obezbedis neophodne papire,mozemo naci zamrznutu malinu spremnu za izvoz...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ako zelis da radis za firmu,pa salji CV,adrese ces naci na internetu i slazem se obidji sajam u NS pocinje cini mi se 15 maja.
 
U mojim rečima nema cinizma mladi kolega.

Kao što vidite, seljaci su jako preduzimljivi ljudi, odmah vam je ponuđeno da pokažete šta znate i možete.

Ja se bavim govedima, tako da vas prepuštam na dalji kontakt kolegama voćarima i ovčarima.

Srdačan pozdrav.


* * *

@Peet

A ti bi kao ispustio partizana koji nečemu može vredeti, a ? Paz da ti ne poverujem, he he he...

Nego, el vidiš ti kakva je ova današnja omladina, a ?

To se izbacuju parole, uviđa exploatacija, napada sa strane opšte seljačke dobrobiti, ihaaahaj moj brate...

Taj FPN je zamišljen i ostvaren kao kadrovska baza politike. Karijerni činovnici svih profila, novinari, nekadašnji društveno-politički radnici, socijalni radnici...

Samo kad pogledaš spisak "poznatih" diplomaca FPNa želudac da ti proradi.

To nije mogao upisati bilo ko. To se morala i mora imati preporuka iz nekog komiteta.

A najveća muka tog fakulteta je što je školovao apsolutno neproduktivne diplomce. To je nasleđe birokratizacije Saveza Komunista.

Zlatni su sega-mega-trendovi za FPN, zlatni...


@vuxsd

Pa led ga ne ubio ne mora sve od motike počinjati. haha ha...

Dete završilo školu i hoće da prodaje proizvod motike, a ne da bude rukovaoc motikom.

Vidim tamo i malinari se glože oko toga, može li se biti dobar hladnjačar i trgovac malinom ako se nije solidan proizvođač maline, šio mi ga Đura.

Biti 2 u 1, proizvođač i prodavac, može se samo na nivou zanatske manufakture, za viši stepen organizacije to ne prolazi.

Nerazumevanje tog problema je velika muka za seljake.



* * *

Sve u svemu, treba navatati ovakog nekog omladinca, uvaliti mu računar i telefon u ruke i upregnuti ga da traži ino kupca, a vi se momci organizujete i proizvodite.

Šta je moja konkrevetna ideja ?! Organizujemo se nas desetak govedara, omladinac navata turčina sa hladnjačama i mesarama, zakupi se klanica i deljaj.

Važno je da se drži kontinuitet isporuke mesa, sinhronizovati proizvodnju.

Čak se može udesiti i halal sertifikat.
 
Mladi prijatelju,
dobru si skolu zavrsio i gospodski smer. Moj ti je savet da se manes poljoprivrede jer se tu neces najesti prvog paradajza i prvih jagoda.
Nego ti lepo u neku stranku kod Ace velikog ili kod kafanskog pevaca pa da te lepo formiraju u pravog diplomatu ako si se vec za to skolovao.
:ppozdrav:
 
Bio si brzi od mene RABADZIJO svaka ti je zlatna ali ne izvoz nego kod Ace pa uvoz i to uvoz svega a najvise ovoga sto izvozimo i nemas nikakvu odgovornost.Ima dosta rizika prilikom izvoza mnogo stvari treba da se poklopi pa da bi usao u takvu vrstu posla kao jedinka potrebno je da posedujes neki opipljivi novac a da ga uzmes od banke hmmm.Bilo je i neisplacenih hladnjaca a bilo je i vracenih sa granice tako da bi tebi osim prve solucije odgovaralo i da nadjes sponzora a da ti iskordiniras celu isporuku i transport i papire i podmazivanja tamo gde je potrebno.Veliki je i obiman posao i zahteva mnogo ljudi u samom procesu a nas narod je sklon uvaljivanju trulezi .Znaci ako ne budzet a onda kod nekog izvoznika samo malo da snimis celokupnu proceduru i napravis neke dobre kontakte ali tebi se bas zuri imas dobru energiju POZZza tebe i SRECNO
 
@dacha011

Morate se umreziti pod broj jedan, onda morate steci odredjeno iskustvo, po mogucstvu u nekoj nasoj firmi koja se bavi izvozom, pozeljno da ne rade samo malinu vec da rade razno voce i razne kvalitete. Kad to sve prodjete i upoznate posao od pocetka do kraja tek onda mozete da se upustite u samostalno organizovanje izvoza i tek tada mozda mozete da dodjete do stvarno dobrog posla. Ovako, bez iskustva, bez poznavanja materije, bez kontakata iz same branse iskreno nemate puno sansi. Ono sto uvek pisem, da dodjete negde na razgovor za posao i da vas pitaju gde ste radili, ok imate neko iskustvo, ali reference usko vezane bas za oblast izvoza voca nemate i to vas u startu odmah udaljava od zeljenog posla. Na stranu to sto pozicija kojoj tezite je generalno retka, nema puno takvih radnih mesta tim pre je i puno teze doci do nekog kvalitetnog posla. Rad, trud, zalaganje, neprestano ucenje, posvecenost poslu i rezultati ce doci pre ili kasnije. Prepreke ne postoje, sami ih kreiramo u svojim glavama. Sve je moguce ako zaista to jako zelimo.

Nadam se da sam Vam pomogao. Za sva eventualna pitanja stojim Vam na raspolaganju.
 
Nazad
Vrh