Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SELO SE ZOVE MILINCICA KOD OSECINE.
 
Milicinica je po povrsini najvece selo u Podrinjsko- Kolubarskom regionu...Tamo maline radjaju kada ih posadis natraske... Samo, selo je sputno...Blize Koceljevi nego Osecini...
 
KAKO DA NADJEM TO SELO? AKO IDEM PREKO KRUPNJA NA OSECINU I KUDA DALJE? ILI AKO IDEM PREKO SAPCA I IVERKA NA OSECINU I KUDA DALJE? ILI AKO IDEM IZ BGD PREKO VALJEVA PA PECKA I KUDA DALJE?
 
Pozdrav svima,

kao zainteresovani uzgajivac, zanima me izvesnost prodaje, odnosno jel se ugovorima proizvodjaci vezuju za otkupljivace ili je sve to slobodno, i kada placaju otkupljivaci? Iz citanja dosadasnjih prepiski ja vidim da neki odmah naplacuju, a neki ne.

Pozdrav svima,
 
Prodaja je uvek do sada bila izvesna.Kod nas nema ugovora na relaciji proizvođač-otkupljivač. Cena uvek neizvesna kao i rokovi naplate. Ipak je ovo Srbija.
 
Meeker i Cunami

hvala na informaciji, tako sam i ja nacula, ali rekoh da proverim. A sta je garancija kada uzmu malinu da cete moci naplatiti?

pozdrav,
 
E tu je jedina garancija samo tvoja ispravna odluka , odnosno maline predaj proverenoj hladnjaci koja dobro posluje i za koju nema zime .


Nisam siguran , ali mislim da je clan dukanac pisao da je imao prosle godine problema sa naplatom . Mozes da ga pitas , ali nisam siguran da je to bio bas on . A 100% sam siguran da je to neko pisao i da se zalio na taj problem.

Toga ce uvek biti.
 
Hvala Dule,

secam se da sam procitala, problem je ispao jer je otisla pod stecaj. Samo sam mislila na formalnu stranu, cini mi se ste pricali o nekim potvrdama koje daju. Samo cudi me da otkpupljivaci bas nista ne daju unapred? Zar placaju tek kada prodaju oni robu ino kupcu?

pozdrav,
 
Kod mene maline uzimaju nakupci koji rade za odredjenu hladnjacu kojoj voze robu .

E sad kad oni oteraju u hladnjacu kamion maline oni im u hladnjaci daju otpremnicu sa kolicinom koju su predali i naravno sa cenom koju je hladnjaca placala toga dana. Sve uredno i sa pecatima .

Predam maline jednog dana , sutra kad predam drugu turu obavezno mi pokazuju otpremnicu sa cenom po kojoj se malina obracunavala toga dana , na osnovu cega se vrsi obracun mojih potrazivanja za dati dan .

Paralelno sa otkupljivacem vodim i ja evidenciju koliko sam kilograma predao i po kojoj ceni . Potom na kraju berbe ja izracunam ukupnu sumu koju treba da mi isplate , odem kod njih uporedimo moj racun sa njihovim i ako ima nekakvih odstupanja ponovo su tu sve otpremnice i problem se resi . A iskren da budem vise volim da uzmem sve pare od jednom na kraju berbe .

Eto takva je situacija kod mene i tako se radi. Kakvo je stanje u drugim krajevima srbije ne znam , ali bi voleo da cujem.
 
najbolje bi bilo usaglasiti uslove, ali je to nekad nemoguce.

koliko shvatam ti do kraja berbe naplatis sve, laknulo mi je, jer mi cini da sam procitala da se neki ljudi zale da im nije placeno za proslogodisnji rod (ne mislim za ono u slucaju stecaja) sto mi izgleda nemoguce. verovatno to misle na razliku u ceni.

pozdrav,
 
Kod nas par hladnjača još uvek nisu isplatili malinu rod 2010,,, Duguju proizvođačima po 40-50% novca... :nono:
 
Što se tiče naplate, sa hladnjačom u koju predajem malinu, bar za sada, nije bilo nekih većih problema. Ovde kod nas znam za jednu hladnjaču koja još uvek, nažlost, nije sve isplatila proizvodjačima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh