IMT Pneumatska sejacica

ZRudolf

Član
Učlanjen(a)
31 Okt 2012
Poruka
45
Lokacija
Sajan selo kod Kikinde
Imam IMT sejacicu vec 10 godina . Lezajeve sam skoro svake 2-3 godine menjao . Sada mi je turbina zavrsila karijeru , drugi nemogu da nadem. Dali je neko stavljao od druge Sejacice Turbinu na IMT?
 
Ja sam stavio turbinu i osovinu od OLT-a. Malo sam priblizio turbini onaj aluminijumski priklucak za creva tako sto sam ga prestrugao. Nastelovao sam ga samo da ne cese turbinu. Da se ne shvati pogresno promenuo sam samo rotor turbine i osovinu.
 
Koji su simptomi loše turbine? i kako ti je propao ventilator? kod mene nece da lepi zrna na svaku rupu imt isto pneumatska
Ja zato teram na 1800 obrtaja traktora imt sejalicu i onda lepi kako treba , treba i ploce prepraviti one mesace na njima napraviti kao na drugim sejalicama, imam utisak da lose mesaju zato i nekad ne uhvati zrno,
druga stvar jos bitnija na imt sto nehvata je broj rupa na plocama, od kad sam napravio ploce sa 24 rupe mnogo bolji sklop ima sejalica.

Drugar je napravio drugu remenicu(vecu) pa brze mu vrti turbina na imt sejalici i bolje hvata zrno i tera na normalnim obrtajima

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni dođe da je isečem brusilicom, smučila mi se.

Sklopili ih ko od bede sa lošim materijalima sve oštro,šturo i ne obrađeno, sistem markira zbudžen maksimalno tako da sam i to prepravio, ni nova kad je stigla nije radila kako treba nije lepila dobro zrna, pa sam proširio rupe na pločama sa 4,5mm na 5,5mm i onda je bilo malo bolje ali opet omaši 3-4 rupe na ceo krug (18 rupa), promenjeni i tarni prstenovi opet isto. Sejem ZP hibride 606 (krupno seme baš). Onda sam gledao zazor izmedju ventilatora i aluminijumskog razvodnika bio je velik, pa sam i njega smanjio tako što sam izgbacio platne ispod al.razvodnika i time ga uvukao unutra bliže ventilatoru. Stanje malo bolje ali opet hoće da omaši da ne zalepi 2-3 rupe. Jako me izluđuje više nisam pametan šta da joj radim...
Evo slike na kojoj se vidi koliki je bio zazor izmedju razvodnika i ventilatora:
k052bJ


k052bJ
https://ibb.co/k052bJ
 
Poslednja izmena:
pravi druge ploce,18 rupa se prebrzo vrti i zato losije hvata , napravi 24+ i videces razliku odmah.

Meni su 4.5 mm za kukuruz i 24 rupe, uslikacu sklop pa cu postaviti kako je niklo

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako ti lepi zrna na te 24 rupe? Da li ti na svaku od tih 24 zalepi? ili omaši i na toj 24 pa nadoknadi bude recimo 18 koliko bi i trebalo, i zar se neće i 24 rupe vrteti istom brzinom?
 
Nece se vrteti istom brzinom okretace se 30% sporije, i mnogo bolje lepi jer se sporije okrece pa stigne da uhvati , i ja sejem 5-ta sporohod na 1800 obrtaja ( jer mi na 549 540 kardana na 1700)

Imaj u vidu da je max brzina sejanja sa imt sejalicom 7 km/h ( tako pise u uputstvu) a u praksi jos manje .

Sto sporije ides bolje ce hvatati seme i prexiznije sejati

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I meni se učinilo da se ploče "prebrzo" okreću dok je pratim u njivi, moram to probati da napravim jednu ploču sa 24 rupe prečnik 4,5mm pa da probam, ja sejem sa 560 1 brzom sa 14,9 gumama
 
I meni se učinilo da se ploče "prebrzo" okreću dok je pratim u njivi, moram to probati da napravim jednu ploču sa 24 rupe prečnik 4,5mm pa da probam, ja sejem sa 560 1 brzom sa 14,9 gumama
Ne mozes jednu , moras sve 4 , nemas potrebe probavati , isprobano vec , radi 5x lepse , idi nekih 5km/h nemoj brze i sa 24 plocama videces onda sklop

cim odem na njivu uslikacu da vidis

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh