Breskva i Nektarina

Pre mesec dana razređene, uskoro stiže za berbu...
8ec81ea0f855b6071829776d5f2b9c7d.jpg
9568e9da103a38ec67eea81ea67c7c51.jpg
 
Pa gde nadjoše 56+?, ja treba da berem Mariju aureliju otkupa nema cena kako ko koga prevari ,ako uspe da prevari...ove godine se pojavilo mnogo ljudi iz vašeg kraja koji doteravaju nektarine veleprodajama kod nas ,doteravali su kaldezi na 35 din
 
imam oko 15 ari pa bih zasadio bresk. ili nek. sta bi preporucili iskusniji. mislio sam neku raniju sortu, mozda ova mayfire??? ili neka do polovine juna,
eventualno kraj juna.
 
Kod nas je spremna za berbu oko polovine juna, eventualno treća dekada. Ove godine je sve poranilo 10-20 dana, mada se može reći i za prošlu da je bila slična po tom pitanju za pojedine sorte.
 
A koje bi sorte preporučili od početka avgusta pa na dalje ? Nije važno da li je breskva ili nektarina. Nekih 60 ari bih posadio. Bitno mi je samo da je odkupljuju hladnjače za ruse

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Bereš morsijani?Kod mene su u berbi Marija lučija i Red gold,Morsiani bi trebao da bude kasniji desetak dana.
 
Marija ovde odavno gotova. Gotova je i Amiga. Sve ovde stiže ranije 2 do 3 nedelje ove godine. Morsiani sam juče samo malo skidao, 2-3 kg po stablu, one najkrupnije (65+).
 
pogrešno sam napisao ne lučija vec aurelija,znači sa nektarinom se završava sledeće sedmice
 
Jedno kratko pitanjce, izvinjavam se ako je previše amatersko ili je neko ranije već pitao, neću dugo.

U dvorištu pored mene već dugo godina niko ne živi i u nekom trenutku smo samo primetili stablo breskve koje sada ima visinu od oko 2.5 metra i od pre nekoliko godina počeli su da se javljaju plodovi. Pošto je dvorište potpuno zapušteno niko joj ne prilazi i nema nikave tretmane tokom godine. Ono što je neverovatno jeste da iako rodi tek možda desetak plodova, oni su takve veličine da svako ko nam dođe u goste i vidi ih u komšiluku bude iskreno oduševljen. Dimenzije tih breskvi su otprilike kao neki veći grejpfrut i čovek može od jedne da se najede, a o slatkoći da ne pričam, čudo jedno.

E sad, nekoliko prijatelja me je molilo da im dam semenke i oni su pokusavali i sa onima od pojedenih breskvi i onih otpalih i zakržljalih ali do sada nikom ništa nije niklo.

U vezi sa gore iznetim molim za savet:

- Kako pravilno tretirati košticu breskve da bi u nekom trenutku nikla, da li je saditi kao košticu ili slomiti košticu i izvući semenku pa zasaditi? I koji su obavezni koraci i rokovi za njenu sadnju?

- Ako se u nekom trenutku i pojavi iznad zemlje, da li ona može biti ista kao njena "majka" i da daje iste takvve plodove? Ako ne može, šta treba činiti da bude takva?

Hvala unapred na odgovoru.
 
Ne mozes da zasadis kosticu, tj mozes ali ili nece nici ili ce nici nesto skroz drugo, a ne ono sto si ubrao. Treba ti kostica divlje (vinogradarske) breskve, nju zasejes, kad nikne prekalemis grancicom od tog drveta koje zelis da kloniras. I to postoji sansa da se ne primi, najbolje kalemiti vise komada
 
Nazad
Vrh