Breskva i Nektarina

Ovo lijepo izgleda, proreda sigurno uzima dosta vremena, a kojeg nemam. Koja se sorta najbolje cuva u hladnjaci, klasicnoj ne ULO

Sent from my SM-N920P using Tapatalk
 
Uglavnom kasne se bolje čuvaju, nemam iskustva konkretno sa hladnjačom. Tačnije odmah prodajem breskvu. A koliko misliš čuvati u hladnjači?
 
Ja radim breskvu i nektarinu na vazu 5 *3 m i nebih to menjao, traktor se jedva provlači u rodu kroz redove, nazalost nemam nijednu sliku u rodu , mozda se na ovoj može približno vidti stanje
1_63124774_Fotografija0532.jpg
 
Mislim cuvati do 2 mjeseca, klasicna je hladnjaca.

Nisam siguran, ali mislim da se breskva ne može toliko čuvati, max 2-3 nedelje u običnoj hladnjači. Raspitaj se malo,? I na kraju pitanje zašto toliko čuvati, već tamo kad dođe jesen potražnja je manja jer ima raznog voća u ponudi. Hladnjača je u svakom slučaju dobra stvar, taman kad stigne puno breskve da zadržiš 10-tak dana, ako odjednom ne možeš prodati sve.
 
Da, mislio sam cuvanje kako ide prodaja. Ako prodaja ide slabo, da bude u hladnjaci. U hladnjaci ce biti tunel manjeg kapaciteta, jer imam vocnjak visnje oko 1000 stabala u koji cu od sledece sezone zamrzavati visnju bez kospe. Pa bice uglavnom prostora

Sent from my SM-N920P using Tapatalk
 
Vasovac ,koji ti je sada ovo traktor?Imao si J.D ali malo veci od ovog na slici?
 
Jeli neko pokusavao napraviti prikljucak sto ima vasovac za zgrtanje grana, nisam vidio da ima u prodaji, a vrlo korisna stvar

Sent from my SM-N920P using Tapatalk
 
i ovaj je pravljen,nije fabrički

- - - - - - - - - -

Kakvo je stanje u voćnjacima,dali je vreme za bakar? Ja razmišljam da sutra uradim breskvu i nektarinu
 
Ja bas danas dobio sms od pss na ovu temu ,sad kakvo je realno stanje u vocnjacima ne znam ,ali mozda nekom pomogne >>>

U zasadima ranih sorata bresaka i nektarina registruje se bubrenje pupoljaka. Pregledati zasade i ukoliko se registruju ovakve promene, u cilju suzbijanja kovrdžavosti lista breskve, primeniti preparate na bazi bakra pre najavljenih padavina. www.pisvojvodina.com
 
Po meni je rano, ja cu ponovo, za 15ak dana, kod nas ce zavikend snijeg, kisa minusi.

Da li si kupovao prikljucak od nekoga ko pravi ili uradi sam uz dobru mastu


Sent from my SM-N920P using Tapatalk
 
Ja sam ga pravio

- - - - - - - - - -

Ja sam ga pravio, možda se ovde bolje vidi
1_54193763_Fotografija0402.jpg


- - - - - - - - - -

Ja sam ga pravio, možda se ovde bolje vidi
1_54193763_Fotografija0402.jpg
 
Kakvo je stanje u voćnjacima,dali je vreme za bakar? Ja razmišljam da sutra uradim breskvu i nektarinu

Nije rano već taman, ja juče oprskao. Vršni pup pukao, vidi se pod lupom. Takođe danas i sutra će biti toplo što znači da će još njih popucati, a petak naveče i subota kiša. Idealno da se ostvari infekcija. Jedno sorta Red Heven nije krenula. Tako treba iskoristiti vrijeme danas i sutra pa oprskati. Koristiti što više tečnosti.
 
Kod mene samo stradale Royal Gem 90% i Royal Glory 50%-60%, ostale sorte ni čule. Bilo -13. Srećom nemam ih puno. Tako da definitivno i one idu ove godine na vađenje. Uglavno od dosta sorti koji sam gajio sve se svelo na stari sortiment. Red Heven, Gloheven, CrestHeven, Sankrest. One podbace malo max 20-30% što je prihvatljivo.

Kod ovih novi sorti, plod je stvarno preljep, vrhunski 100% obojen, dobro se čuva, krupan, ukusan. Međutim sve su osjetljive na mraz i zimu. Evo već 3 godine uzastopno stradaju, dok ostale rode potpuno normalno ili djelimično stradaju.
 
Samo da napomenem da bi trebalo u naredna 3 dana čim se mogne ući u voćnjak oprskati bakrom. Bar za moj region javljaju toplo i sunčano, a u ponedeljak opet kiša. Pupovi su dobro popucali, a kiša je oprala prethodno prskanje bakrom. Tako da je sad nezaštićena, a javljaju toplo i sunčano, pa kiša. Taman da se ostvari infekcija.
 
Samo da napomenem da bi trebalo u naredna 3 dana čim se mogne ući u voćnjak oprskati bakrom. Bar za moj region javljaju toplo i sunčano, a u ponedeljak opet kiša. Pupovi su dobro popucali, a kiša je oprala prethodno prskanje bakrom. Tako da je sad nezaštićena, a javljaju toplo i sunčano, pa kiša. Taman da se ostvari infekcija.
Kad se treba uraditi protiv kovrdžavosti tretman? Imam dve breskve ne promaši ih godina se infekcijom a nikad do sad ih nisam štitio pa bih probao žao mi je da se muče pola vegetacije.
 
Trebalo je ranije dok ne 'prsnu' pupoljci jer tada infekcija ulazi. Pošto imaš malo probaj da razmutiš mleko i vodu 1:10 ili kako misliš da treba pa probaj s tim. Mleko je fungicid. Mi smo prskali i imali polovične rezultate jer nikad nismo prskali kad je pupoljak u stanju mirovanja.
 
Nazad
Vrh