Breskva i Nektarina

Odg: nektarine

@marko
ha,ha,ha pa mi smo kolege bas samo ja da posadim sljive najesen ako bog da :D
Imam 2.200 stabala nektarine berba zavrsena prosle nedelje nije bilo lose obzirom da je mlado voce i jos nije pun rod
Koja ti je ovo sorta lepi su plodovi ali je malo "pobeglo"u rezanju rekao bih :ppozdrav:
 
Odg: nektarine

Mi smo posadili oko 30 stabala,za svoje potrebe,Sorta?**greška li ga,cale je kupio kad je kupovao i sljive,pitacu ga,a ti imas 2.200 stabala? ::svaka cast::Koliko je to hektara?
 
Odg: nektarine

25t a koliko ce od toga biti prva klasa a koliko otkup zavisi od tebe :D
-rezanje
-zastita
-djubrivo
 
Odg: Breskva - opšta tema

Ja sam na površini od 55 ari zasadio pre tri godine okulante kasnih sorti breskve. Pored radmilovčanke veći broj od preko 300 komada okulanata bila je sorta Samerset i dvadesetak komada neke sorte doneđene iz Grčke, izrazito crvenkaste boje. Oduševljen sam sortom Samerset koja je veoma ukusna i bez ikakve kiseline, a posebnog mirisa. Jedina mana joj je pretežno žuto-zelenkasta boja sa slabijim crvenkastim prelivom. Ovogodišnju berbu od voćaka starih tek tri godine završio sam u subotu 01. oktobra, a prinos od oko 2.500 kg plasirao sam na veliko po ceni od prosečnih 60 dinara. Posebno ističem da su ove sorte veoma zahvalne za transport, mogu da se čuvaju i više od nedelju dana u gajbicama bez kvarenja, a kompot je izvanredan.
Od oko 500 kg koje sam stavio u burad, očekujem preko 80 litara prvoklasne breskovače, izuzetne arome. Oprez,
zbog visokog sadržaja šećera, odvija se veoma burno vrenje, te posude ne treba puniti više od 2/3.
 
Odg: nektarine

Dobar dan svima na forumu,ja sam novi clan i"dolazim" iz juzne Srbije :cao:

Imam par pitanja pa ako je nekome usput...
-na parceli imam breskvu red heven (45 stabla) i u produzetku iste vinograd koji sam ove godine istrsio(sto bi rekli mi sa juga).Pitanje je da li na mestu vinograda mogu da posadim drugu kulturu-nektarinu? ... na prolece recimo,posto sam zemljiste vec spremio?
Imam jos par pitanja koja u velikoj meri zavise od odgovora na ovo ali ...pozdrav
 
Odg: nektarine

Pa verovatno niko ne zna šta bi ti rekao, pa vinograd nije orah pa da ne možeš da sadiš ovo ili ono.

Žao mi je ali ni ja ne znam ali predpostavljam da može ako odradiš pripremu koja treba nektarini.
Eto tek da ne ispadne da te ignorišemo. :)
 
Odg: nektarine

::svaka cast:: hvala prijatelju sto si se javio ti si :D...
interesovale su me sorte nektarina(one koje stizu u prvoj polovini avgusta),neki savet oko istih,iskustva drugih vocara,gde mogu da nabavim sertifikovane sadnice itd itd...
naravno da sam se informisao vec na drugim portalima,ali iskustvo vise uvek dobro dodje...
Dzionik kralju jos jednom hvala i sve najbolje...
 
Odg: nektarine

Kicca koju sortu nektarine si posadio? Ili su u pitanju razlicite sorte?
Prosle godine sam sadio kajsiju,sada je na redu nektarina pa me interesuju neke sorte.Pozdrav iz Nisa :cao:
 
Odg: nektarine

Najvise Maria Lucya i nesto Galdezi 2000 nisam nesto siguran za galdezi koliko znam ima trenutno nekakva 3 klona ja imam srednji pre ovog 2010 mada je to vasar zivi sorti ima koliko hoces najbolje da ispratis cene u toku leta pa se onda odlucis :ppozdrav:
 
Raspitaj se kod nekog ko je ima duze cisto kako se ponasa mada cu glavno da vidim uskoro ona oko 10 jula stize :haha: :haha: :haha:

mislio sam na cenu i kvalitet ploda
@ kicca A koje je ovo čudo, s obzirom da je danas slikano. Ove godine je prvi put rodila. Kupio sam je kao nektarinu, još je zelena :sta:

34pet51.jpg
 
Ne vidi se najbolje mislim da je Mursijani zrenje oko 20.8. nisu te prevarili te kasnije su bolje za kompot i sl odvajaju se od kostice ne znam mislim da nije bilo grada ne bi imao nasta da se pozalis:ppozdrav:
 
Ovo leto sam kupio od jednog čoveka neke sitne nektarine, dao mi za 20 kinti kilo, uzeh celu gajbicu, bile su baš sitne ali evo celo leto ja ne mogu da nađem neke da mirišu tako jako i da su tako ukusne, da li zna neko koja je to sorta ili neka tako, posadio bih jedno dva drveta za svoje potrebe :)
 
Verovatno stari Galdezi posto su sad neki novi klonovi njegovi zanimljivi ali taj prvi je imao lud miris katastrofa secam se pre nekoliko godina kada se tek pojavio i kada je covek otvorio kombi ba vidim kakav je samo u nesvest sto nisam pao koliko je mirisalo mada najvise podseca miris na vinogradarsku breskvu ali lep je belog mesa pocetak jula..................
 
Bukvalno taj fazon, mirisale suuuuuuu ma...ne veruješ :osmeh: Da ima taki parfem, nosio bih ga doživotno :haha:

Koju mi onda sortu preporučujete da je tako mirisna i ukusna za lične potrebe jedno dva tri drveta?
 
Nazad
Vrh