Breskva i Nektarina

Branje je oko 10 avgusta,ove godine je bilo malo ranije oko 5 avgusta. Mislim da je Stark Redgold i da u to vreme nema bolje nektarine,Marija Aurelija je isto dobra,ona se bere 5-7 dana posle RedGolda
 
Pljosnata Breskva

nye5ja.jpg
nye5ja_th.jpg

Danas sam posadio pljosnate breskve.Ove godine mi je jedna rodila prvi put ,cim sam je probao odusevio sam se ovom vockom.Danas sam posadio jos
 
Dobar dan. Pored vocnjaka planiram da posadim desetinu sadnica breskve i nektarine. Problem je sa breskvom. Komsija ima u dvoristu brekvu izuzetno velike krupnoce, na njoj preovladava zuta boja. Kad sam ga pitao koja je sorta on mi je rekao da je na pijaco treazio nektarinu a da su mu oni dali ovu breskvu :/ . Googlanje mi ne pomaze sve sam nasao ali tu sortu nikako. Znam da sam je cesto vidjao na pijacam u Grckoj. Informacije koje sam dao bas i nisu neke ali bi mi svaka pomoc dobrodosla.
 
Posadi košpicu vinogradarske breskve i na leto uzmi okce sa te komšijine breskve i nakalemi
 
Mislim da zri u drugoj polovini jula, eventualno pocetak avgusta. Pre toga sam siguran da ne. Unutrasnjost joj je zute boje, veoma slicna unutrasnjosti zrele vinogrdarske breskve (od koje je veca 2-3 puta), ali sam zapamtio da je deo oko kostice izrazito crven. U pravu ste, mislim da je kalemljenje najbolja ideja.

U principu nesto nalik ovoj

 
Poslednja izmena:
Ovde nisu još kaldezi i red heven kod mene,kao na ovoj slici iznad su od prilike fali im još 7 dana max zavisno od vremena.Tek sam juče uradio drugo prskanje tafrine a već izbokorili vegetativni pupoljci,da nisam zakasnio sa drugom zaštitom?
 
Pozdrav svima
imao bih pitanje za iskusnije vocare o breskvi,naime zassadio sam 10 malih vocaka(vinogradarska breskva)pa me zanima o cemu treba najvise voditi racuna u pocetku?takodje me zanima dali je ispravno da vocka ima od samog dna mnogo sitnih izdanaka?
hvala svima na pomoci :ppozdrav:
 
Kada se pojavi zelena tačka za prskanje je kasno

- - - - - - - - - -

Imaš na slikama iznad kako mlada breskva treba da izgleda
Pozdrav svima
imao bih pitanje za iskusnije vocare o breskvi,naime zassadio sam 10 malih vocaka(vinogradarska breskva)pa me zanima o cemu treba najvise voditi racuna u pocetku?takodje me zanima dali je ispravno da vocka ima od samog dna mnogo sitnih izdanaka?
hvala svima na pomoci :ppozdrav:
 
Trudim se breskvu,nektarinu da "naučim" al treba ipak i iskustva.U rezidbu sam ušao al me tafrina vitla još uvek al neće za dugo.Knjige preporučuju tri prskanja:mir,tačka i pred cvetanje.Iskusni voćari je pogode i suzbiju iz dva prskanja.Ja sam ove godine pogodio tačku i juče.....pa videćemo kako bude.:ppozdrav:


@pedja81 Koji ti je uzgojni oblik u planu?Starim vinogradarkama nije ni trebala zaštita,sada vidim ima po rasadnicima nekih krupnih,crvenih a prodaju ih kao vinogradarske.....
 
Nazad
Vrh