Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 20 od 48

Tema: Seckalia za voce

Član jbrtka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    2,135
    Zahvalio se
    952
    Zahvaljeno 1,557 puta na 465 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Seckalia za voce

Otvorio sam ovu temu,jer me zanima,da li neko ima neki nacrt,ili zna semu kako je napravljena jedna od ove masine,hteo bi da napravim za sebe,tj za licne potrebe,pa me zanima na koji princip radi.unapred se zahvajujem na odgovorima.

Da li je to nesto na ovaj fazon

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku jbrtka na ovoj poruci:

Sudarski Bojan (24-04-18)

Član
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    311
    Zahvalio se
    131
    Zahvaljeno 148 puta na 79 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Najveća i jedina caka je da ti neko napravi rende u obliku diska. Ostalo će svaki osrednji majstor da ti skarabudži.

Član jbrtka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    2,135
    Zahvalio se
    952
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ma odradicu ja,ali ne razumem na koji fazon odvaja koscice,kao na prvom videu..da li ima unutra jos neki kao buanj,ili nema,to ne razumem.

Član Petar 90 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    4,389
    Zahvalio se
    990
    Zahvaljeno 861 puta na 490 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    To sam ja takodje pitao pre par godina,cak mislim da ima i otvorena tema o tome,i nisam dobio nikakav odvovor....
    Ja sam misljenja da to radi na foru pasirke i da meso vocke prolazi kroz rupice od renda,a da kostice ostaju u sredini i ispadaju iz sredist,tj da ima izlaz iz prostora izmedju sidova i renda i iz zamog renda gde ispadaju kostice.... nadam se da se razumemo sta sam nalupetao
    “Mana mnogih ljudi je što žele da budu učitelji drugih, a ustvari bi trebalo još dugo da ostanu učenici.”

Super Moderator Matic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    27,619
    Zahvalio se
    270
    Zahvaljeno 8,555 puta na 4,707 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Slikao bi ti za vikend da sam znao da te interesuje.Ima u tazbini nova mašina za odvajanje koštica.Nije komplikovana.
    Udri me,ubi me,kožu mi deri,odavno ja sam spreman da mrem.Opsuj mi oca,majku i sve po spisku,samo mi nemoj dirati Srem!

7. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Matic na ovoj poruci:

jbrtka (24-04-18)

Član jbrtka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    2,135
    Zahvalio se
    952
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Petar 90 Pogledaj Poruke
    To sam ja takodje pitao pre par godina,cak mislim da ima i otvorena tema o tome,i nisam dobio nikakav odvovor....
    Ja sam misljenja da to radi na foru pasirke i da meso vocke prolazi kroz rupice od renda,a da kostice ostaju u sredini i ispadaju iz sredist,tj da ima izlaz iz prostora izmedju sidova i renda i iz zamog renda gde ispadaju kostice.... nadam se da se razumemo sta sam nalupetao
    Razumem ja to sve,ali kako onda ispadaju kostice.

Član Petar 90 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    4,389
    Zahvalio se
    990
    Zahvaljeno 861 puta na 490 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Rende bi trebalo da ima nagib,u njega upada direktno voce,centrifugalna sila ga razbija i kroz rupe gura u deo izmedju renda i zidova,a kostice ispdaju na kraj masine... slicno kao el.muljaca za grozdje
    “Mana mnogih ljudi je što žele da budu učitelji drugih, a ustvari bi trebalo još dugo da ostanu učenici.”

Član
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    311
    Zahvalio se
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: jbrtka Pogledaj Poruke
    Ma odradicu ja,ali ne razumem na koji fazon odvaja koscice,kao na prvom videu..da li ima unutra jos neki kao buanj,ili nema,to ne razumem.
    Rende dere meso voća, isto kao kad ručnim rendaš jabuku, ispada dole, dok koštica ne može da prođe kroz rupice i ostaje gore. Kada se nakupi previše koštica, otvore se vratanca sa strane i one terane centrifugalnom silom izlete iz bubnja.

11. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku brka45 na ovoj poruci:

jbrtka (25-04-18)

Član jbrtka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    2,135
    Zahvalio se
    952
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sad mi je jasnije,hvala,.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Poruka
    13
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Znaci rende nema nagib, vec je paralelno sa zemljom?

Član jbrtka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    2,135
    Zahvalio se
    952
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da,vertikalno stoji,i ima jako mali razmak,izmedju bureta i diska na kojem je rendeda ne propadaju kostice,a na istoj visini su i vratanca kroz koja se ispustaju kostice,e sad,sta ima istod rende,da li neki propeleri,ili sta vec sto izbacuje pekmez?ili je samo zavaren neki lim ukoso,da sve ipada na taj otvor?

Član
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    1,911
    Zahvalio se
    390
    Zahvaljeno 363 puta na 247 poruka
    Downloads
    15
    Uploads
    0

Poljaci sve imaju u ssm varijanti,samo trazi po njixovim forumima,ili na poljskom preko google.
    Na slicnoj principu kao ovo ti radi pasirka,ovo je valjda za neke zitarice,ima ovde nesto o tome ja mislim http://www.mastergrad.com/

16. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Arkadije na ovoj poruci:

jbrtka (25-04-18)

Član ZICAPROM avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    1,176
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 1,053 puta na 439 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ovde je najbitnije da li hoćete da pravite horizontalnu ili vertikalnu pasirku. Ova sto stoji uspravno na dnu ima rendiće 2 ili 4 komada, koji ne stoje pravo već imaju ugao i koji rendišu voće gde onda u duplo dno upada voće i izlazi van u posudu a koska ostaje gore u košu. Posle 200 ili 300 kg voća ne sipate 5 minuta ništa već samo malo vode, da se isčiste koske i na posebna vratanca, kada ih otvorite ispadnu koske pa sipate opet. To je hoby varijanta, mada ja sa mojom takvom mašinom, sa trofaznim motorom mogu da izguram skoro tonu šljive na sat. A ova položena varijanta je profy i tu kontinualno ispadaju koske na kraju, s tim što je ovo sito malo problem odraditi, mada se može poručiti u "Perform"-u.

18. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku ZICAPROM na ovoj poruci:

jbrtka (25-04-18)

Član
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    311
    Zahvalio se
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: jbrtka Pogledaj Poruke
    Da,vertikalno stoji,i ima jako mali razmak,izmedju bureta i diska na kojem je rendeda ne propadaju kostice,a na istoj visini su i vratanca kroz koja se ispustaju kostice,e sad,sta ima istod rende,da li neki propeleri,ili sta vec sto izbacuje pekmez?ili je samo zavaren neki lim ukoso,da sve ipada na taj otvor?
    Može mali nagib, pa s vremena na vreme da se sipa voda da ga spere ili flah koji je zavaren ili ušrafljen na osovinu ispod renda i on izbacuje šta propadne.
    Ona prva varijanta, vertikalna, je po meni bolja. Sipaš 2-3 kofe i čekaš da završi. Dok za horizontalnu mora stalno da se dosipa.

20. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku brka45 na ovoj poruci:

jbrtka (25-04-18)

Član ZICAPROM avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    1,176
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 1,053 puta na 439 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ne može samo sa nagibom da ipada masa napolje, gusto je to. Na osovini koja ide od reduktora (ispod poda) pa kroz taj međuprostor i na kraju je za nju pričvršćena gornja ploča sa rendićima, zavariti 2 "L" profila u međuprostoru tako da kad voće upadne u međuprostor ti profili ga bace na izlaz.

Član jbrtka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    2,135
    Zahvalio se
    952
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    A gde bi moglo to rende da se napravi,da bude u kvalitetu,da ne izgubi brzo ostrinu?

Član
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    160
    Zahvalio se
    21
    Zahvaljeno 94 puta na 55 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    U Performu u Pozegi.

24. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Tuki na ovoj poruci:

jbrtka (27-04-18)

Član jbrtka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    2,135
    Zahvalio se
    952
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nisam znao da i rende mogu da prave.,kupovao sam od njih par puta,a zadnji put su mi jesenas pravili 2 sita za cekicar za slamu,od 3 mm 345x850 i za te dve table naplatili nesto preko 100 evra..do tad nisu bili tako skupi..ja sam rolovao sita,oni samo probijali..

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    272
    Zahvalio se
    115
    Zahvaljeno 240 puta na 108 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ZICAPROM Pogledaj Poruke
    Ovde je najbitnije da li hoćete da pravite horizontalnu ili vertikalnu pasirku. Ova sto stoji uspravno na dnu ima rendiće 2 ili 4 komada, koji ne stoje pravo već imaju ugao i koji rendišu voće gde onda u duplo dno upada voće i izlazi van u posudu a koska ostaje gore u košu. Posle 200 ili 300 kg voća ne sipate 5 minuta ništa već samo malo vode, da se isčiste koske i na posebna vratanca, kada ih otvorite ispadnu koske pa sipate opet. To je hoby varijanta, mada ja sa mojom takvom mašinom, sa trofaznim motorom mogu da izguram skoro tonu šljive na sat. A ova položena varijanta je profy i tu kontinualno ispadaju koske na kraju, s tim što je ovo sito malo problem odraditi, mada se može poručiti u "Perform"-u.
    Хајде стави коју слику машине. И ја сам хтео тако нешто да правим као на првом снимку али за одкоштавање вишње.

Član jbrtka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    2,135
    Zahvalio se
    952
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja sam naisao na ovo na yt.mislim da je ista masina kao na prvom snimku.,
    U ponedeljak sam zvao perform iz pozege,da naprave rende oko fi 450 kosta oko 5000din,mogu da naprave na rupice,ili na krst 4 noza,e sad oni to prave od prohroma,pa neznam kako ce to da drzi ostrinu,

28. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku jbrtka na ovoj poruci:

Зоран (04-05-18)

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.