Seckalica za voće

Dole ploca koja se okrece ima otvore kao rende,i tamo prolazi pekmez,,ostalo se vidi na snimku..

[video=youtube_share;flfxHDeD49Q]https://youtu.be/flfxHDeD49Q[/video]
 
Neko ima iskustva sa ovom masinom ?,kako radi sa ne bas idealno zrelim sljivama ?,posto su tvrdje i teze se odvajaju od kostice.
 
Ovakoj masini ne smeta ako su sljive ne zrele, jer ona ne odvaja kosticu, vec renda "meso" sa kostice. Kad orenda sve (kod mene ~30 kg. za 4-5min.) cuje se da kostice zvece u loncu i tad je momenat da se izbace, pa Jovo na novo.
 
Ja hoću da napravim onu horizontaknu verziju, koja brže radi ali ne mogu nigdje naći neki crtež sa dimenzijama... Ako neko ima crtež mašine koju je sam pravio i isprobao i koja radi posao, bio bih zahvalan :)

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Ja hoću da napravim onu horizontaknu verziju, koja brže radi ali ne mogu nigdje naći neki crtež sa dimenzijama... Ako neko ima crtež mašine koju je sam pravio i isprobao i koja radi posao, bio bih zahvalan :)

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Pored toga sto vertikalna ne radi sporije od horizontalne, njena prednost je u tome sto moze da radi i nekosticavo voce, za razliku od horizontalne koja to ne moze.
Doduse, pricam o ovim vertikalnim, koje ja proizvodim.
 
Imamo ovu pasirku iz Bačke Palanke i odlično radi. Odvaja dobro koštice ali za naše potrebe masa koja se dobije je presitna. Prodali bi smo je ispod cene
 
Prvo bih zamolilio člana Jagnjilac da pročita poruku koju sam ostavio u pp.
A Matiću kako si zadovoljan sa tom spravom? Koliko možeš kg da uradiš za 1h? I ako možeš da mi na pp pustiš kontakt odtog proizvođača iz temerina.
 
Ne znam koliki je kapacitet jer nisam proveravao.Mašina je na prodaju ako nekog interesuje a cena 500 evra.
 
Može li ova mašina završiti posao seckanja, pre svega krušaka? Mislim da je u pitanju hobi seckalica za granje, ali čovek kaže da radi sa njom voće...Da li je neko radio ili čuo od nekoga da može sa ovom seckom da se radi voće?


 
Kada sam već ovde...gde može da se nađe pasirka za kajsije i šljive po razumnoj ceni i kakvim - takvim kvalitetom?
 
Moj poznanik ima ovakvu mašinu samo je brendirana kao Einhell, i već nekoliko godina sa njom secka jabuke i tako priprema voće za pećenje rakije.
Ja sam utvrdio da to brzinsko mrvljenje voća pravi testastu smesu koja pri pečenju ima tendenciju zagorevanja i mora da se dosta meša ili razblažuje vodom.
Moja mašina za mlevenje je dosta sporija, ali je sistem mrvljenja. Ima rotor sa siljcima koji prolazi kroz zube, i vrti se nekih 250 obrtaja u minutu.
Radi dobro i ne zagoreva pri pečenju.
 
I ova je "brendirana", AL-KO, ali primarno namenjena amaterskom vrtu, sitno granje i sl.Na mom kazanu ima originalni mešač, tako da je zagorevanje nemoguće.Pitam ovde jer nisu neke pare za ovu secku, a da pravim jednostavno mi se ne isplati jer nemam nikakav materijal i sve moram da kupim, uključujući i motor.
 
Nazad
Vrh