Randman KAJMAKA-koliko se dobije od 100 lit mleka

S`JUGA

Član
Učlanjen(a)
1 Maj 2010
Poruka
73
Ajd da malo procaskamo mlekari. Interesujje me randman kajmaka, pod predpostavkom da je mleko kravlje,dobre ph vrednosti i mlecne masnoce .POZZZZ
Post je spojen: [time]1274257582[/time]
_________________________________________________
S`JUGA je napisao(la):
Ajd da malo procaskamo mlekari. Interesujje me randman kajmaka, pod predpostavkom da je mleko kravlje,dobre ph vrednosti i mlecne masnoce .POZZZZ
Prosto je nemoguce da nema komentara ili niko o tome i ne vodi racuna? Postavio sam temu sa cilje da malo razmisljamo i o finansijama odnosno kako i u kom pravcu ici sa preradom. Traziti maximum isplativosti onoga sto se od odnosno iz mleka moze dobiti. Iskustva sigurno postoje, ajd da malo pricamo na ti temu. POZZZZZZZ
 
Jedna "ekipa" je napravila liniju za izdvajanje kajmaka sa randmanom od 8-10%, inače je uobičajeno 3,5-4%. Mašina još nije komercijalna, ali će biti uskoro.
 
Odgovor

Odrasto sam na kajmaku i mislim da nijedan drugi proizvod od mleka nemože da se meri sa njim. Nekad se to malo drugačije radilo. Svaka kuća je imala drveni mlekar. Kuvano mleko se razlivalo u drvene karlice koje su se predhodno ugrevale kraj šporeta da bi se mleko što sporije hladilo a time se povećava količina kajmajka. Važno je da se mleko sipa u karlice jer je odnos površine i zapremine pogodan za hvatanje kajmaka. Kajmak skupljen u jesen ostavljao se za zimu u drvene čabrice od 5 do 10kg pa se na vrhu zalivao mašću i ostavljao da zri 3 do 4 meseca. Ko je probao ovo zna da se sa ovim ukusom nemože meriti nijedan Švajcarski ili Francuski sir. Radman kajmaka zavisi od godišnjeg doba rase krava hrane i veštine domaćice. Mladog kajmaka od 100lit mleka oko 6kg a zrelog oko 5kg. Najbolji kajmak pravi se u okolini Valjeva Ljubovije Bajine Bašte i Zlatiboru.
 
Poruka

Ja nepravim pitanje kajmak je kajmak. Najbolje ga je pravila moja baba. Svakako da u pasivnijim krajevima ima još stoke koja pasu na pašnjaku ne jedu silažu i koncetrate pa je i kajmak najbolji. Krave koje daju 10000 litara mleka nedaju dobar kajmak. Nekad se dešavalo da uđe mačka u mlekar i pređe preko karlice da se kajmak ne provali. Krave koje su davale 10 litara mleka bile su mlekulje. Za kvalitet mleka se govorilo "ŽUTI SE KO VOSAK" toga više nema. Naše stare rase goveda su nestale tako da sadašnja deca i neznaju šta je pravi kajmak. U modi je pavlaka jogurt i to dijetalni sirni namazi itd. Poslastica je subotom kad se mesio hleb u vruću lepinju kajmak.
 
na 100 l mleka se dobija 4 kg kajmaka, preko leta na istu kolicinu mleka se dobija nesto manje kajmaka oko 3 kg.. :cao:
 
Različita količina kajmaka se dobiva od različiti pasmina krava,najviše utječe masnoća mlijeka i temperatura hlađenja mlijeka.Ja od jersey krava imam 30% više nego od drugi pasmina.
 
Proradio mi zeludac, citajuci ovo. Mi u Sremu pravimo samo mladi kajmak. Od simentalki smo imali oko 6% kajmaka, a od crnog holstajna podosta manje. Sto se tice kajmaka iz prodavnce, taj k'o da pored mleka nije ni prosao. Ako ni zbog cega drugog, zapatucu opet krave samo da bih jeo pravog sira i kajmaka. Sto bi rekao jedan pokojni deda iz mog sela: "kad vidim lepo celjade (osobu), odmah znam da je na domacem kajmaku odrastao".
 
posaljite mi uzorak po kilu dve a ja cu da dam nepristrasnu ocenu koji je najbolji.
 
kad dođeš u hercegovinu bićeš drag gost kod nas i imaćeš priliku degustirat razne proizvode od mlijeka(tvrdi sir,mladi sir,sir u maslinovom ulju,provaru,kajmak,maslo i mliječni namaz).
 
Na 100% litra kajmka, sa drvenim dugackim i plitkim posudama moze da se dobije do 7-8 kg. Kajmaka.
 
Mislis 100 litri mleka? I onda kad te napipaju ovi iz mlekare da si obrao mleko pa te opale po usima presesce ti kajmak.
 
Nazad
Vrh