Investicija u privatne silose, susaru i vagu

Ako je 500t za 12.000e ima da ga pravim odmah :osmeh:
 
Gogi666 što nisi uzeo Transpetrolov silos u zakup ako ti treba toliko mesta.Mislim da je mesečni zakup oko 9000evra.
 
Na sajmu sam pricao s proizvodjacem silosa iz turske. Interesovao sam se za silose od 50 t, spoljasnje, sa ravnim dnom i krovom. Rekao mi je da je cena silosa u turskoj 3000e, na to treba dodati 20 % carine, 18 % poreza , i transport koji je za taj silos oko 1000e , znaci sve ukupno je oko 5300e za 50 t . Imam negde dimenzije zapisane.
Moj posao bi bio da izbetoniram dno po svojoj volji i da ih pozovem. Smatram da nije nesto velika cena, a ako bi se uzimao veci silos sigurno bi bilo jos jeftinije.

nije to bas tako.
turski silosi jesu za nijansu jeftiniji od spanskih ali su i losiji.cena moze da se razlikuje na silosu od 50vagona 200-300e. svi mi koji radimo silose to analiziramo mnogo. lakse nam je dovesti silos iz turske nego iz spanije.
ali ono sto vam nije receno je da se sve naplacuje posebno. ulaz u silosu na plastu, ulaz na krovu, inspekcioni otvor, ventilacija....
ono sto je najbitnije sto utice na "jacinu" silosa, samim time tezinu i cenu jesu parametri udara vetra, opterecenja snega i seizmicki faktor.
a razlika u vasoj prici je 10 puta jer godi666 spominje silose od 50vagona a farmer II od 5vagona.
 
Ja sam napisao onako kako mi je receno na sajmu, inace za sada se samo raspitujem i skupljam informacije, a malo mi fali da krenem s silosem, jer mi je preko glave skladistara, sad imaju dogovor i nijedan nece da digne cenu. Dakle mislim da ce trend kretati u izgradnju svojih skladista vrlo ubrzano, prvo su skladistari izlazili povoljnije s uslovima dok je narod imao berace, pa sad kad su svi rasprodali berace, okrenuli pricu.
Ulaz na silosu, ulaz na krovu, mislim da nije toliko strasno, dovatim slajfericu i napravim ih. Ventilacija, jacina silosa i ostali parametri, slazem se da su bitni, ali to nisam ni pitao.
 
Napravi li ko silose?
Imali koja dobra firma kod nas sta se bavi time, pravi silose i svu pratecu opremu? Pitacu ih za cenu.
 
Upravo sam ih zato i kupio.Izašli su me prilično skupo 8000 evra po ćeliji + betonaža 16000 evra za 4 ćelije+montaža 3000-3500 evra za 4 ćelije+ još moram uraditi usipni koš i transportere.Velika je investicija ali se nadam kad završim da ću raditi usluge prijema tako da će biti neke vajde.Uz to imam i farmu svinja tako da ću ih koristiti.
 
Upravo sam ih zato i kupio.Izašli su me prilično skupo 8000 evra po ćeliji + betonaža 16000 evra za 4 ćelije+montaža 3000-3500 evra za 4 ćelije+ još moram uraditi usipni koš i transportere.Velika je investicija ali se nadam kad završim da ću raditi usluge prijema tako da će biti neke vajde.Uz to imam i farmu svinja tako da ću ih koristiti.

Mislim da ti treba i par masina za ciscenje zrna, odvajanje prasine itd. Nesto sam citao prasina se digne u silosu i dovoljno samo jedna iskra da explodira, bez zezanja :)

I izvni ali gde si kupio silose, ko ti pravi? I dali drazava daje neke subvencije za ovo ili ne? Hvala.
 
Poslednja izmena:
U pravu si planiram da imam i aspirater i sve što je potrebno za čišćenje zrna.
Što se tiče kupovine,kupio sam ih ovde od jednog poznanika koji ih je uvezao iz Nemačke.
Uvezao je više komada i ostala su mu poslednja ova 4 koje sam ja kupio.
Montiraju mi neki momci iz okoline Šida koji se time i bave.
Nisam dobio nikakve subvencije niti sam se raspitivao.
Okačiću slike uskoro kako napreduje montaža.
 
U pravu si.Aspirater ti je potreban jer upravo lom i nečistoće su glavni uzročnici kvarenja zrna u ćelijama.Moj savet ti je da kad budeš kupovao opremu tražiš da je vidiš u radu ,jer i nova i polovna je lepo ofarbana,ali pitanje kako odradjuje.Išao sam pre dve godine za firmu u kojoj radim da gledam grube prečistače i na kraju smo odustali jer ovo što imamo bolje odradjuje od svega što smo videli a nije idealno i hteli smo da poboljšamo.
 
Ovo su silosi
2013-09-23-183843.jpg
2013-09-23-183911.jpg
2013-09-24-181436.jpg
2013-09-24-181520.jpg
2013-09-24-181607.jpg
2013-09-29-072158.jpg


- - - - - - - - - -

Evo još slikaZ/RY/url=http://www.dodaj.rs/?46/Fy/3K7wxZbR/2013-10-03-172533.jpg]
2013-10-03-172533.jpg
[/url/2013-10-03-172522.jpg]
2013-10-03-172522.jpg
[/url]
Napredujemo
 
Cudno mi je da su aluminijumski silosi? jeste vi sigurni u to? koje debljine je lim, cija je to proizvodnja?
ja mogu samo ove dve poslednje slike koje ste postavili da uvecam pa ne vidim dobro bas.
vidim da na krovu imate pojavu bele rdje i ona se javlja na pocinkovanim limovi iz razloga sto ste ih drzali jedne na drugim i malo su pokisli. nije to nista strasno, desava se, ali ce malo skratiti vek tog pocinkovanog lima.
 
Nazad
Vrh