Investicija u privatne silose, susaru i vagu

King

Novajlija
Učlanjen(a)
15 Maj 2010
Poruka
3
Otvaram novu temu, slicnu temi silosi i susare, medjutim zeleo bi da se pozabavimo konkretnim podatcima ako je to moguce.

Razmisljam o investiciji izgradnje privatnih silosa 2x250t, susari i vagi. Da li na forumu postoje clanovi koji se bave uslugom skladistenja (privatni silosi) koji mi mogu pomoci sa nekim konkretnim brojkama, o rentabilnosti i ekonomskoj isplativosti iste. Neko ko mi moze pomoci sa nekim relevantnim podatcima. Posto je i ova investicija jako velika, za pocetak razmisljam o usluznom skladistenju i susenju, a vremenom i o otkupu zitarica. Nadam se da medju vama ima ljudi koji mi mogu pomoci i hvala im unapred na tome.
 
nema sta da se tu puno mudruje,svi koji imaju silose,susare....su zapravo nasi berberi, a mi smo ovce.
a to znaci,da,ako ti imas love da investiras u sve to + ako jos imas svoju neku proizvodnju,ti si bogat covek.
jer svi,pa i ti znaju/znas kakve su tablice,zarade na susenju,skladistenju....
 
"King"

Sada sam se vratio sa sajma i naletio sam na neku italijansku firmu koja se bavi baš tim stvarima što te interesuju, pa ti mogu poslati specifikacije i kontakt-adrese. Ja sam se raspitivao za silos od 5 vagona, sa svom infrastrukturom, sa mogućnošću nadogradnje u fazama. Cena je u prvoj fazi od 50 tona + infrastruktura oko 11000 e, a sa nadogradnjama u idućoj fazi do 200 + tona je oko 8000 e, ukupno oko 20000 e, što mi se nije učinilo puno.

Sada sam umoran jer sam ceo dan proveo na sajmu sa forumašima, pa ti sutra mogu poslati specifikacije. Pozdrav od Mirka iz Kule! :cao:
 
KishRobert nisam ja niti berber niti ovca, kapital mozda ima, mozda cu ga nabaviti pa da ga vracam, to nije bitno...Zavrsio sam fakultet iz ove oblasti...Ono sto mene interesuje jeste cista racunica ulaganja u tako nesto...I nemam para cak za pocetak za ulazak u pricu otkupa i kupovine zemlje vec cistog merenja, ssusenja i skladistenja...Svaki pocetak je tezak, a mene interesuje da li je moje razmisljanje usmereno u pravom smeru i da li treba ulaziti u takav zivotni rizik
 
Pa danas u ovoj državi ti je sve rizik.Osnov svega ti je da imaš šlifa za takav posao.Pod tim mislim da kad već uložiš veliki novac još veći izvučeš u što kraćem roku.Nikakve precizne računice ti niko neće niti sme dati.Razlog tome je recimo što je jedno vreme naj jeftinije sušenje bilo na mazut pa zatim par godina na plin(zemni gas).....Takve stvari se menjaju iz godine u godinu a veoma utiču na računicu toga poslovanja.Jedno je jasno,a to je da zarade ima i to dobre.Samo na troškovima prijema koji se kreću od 2.6%-3.5%,pa do izskladištenja oko 1% je već lova na većoj količini.Pa ako na to dodamo da će u tvom silosu prijemni kvalitet određivati tvoj čovek onda se cifre naglo povećavaju,a da ne pominjemo vagu koja skoro uvek meri kao što gazda kaže.Možda ti se sve ove cifre čine banalnim ali kad u taj posao uđeš sa ovim stvarima se barata.
Ne bih da više pišem mada sam u tom poslu(kao laborant) godinama.
Evo ti dve stvari koje ti donose naj više zarade:
1. Imati sredstva za otkup robe koju kasnije prodaješ po znatno višim cenama
2.Imati vezu u robnim rezervama koje će ti ostaviti robu na lageru
Ove dve stvari su ti 100% uspeh
 
Evo stižu na red i slike silosa, pošto sam dobio niz privatnih poruka od članova koji su zainteresovani za silose. Predstavnik firme je Zakić Mile, tel +387 55 305 100, fax +387 55 305 101 i mob. +387 65 584 092. tecnico.zakic@hotmail.com

Predstavništvo je bilo u Žablju, a sada se nalazi u Beogradu i čovek mi reče da imaju dosta napravljenih, zapamtio sam samo da je jedan u Đurđevu, a ostale nisam zapamtio.



Tabela nije baš najbolja, ali se vidi gde je olovkom obeležena varijanta silosa i upisano je 3000.

Pokušaću bolje skenirati i dopuniću post.
 
DA li neko zna do kog datuma se predaju zahtevi za povracaj sredstava za silose|?
i sta je potrebno od dokumentacije
 
Ulaganje u silose za zitarice susaru i vagu je po meni veoma isplativo u kratkom roku.Govorim to iz iskustva[drugih] sa kojima sam saradjivao. Kolika je cela investicija...neznam, ali za deo SILOSI, znam. moze se uraditi 100t za ispod 5000, sto je znatno nize od onoga sto sam do sad video da se spominje na forumu.
 
Betonski Silosi je napisao(la):
Hvala na slikama. Od cega su silosi, visina, precnik
DRAZEN92 je napisao(la):
Nema na cemu ;) Stavicu jos ako te intresuju detalji....
Silosi su od drvata i izmedju svake daske je probusen lim tako da se na taj nacin i malo produvava roba....
A prednost drvenih silosa je to sto je puno jeftinije od limenih i to sto limeni silosi kondezuju vlagu pa roba vremenom istrune.... Dok to ovde nije slucaj jer se drvo ne moze kondezovati...
Stane malo vise od 6 vagona ,a visina je mislim 6 metara a za precnik nemam pojma ali izmericu ,pa ti javim kasnije....
Meni to liči na kogskilde-ove silose, tj. sušare (šaržne).
One imaju u sredini "stub" kroz koji se uduvava vazduh i na taj način se suši roba.
 
Da, to je to.
Sporo rade, ali je kvalitet sušenja neuporedivo bolji nego kod protočnih sušara, a i lom je zanemarljiv.
 
Ja sam poceo da pravim jednu supu pa sam jedan deo nje jedno 7 m sa 6 m predvideo za lager zitarice.
basovih dana sam radio izolaciju i betonirao kosuljicu preko izolacije . okolo do zidova cu da stavim daske a pregrade ce isto biti drvene .ja planiram na jesen da lagerujem oko 20 t kukuruza .a kad konacno bude gotov magacin mislim jednio 55t da ce moci da stane
 
diklofen je napisao(la):
Pa danas u ovoj državi ti je sve rizik.Osnov svega ti je da imaš šlifa za takav posao.Pod tim mislim da kad već uložiš veliki novac još veći izvučeš u što kraćem roku.Nikakve precizne računice ti niko neće niti sme dati.Razlog tome je recimo što je jedno vreme naj jeftinije sušenje bilo na mazut pa zatim par godina na plin(zemni gas).....Takve stvari se menjaju iz godine u godinu a veoma utiču na računicu toga poslovanja.Jedno je jasno,a to je da zarade ima i to dobre.Samo na troškovima prijema koji se kreću od 2.6%-3.5%,pa do izskladištenja oko 1% je već lova na većoj količini.Pa ako na to dodamo da će u tvom silosu prijemni kvalitet određivati tvoj čovek onda se cifre naglo povećavaju,a da ne pominjemo vagu koja skoro uvek meri kao što gazda kaže.Možda ti se sve ove cifre čine banalnim ali kad u taj posao uđeš sa ovim stvarima se barata.
Ne bih da više pišem mada sam u tom poslu(kao laborant) godinama.
Evo ti dve stvari koje ti donose naj više zarade:
1. Imati sredstva za otkup robe koju kasnije prodaješ po znatno višim cenama
2.Imati vezu u robnim rezervama koje će ti ostaviti robu na lageru
Ove dve stvari su ti 100% uspeh

Je li ostvarena investicija, ja sam vrlo zainteresovan za istu stvar. Diklofen prijatelju, ako nije problem pojasni ovo pod 2., može i privatno ako nije za javnost.
 
Molio bih forumase da mi pomognu i sve ljude dobre volje pomozite.
Pravim silos odradio sam patos do kine nek mi se javi gospodin koji prodaje silos za kukuruz jecem zapao sam u rebus. Bole pitati nego lutati a vreme tece.
 
KishRobert je napisao(la):
nema sta da se tu puno mudruje,svi koji imaju silose,susare....su zapravo nasi berberi, a mi smo ovce.
a to znaci,da,ako ti imas love da investiras u sve to + ako jos imas svoju neku proizvodnju,ti si bogat covek.
jer svi,pa i ti znaju/znas kakve su tablice,zarade na susenju,skladistenju....
Ukljucio bih se malo u ovu diskusiju. Nazalost vecina farmera ima stav da su SVI koji imaju susare, BERBERI. Iz licnog iskustva mogu tvrditi da nisu, iako mnogi jesu. Na susari se moze lepo zaraditi i bez SISANJA tj. laganj na vlazi i vagi. Za sopstvene potrebe, cak i za malo usluznog susenja, lepu zaradu donose susare koje koriste biomasu. A mali silosi su isto sto i cardak, samo se zrnom lakse i jevtinije manipulise nego klipom. Najvise zavisi od momenta prodaje robe.
 
Pa dobro ima ko i nesisa toliko ali sto bi neko meni izasao u susret i lageruje i susi za dzabe ili male pare i daje mi veliku cenu u zetvi a ostali deru kad bude bilo vise tih silosa i susara e onda ce opstati oni sto rade zemlju i drze silos za sebe i malo otkupa a danas ima i ko ima zemlje i ko nema ni u saksiji drzi silos svercuje moze kako hoce pogoto kad nema konkurencije u manjim selima.Ja na leto pripremam cardak za skladistenje soje.
Jel neko zna dal neko proizvodi susare za zrno manjih kapaciteta?
 
Nazad
Vrh