Galenika fitofarmacija pšenica Uljana repica - KWS
Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 20 od 143

Tema: Investicija u privatne silose, susaru i vagu

Novajlija
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    3
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Investicija u privatne silose, susaru i vagu

Otvaram novu temu, slicnu temi silosi i susare, medjutim zeleo bi da se pozabavimo konkretnim podatcima ako je to moguce.

Razmisljam o investiciji izgradnje privatnih silosa 2x250t, susari i vagi. Da li na forumu postoje clanovi koji se bave uslugom skladistenja (privatni silosi) koji mi mogu pomoci sa nekim konkretnim brojkama, o rentabilnosti i ekonomskoj isplativosti iste. Neko ko mi moze pomoci sa nekim relevantnim podatcima. Posto je i ova investicija jako velika, za pocetak razmisljam o usluznom skladistenju i susenju, a vremenom i o otkupu zitarica. Nadam se da medju vama ima ljudi koji mi mogu pomoci i hvala im unapred na tome.

Prijatelj Foruma KishRobert avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    13,566
    Zahvalio se
    2,240
    Zahvaljeno 3,115 puta na 1,561 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Odg: Investicija u privatne silose, susaru i vagu

nema sta da se tu puno mudruje,svi koji imaju silose,susare....su zapravo nasi berberi, a mi smo ovce.
    a to znaci,da,ako ti imas love da investiras u sve to + ako jos imas svoju neku proizvodnju,ti si bogat covek.
    jer svi,pa i ti znaju/znas kakve su tablice,zarade na susenju,skladistenju....

Član Okrim avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Poruka
    664
    Zahvalio se
    2,140
    Zahvaljeno 88 puta na 53 poruka
    Downloads
    22
    Uploads
    0

"King"

Sada sam se vratio sa sajma i naletio sam na neku italijansku firmu koja se bavi baš tim stvarima što te interesuju, pa ti mogu poslati specifikacije i kontakt-adrese. Ja sam se raspitivao za silos od 5 vagona, sa svom infrastrukturom, sa mogućnošću nadogradnje u fazama. Cena je u prvoj fazi od 50 tona + infrastruktura oko 11000 e, a sa nadogradnjama u idućoj fazi do 200 + tona je oko 8000 e, ukupno oko 20000 e, što mi se nije učinilo puno.

Sada sam umoran jer sam ceo dan proveo na sajmu sa forumašima, pa ti sutra mogu poslati specifikacije. Pozdrav od Mirka iz Kule!
    Nikad bolje!

Novajlija
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    3
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

KishRobert nisam ja niti berber niti ovca, kapital mozda ima, mozda cu ga nabaviti pa da ga vracam, to nije bitno...Zavrsio sam fakultet iz ove oblasti...Ono sto mene interesuje jeste cista racunica ulaganja u tako nesto...I nemam para cak za pocetak za ulazak u pricu otkupa i kupovine zemlje vec cistog merenja, ssusenja i skladistenja...Svaki pocetak je tezak, a mene interesuje da li je moje razmisljanje usmereno u pravom smeru i da li treba ulaziti u takav zivotni rizik

Član diklofen avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,145
    Zahvalio se
    550
    Zahvaljeno 4,550 puta na 1,904 poruka
    Downloads
    13
    Uploads
    0

Pa danas u ovoj državi ti je sve rizik.Osnov svega ti je da imaš šlifa za takav posao.Pod tim mislim da kad već uložiš veliki novac još veći izvučeš u što kraćem roku.Nikakve precizne računice ti niko neće niti sme dati.Razlog tome je recimo što je jedno vreme naj jeftinije sušenje bilo na mazut pa zatim par godina na plin(zemni gas).....Takve stvari se menjaju iz godine u godinu a veoma utiču na računicu toga poslovanja.Jedno je jasno,a to je da zarade ima i to dobre.Samo na troškovima prijema koji se kreću od 2.6%-3.5%,pa do izskladištenja oko 1% je već lova na većoj količini.Pa ako na to dodamo da će u tvom silosu prijemni kvalitet određivati tvoj čovek onda se cifre naglo povećavaju,a da ne pominjemo vagu koja skoro uvek meri kao što gazda kaže.Možda ti se sve ove cifre čine banalnim ali kad u taj posao uđeš sa ovim stvarima se barata.
    Ne bih da više pišem mada sam u tom poslu(kao laborant) godinama.
    Evo ti dve stvari koje ti donose naj više zarade:
    1. Imati sredstva za otkup robe koju kasnije prodaješ po znatno višim cenama
    2.Imati vezu u robnim rezervama koje će ti ostaviti robu na lageru
    Ove dve stvari su ti 100% uspeh
    Dozvolis budali da prdne a on se odmah usere.

Član Okrim avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Poruka
    664
    Zahvalio se
    2,140
    Zahvaljeno 88 puta na 53 poruka
    Downloads
    22
    Uploads
    0

Evo stižu na red i slike silosa, pošto sam dobio niz privatnih poruka od članova koji su zainteresovani za silose. Predstavnik firme je Zakić Mile, tel +387 55 305 100, fax +387 55 305 101 i mob. +387 65 584 092. tecnico.zakic@hotmail.com

Predstavništvo je bilo u Žablju, a sada se nalazi u Beogradu i čovek mi reče da imaju dosta napravljenih, zapamtio sam samo da je jedan u Đurđevu, a ostale nisam zapamtio.

Tabela nije baš najbolja, ali se vidi gde je olovkom obeležena varijanta silosa i upisano je 3000.

Pokušaću bolje skenirati i dopuniću post.
    Nikad bolje!

Novajlija
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    187
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 1 put na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0

DA li neko zna do kog datuma se predaju zahtevi za povracaj sredstava za silose|?
    i sta je potrebno od dokumentacije

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    72
    Zahvalio se
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Ja mislim da je do 1. avgusta za silose... 3 meseca traje konkurs!

Član
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    75
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Ulaganje u silose za zitarice susaru i vagu je po meni veoma isplativo u kratkom roku.Govorim to iz iskustva[drugih] sa kojima sam saradjivao. Kolika je cela investicija...neznam, ali za deo SILOSI, znam. moze se uraditi 100t za ispod 5000, sto je znatno nize od onoga sto sam do sad video da se spominje na forumu.

Član
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    75
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Moze li koja slika ovde na forum?

Član
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    75
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Hvala na slikama. Od cega su silosi, visina, precnik

Član
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    75
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Koliko je to "dosta jeftinije" stavicu i ja uskoro slike "moih silosa". koliko te kostala susara. Koji kpacitet?

Super Moderator branko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Poruka
    8,309
    Zahvalio se
    2,176
    Zahvaljeno 982 puta na 579 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    1

Dali tu sušaru i silose nije slučajno pravio Šarčević?
    Prođe onaj osećaj gorčine i tuge, te dođe spokoj...

Član milan_spay avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    855
    Zahvalio se
    626
    Zahvaljeno 331 puta na 106 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: Betonski Silosi
    Hvala na slikama. Od cega su silosi, visina, precnik
    Citiraj Citiram: DRAZEN92
    Nema na cemu ;) Stavicu jos ako te intresuju detalji....
    Silosi su od drvata i izmedju svake daske je probusen lim tako da se na taj nacin i malo produvava roba....
    A prednost drvenih silosa je to sto je puno jeftinije od limenih i to sto limeni silosi kondezuju vlagu pa roba vremenom istrune.... Dok to ovde nije slucaj jer se drvo ne moze kondezovati...
    Stane malo vise od 6 vagona ,a visina je mislim 6 metara a za precnik nemam pojma ali izmericu ,pa ti javim kasnije....
    Meni to liči na kogskilde-ove silose, tj. sušare (šaržne).
    One imaju u sredini "stub" kroz koji se uduvava vazduh i na taj način se suši roba.
    um caruje dok snaga ne popizdi

Super Moderator branko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Poruka
    8,309
    Zahvalio se
    2,176
    Zahvaljeno 982 puta na 579 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    1

Da, to je to.
    Sporo rade, ali je kvalitet sušenja neuporedivo bolji nego kod protočnih sušara, a i lom je zanemarljiv.
    Prođe onaj osećaj gorčine i tuge, te dođe spokoj...

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    939
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 108 puta na 61 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Ja sam poceo da pravim jednu supu pa sam jedan deo nje jedno 7 m sa 6 m predvideo za lager zitarice.
    basovih dana sam radio izolaciju i betonirao kosuljicu preko izolacije . okolo do zidova cu da stavim daske a pregrade ce isto biti drvene .ja planiram na jesen da lagerujem oko 20 t kukuruza .a kad konacno bude gotov magacin mislim jednio 55t da ce moci da stane
    Joj sto volem ravan Banat

Član futurefarming avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    4,097
    Zahvalio se
    70
    Zahvaljeno 266 puta na 207 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: diklofen
    Pa danas u ovoj državi ti je sve rizik.Osnov svega ti je da imaš šlifa za takav posao.Pod tim mislim da kad već uložiš veliki novac još veći izvučeš u što kraćem roku.Nikakve precizne računice ti niko neće niti sme dati.Razlog tome je recimo što je jedno vreme naj jeftinije sušenje bilo na mazut pa zatim par godina na plin(zemni gas).....Takve stvari se menjaju iz godine u godinu a veoma utiču na računicu toga poslovanja.Jedno je jasno,a to je da zarade ima i to dobre.Samo na troškovima prijema koji se kreću od 2.6%-3.5%,pa do izskladištenja oko 1% je već lova na većoj količini.Pa ako na to dodamo da će u tvom silosu prijemni kvalitet određivati tvoj čovek onda se cifre naglo povećavaju,a da ne pominjemo vagu koja skoro uvek meri kao što gazda kaže.Možda ti se sve ove cifre čine banalnim ali kad u taj posao uđeš sa ovim stvarima se barata.
    Ne bih da više pišem mada sam u tom poslu(kao laborant) godinama.
    Evo ti dve stvari koje ti donose naj više zarade:
    1. Imati sredstva za otkup robe koju kasnije prodaješ po znatno višim cenama
    2.Imati vezu u robnim rezervama koje će ti ostaviti robu na lageru
    Ove dve stvari su ti 100% uspeh
    Je li ostvarena investicija, ja sam vrlo zainteresovan za istu stvar. Diklofen prijatelju, ako nije problem pojasni ovo pod 2., može i privatno ako nije za javnost.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    117
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Molio bih forumase da mi pomognu i sve ljude dobre volje pomozite.
    Pravim silos odradio sam patos do kine nek mi se javi gospodin koji prodaje silos za kukuruz jecem zapao sam u rebus. Bole pitati nego lutati a vreme tece.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    24
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: KishRobert
    nema sta da se tu puno mudruje,svi koji imaju silose,susare....su zapravo nasi berberi, a mi smo ovce.
    a to znaci,da,ako ti imas love da investiras u sve to + ako jos imas svoju neku proizvodnju,ti si bogat covek.
    jer svi,pa i ti znaju/znas kakve su tablice,zarade na susenju,skladistenju....
    Ukljucio bih se malo u ovu diskusiju. Nazalost vecina farmera ima stav da su SVI koji imaju susare, BERBERI. Iz licnog iskustva mogu tvrditi da nisu, iako mnogi jesu. Na susari se moze lepo zaraditi i bez SISANJA tj. laganj na vlazi i vagi. Za sopstvene potrebe, cak i za malo usluznog susenja, lepu zaradu donose susare koje koriste biomasu. A mali silosi su isto sto i cardak, samo se zrnom lakse i jevtinije manipulise nego klipom. Najvise zavisi od momenta prodaje robe.

Član steva 1984 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    1,831
    Zahvalio se
    283
    Zahvaljeno 316 puta na 160 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Pa dobro ima ko i nesisa toliko ali sto bi neko meni izasao u susret i lageruje i susi za dzabe ili male pare i daje mi veliku cenu u zetvi a ostali deru kad bude bilo vise tih silosa i susara e onda ce opstati oni sto rade zemlju i drze silos za sebe i malo otkupa a danas ima i ko ima zemlje i ko nema ni u saksiji drzi silos svercuje moze kako hoce pogoto kad nema konkurencije u manjim selima.Ja na leto pripremam cardak za skladistenje soje.
    Jel neko zna dal neko proizvodi susare za zrno manjih kapaciteta?

Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.