Herbicidni pojas unutar reda

Svaka cast Becarino na prskalici, ali zar ti nece biti sad duplo sporije jer obradjujes samo jedan red?
 
Iako se ne bavim jabukama moram primetiti da je ideja odlična. Pretpostavljam da će uređaj imati i levu stranu bilo bi logično? Malo mi smeta ova konstrukcija u jednoj (vertikalnoj) ravni upravnoj na kretanje traktora. Mislim da tu ima još opterećenja, pa bi neka rešetkasta konstrukcija bila možda bolje rešenje.Al to su samo pretpostavke. Praksa će pokazati eventualne nedostatke koji će biti otklonjeni u eksploataciji.
U svakom slučaju sve pohvale za ideju ! ::svaka cast::
 
Kod nas slicne prskalice pravi neka firma cena oko 250evra, a ja prosle god snimim jednu i napravim za 2000din. i poklonim drugaru. ove god napravim jos jednu. Radi super sa 2 dizne 2 brzohodnom oko 2 bara pritisak utrosak oko 100l. vode na 1 ha. jabuka (oko 1,5l glifola)
evo i slika
dsc00334fv.jpg

mala opruga vraca kad udari u drvo sto se meni nije jos desilo jer dizne prskaju siroko vozis oko 20cm od drveta tesko da zakacis
dsc00335as.jpg

ovako je u transportu
dsc00336k.jpg
 
Ova prskalica na prednjem trapu je spas .Video sam je na sajmu u NS prodavao je neki privatnik za 200 eura.Ali cprobati sam da to napravim .
 
@markodim: Neće biti sporije jer sam do sada išao prvom na leru dok ću sada ići drugom na 1100-1200 o/min.

@meeker: Neće biti druga strana jer bi onda morao ovu noseću konstrukciju zamjeniti sa puno jačom konstrukcijom, ubaciti jedan hidro cilindar za podizanje (i sad kad se prska jedna strana je u planu da se ubaci cilindar), dva cilindra za širenje... Na ovoj konstrukciji (kad bude u pogonu) očekujem puknuća (i to već vidim gdje bi mogla biti), al zato postoji aparat za varenje, brusilica... ::namigivanje:: Nadalje, kad bi radio sa ovakvom konstrukcijom sa obje strane onda bi mi u voćnjaku problem predstavljale neravnine kojih mjestimično imam. Ovo će mi za sada biti dovoljno, a kad budem imao potrebu za većom prskalicom onda je u planu kupovina dvostrane Muller-ove prskalice za herbicidni pojas.

P.S. Ova me je koštala 206 eura, bez točkića i lanca.
 
Šta vam smeta to zelje, to je lek! :)

A mislim da i ne raste veliko, pa u neku ruku i nije loše ako samo zeljem imaš pokrivenu površinu :)
 
Da, zelje koje naraste i do metar visine a korijen ima da crpi sve sto ima u zemlji. Korov je korov.
 
Da ki bi se smio koristiti herbicid OURAGAN protiv korova u zasadu kruske starom 2 godine u ovom mijesecu? meni je prvi put da hocu da prscem do sada sam kopao i kosio izmedju kruske~!!!!
 
Ja sam danas uraganom oprskao,a inače koristim ga nekoliko godina i zadovoljan sam učinkom.Sporo djeluje,ali je efikasan.

Prskao sam i u voćnjaku sa dvogodišnjim sadnicama bez ikakvih posljedica po voćku.Zato druže,budi bez brige i riješi se motike.
 
ta napast od korova kad se poprska sa gramoxonom samo spali lisce i suzbije je jedno 20 dana posle krece opet nista joj nije inace gde mi je bilo kliziste iscupao sam ceo koren za neverovati bio je dug cak 135 cm,a nije nesto stara tako kao na slici, ja sam toga imao za izvoz i 2007 god sam u rano proleceuzeo asov i 1 po 1 redom one mlaje koje porastu ubije gramoxon, al ove matore samo asov
 
Jel ko već tretirao? Moram reći da sam iz ovih slika dobio dobre ideje da slično napravim. Hvala svima!
 
Meni se čini da je još rano za prskat.
Ja čekam da padne kiša pa da korovi počnu nicat.

Ovaj sistem za prskanje čini mi se jako dobar.Kod mene je nešto slično ali otpozadi ,na prskalici.Mislim da je ovaj sistem naprijed daleko bolji te ću preurediti na ovaj način.
 
Možemo reć da je rano, al jesenas nismo odradili prskanje korova (nismo stigli) pa smo sad uranili prije cvatnje da mi u cvatnji neprerastu, a obično se dogodi da se poslije cvatnje okiša pa nemoš prskat, a trava raste, raste, a kosa na glavi od muke otpada. :osmeh:
 
I ja nisam u jesen prskao, tako da već razmišljam za ovaj vikend, ako ne procvijeta prije. Ako krene da cvijeta, sačekaću da prođe.
 
Molim vas za iskustvo za prskanje trave Totalnim herbicidom po vocnjaku ispod stabala ?
Imam Moravin 450Litara atomizer sa prikacenim pistoljima na 2 strane.
Pistolji su Profi Made in Italy 20Eur komad. ima regulaciju dizne.
Trava je 15cm na sirini 40cm sa jedne i 40cm sa druge strane stabla. Trebalo bi 2 Hektara da prodjem sutra. Total Glifosav.
 
Jedan primjer iz našeg zadnjeg prskanja korova u voćnjaku. Međuredni razmak 4 m, dva prskača-pištolja, dizne Lechler IDK 120-03, radni pritisak 1,6 bara, IMT-549 u prvoj brzoj na 1300 o/min i potrošnja oko 80 l/ha. Znači mi sa 450 l oprskamo oko 5,5 ha voćnjaka.
 
Ove godine sam prvi put tretirao herbicidima unutar reda, i mogu reci da sam prezadovoljan. Zasad jabuka mi je u trecoj godini, a prve dve godine sam okopavao. Prskao sam GLIFOL-om (Galenika), 2 bara pritisak. Dvojica radnika drze pistolje za prskanje prikacene za prskalicu od 440 l i utrosi se oko 100 l po hektaru.
 
Nazad
Vrh