Herbicidni pojas unutar reda

Ipak smo danas oprskali Agramom sa dozom od 60 ml na 10l vode. Prošli put sam gramaxonom išao 80ml na 10l vode... Efekat ćemo videti sutra...
 
Nabavi štitnik koji ide zajedno s diznom cijena oko 8 eura i nemaš brige ja jučer sve obavio.
solo-stitnik-za-prskanje.jpg
Gde ima da se kupi ovaj stitnik,ko je proizvodjac?
 
Ljudi imam jedno pitanje. Naime ja u mojim trešnjama ima od trave samo zubaču i sirak i hteo sam da prskam totalom, ali me neki malo iskusniji od mene odgovaraju od upotrebe totala. Kažu mi da prskam ili Fuzilade forte ili Kletox. Ka li to može da ide u voću i koju količinu da stavim na 10 l vode ovih preparata?
 
@Shale
Fuzilade forte ide 1,3 litra po ha za najjace uskolisne visegodisnje korove i pozeljno ih je oprskati ranije,kada su korovi u intenzivnom porastu.Kletox ide do 2 litra po ha za iste korove (mada nema zvanicnu registraciju za vocnjake).A mozes i sa Fokus Ultra,3 litra po ha za pirevinu i sirak,4 litra za zubacu.U principu svi su ekstra ukoliko korov nije prerastao ili se isklasao ili metlicio_Opet i cena u mnogome diktira izbor preparata.
 
Ma znam ja koliko on ide u ratarstvu, ali nikad nisam imao potrebu da malu količinu vode da sipam, pa sam u nedoumici koliko da stavim.
 
Konkretno,Fuzilade forte po 1 aru 13 ml uz utrosak vode od 2 do 6 litra.Generalno,sa 10 litara vode bi trebao da oprskas 2 ara,a koncentracija herbicida da bude 26 ml.
 
Odprilike sam i ja toliko planirao da stavim, pa će da vidimo kakvo je dejstvo...
 
Dok voćke malo ne porastu da se mogu koristiti grane za prskanje u redovima, napravljena su pomoćna sedišta na traktoru. Poprilično ubrzava proces prskanja a i ne zamara :osmeh:
816.jpg
817.jpg
818.jpg
 
Pošto desikanti polako odlaze u istoriju , da li je neko koristio preparate na bazi pelargonijske kiseline kao herbicid u voćnjaku ?
 
Nazad
Vrh