Podizanje novog malinjaka - sadnja

Раскрчио бих бар пола купине и посадио малину. Мада ми говоре да је штета јер је купина ектра формирана, трећа година, и обилно рађа. Ради се о томе што купину скоро нико од укућана не једе а малине, не да волимо сви, већ обожавамо. Нема ништа укусније зими него одмрзнути малину. Да урадим микс? рецимо мало Полане, Микера и др? Да буде разнолико.
 
Sto se tice zamrzavanja vilamet je veoma dobar.Aromatican,pogodan za sok,kolac itd.Ja ostavljam u zamrzivac ne malu kolicinu svake godine,deca vole,a i mi stariji.
Za druge sorte ne bih mogao nista odredjenije da Vam kazem.
Obzirom da Vam je to hobi i ne velika povrsina i ne zahteva puno ulaganja,probajte vise sorti pa ce te videti kako ce se u praksi pokazati.
 
Чуо сам да Полана и Полка мењају укус после одмрзавања, тако да ми овај предлог Виламет веома добар.
 
Чуо сам да Полана и Полка мењају укус после одмрзавања...

Ja Stole imam Polanu i ne menja ukus posle odmrzavanja. Baš smo juče bili odmrzli da mućkamo neke kolače :) Ali da je Wilamet ukusan to je bez dileme... Samo, imaš ga 15ak dana i to je to. Ja sam prvog decembra imao još maline :)
 
Postovane kolege,
U narednih nekoliko dana planiram da podignem zasad maline. Sadnju cu obaviti tako sto cu zaorati vrstu i samo zagrtati. Problem je to sto mi je juce stigla analiza zemljista i ispostavilo se
da moram da bacim stajskog djubriva i fosfora. Ako neko moze da mi pomogne i otkloni dilemu da li stajnjak i fosfor mogu spustati u vrstu pre nego sto zasadim sadnicu? Da li sadnicu treba da
odvojim zemljom od stajskog djubreta i sta se prvo stavlja fosfor ili djubre? Mnogo bi mi znacila pomoc nekog malinara koji ima iskustva, jer 5 agronoma ima pet razlicitih misljenja.
 
Postovane kolege,
U narednih nekoliko dana planiram da podignem zasad maline. Sadnju cu obaviti tako sto cu zaorati vrstu i samo zagrtati. Problem je to sto mi je juce stigla analiza zemljista i ispostavilo se
da moram da bacim stajskog djubriva i fosfora. Ako neko moze da mi pomogne i otkloni dilemu da li stajnjak i fosfor mogu spustati u vrstu pre nego sto zasadim sadnicu? Da li sadnicu treba da
odvojim zemljom od stajskog djubreta i sta se prvo stavlja fosfor ili djubre? Mnogo bi mi znacila pomoc nekog malinara koji ima iskustva, jer 5 agronoma ima pet razlicitih misljenja.
Ono bi idealno bilo da si bacio stajnjak u red i isfrezirao, onda pravis brazde pa sadis. Mozes i sada da bacis ako je dobro zgoreo i ne moras da odvajas zemljom, nece je spaliti ako na to mislis.


Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Kolega frigy je mislio na ovako nesto verovatno :osmeh:

Pregoreli stajnjak je rasturen u trake, pa posle isfreziran, napravljene jamice i onda sadjeno...

 
Nazad
Vrh