Regresirano gorivo za poljoprivredu

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.337
Lokacija
Golubinci
Juče je ministar Nedimović u Krivaji govorio o regresiranom gorivu i modelu koji je u pripremi. Kako je naveo korišćenje tog goriva će biti pristupačno samo onima koji se stvarno bave poljoprivredom. Sada će se opet pokrenuti polemika o vikend poljoprivrednicima i onim koji se bave isključivo poljoprivredom i kojih ima oko 350.000.
 
Ja jesam "vikend paor" ali mislim da sve treba da bude vezano za veličinu zemljišta jer zemlja traži obradu i potrošnju nafte,ne pitajući ko je obrađuje i u kom svojstvu.Ato je lako utvrditi iz PG.
 
Juče je ministar Nedimović u Krivaji govorio o regresiranom gorivu i modelu koji je u pripremi. Kako je naveo korišćenje tog goriva će biti pristupačno samo onima koji se stvarno bave poljoprivredom. Sada će se opet pokrenuti polemika o vikend poljoprivrednicima i onim koji se bave isključivo poljoprivredom i kojih ima oko 350.000.
Nerazumem ovu konstataciju?!Vikend poljoprivredniku ne treba gorivo za obradu zemlje????? On obradjuje na solarni pogon???
Gledao sam tu emisiju.......nevidjena gluperda !!! NECE DA OSLOBODE GORIVO od akcize jer od toga pune drzavnu kasu i TACKA !!!
I recimo da navedem svoj primer, registrovao sam 20 Ha sto je potrebno za subvencije,NISAM ostatak registrovao na neki drugi nacin !!! Ja ne treba da dobijem za ostalu zemlju koju obradjujem i da dodam u svom vlasnistvu,jako malo arende/????
 
E paja u mom gazdinstvu imam mnogo više od tih 20 Ha prijavljenih i nije i palo napamet da cepam gazdinstvo zbog pomenutih subvencija.
 
Cepano ili ne zemlja se radi, daklem nafta se trosi. Sta bi bilo da mi poszavimo kontru i kazemo kolko goriva tolko obradjeno.
 
Pa verovatno meni, kao da iman šta da izgubim u vidu subvencija. Imam svoje zemlje više od 20 ha i smatram da ako sam komercijalno gazdinstvo svoju zemlju nebi trebao da dam u zakup tj. da cepam gazdinstvo zbog tih subvencija. U planu mi je traktor preko Iparda pa ćemi verovatno biti lakše napraviti biznis plan, i ako krene regresirano gorivo.
 
Pa gorivo je daleeeeerkooooo a imao bi ga i ovako i onako_Od IPARD-a se ne nadaj mnogo ako ne želiš da budeš rob.
A i mani se ovih forumskih postenjacina koji su toliko pošteni da neće da napišu ni odakle su kako se neke stvari ne bi proverile.
 
Danas dobio subvencije i odma sam na Nis-ovoj pumpi nasuo regresirano gasno ulje cena 102din/l!Svaka cast konacno neko da se malo posveti i nama poljoprivrednicima!Obavezno je poneti papir o aktivnom statusu gazdinstva i nis-ovu agro karticu!
 
Bio neki dan na pumpi kazu popust jos danas 11din plus za one koji su trosili vise od 2000 jos 1.5 din i to je to znaci izadje negde oko 134.5 a do 102 ima jos dosta :sta:.Da napomenem agro kartica nije zlatna
 
To neka bosanska nis pumpa :osmeh:.
Sve i da je tako, eto opet odma te pare odose drzavi, a vlast to ne moze da svati...
 
Nazad
Vrh