Naknada za oduzetu zemlju

Скоро је и амбасадор Скот натукнуо да по том питању дугујемо америчким држављанима преко милјијадру €.
Šta njima dugujemo krv mu je.. ,nije valjda mislio da im platimo bombe s kojim su nas po nekima ovde usrećili.
 
Otkud da se niko od vas što želite da isterate pravdu do kraja, ne buni zbog ovakvih slučajeva. Bar neka reč i o tome da se kaže:

Mišković hektar plaćao 307 evra

A daaa, to nije komunjarizam, već kapitalizam, pa je onda sve u redu. (valjda ne postoji indoktrinacija kapitalizmom?) Čovek je sve to radom stvorio, pošteno naravno. Nema pljačke, otimanja od naroda pa nema ni traženja naknade za zemlju. :haha:
Ispreturaj malo arhive pa pogledaj ciji su produkt Matijevic ,Miskovic ,Karici itd....
Koliko su samo novokapitalista dala DB-ovska preduzeca poput Geneksa ,Energoivesta , Energoprojekta.....
 
Vidi Miki (ichbinmilan),
Vidim da komentarises moju ogorcenost komunjarama. Kao sto znas ja i moja porodica nismo dobili nista ni od ovih, a od komunjara samo velike probleme i to samo zato sto moji nisu hteli u tu bandu ili su imali nesto protiv njihovih metoda.
Ne zelim ovde da iznosim sta je bagra radila mojima, ali poslusaj za pocetak(ako vec nisi) intervjue Jova Kapicica(kao njihovog glavnog udbasa), pa ce ti valjda neke stvari biti jasnije sta se coveku moglo desiti radi jedne pogresno protumacene reci.
Da su komunisti valjali, nebi tako mocna organizacija nestala kao gumicom obrisana(srecom).

Sto se Miska tice, cinjenice pokazuju da su u njegovim preduzecima uslovi za rad tri klase iznad uslova u ovim novim visokosubvencionisanim korejskim/kineskim oreduzecima gde radnici nose pamperse za mokrenje.
Moje licno misljenje je da je Miskovic izuzetan menadzer(za sina to ne tvrdim), koji bi u drzavi sa efikasnim aparatom(kao kod Putina i njegovih oligarha), bio jedna od kompanija za nacionalni ponos.

Neznam sta da ti kazem za kupovinu zemljista od tih 307e/ha, ali znam da je bolje da se ta zemlja obradjuje vrhunski, nego da bude pod sporom i neobradjena, ili da ode nekom sitnom lokalnom kriminalcu.
Pogotovu mi se licno vise dopada da je kupi srbin Misko nego Arapi, ili ovaj nemac Tenis, jer od njega to za nuzdu narod moze i oteti, a od ovih drugih tesko(eto opet bombardovanja)..

Licno sam video neke od njegovih farmi i plantaza, i tvrdim da je to vrhunska firma za ponos naroda(koliko znam za njegove firme je radilo/bilo ukljuceno u rad preko 30000 ljudi(u Srbiji).
Niko koga znam da radi u njegovim firmama se nije pozalio..
 
E dobroo...

U 1931. godini bilo je34,3% gazdinstava koja su imala u posjedu svega 6,5% ukupnepoljoprivredne površine. To su bila domaćinstva sa posjedom do 2 hapovršine. Skoro isti broj gazdinstava (33,6%) imao je 21,5% površine i tusu se posjedi kretali od 2-5 ha.
Međutim, jedan promil gazdinstava,posjedovao je 6,7% površina ukupnog poljoprivrednog zemljišta
Ceste su bile stroge prinude vlasti kojeseljaku zbog neplaćenog poreza ili neplaćenih bankovnih dugovazapljenjuju i prodaju poljoprivredni inventar pa čak i jedino grlo stoke kojedomaćinstvo poseduje.


Onda su bile 1. i 2. AgRef, seljački posedi svedeni na 10 hektara, bezemljaši dobili do toliko, napravila se poljoprivredna dobra i zadruge, nestalo strašne UDBe...

Da vidimo kakve su to benefite imali i oni kojima je zemlja oduzeta i oni kojima je zemlja dodeljena ?

Sem onih opštih mesta tipa izgradile se škole, bolnice, putevi, naravno.

Mesa po glavi stanovnika se za vreme Kraljevine Jugoslavije 1939.g. jelo 22kg, 1975.g. je to bilo 51kg, a 1989.g. 58kg.

Povrće+voće: 1939. 99+49, 1975. 153+71, a 1989. 129+53 kg.

Poboljšanje kvaliteta ishrane ogleda se u prvom redu krozsmanjenje potrošnje hljeba i brašna po stanovniku za 1/3 u 1989. u odnosuna 1939. godinu, a pogotovu kukuruznog brašna, koje je smanjeno u ishraniza skoro 3 puta. Potrošnja mesa povec'ana je za 2,6 puta i masnoća za 3,6puta u 1989. godini. Potrošnja jaja po stanovniku povećana je od 52 na 184komada ili 3,5 puta, šećera od 10,8 na 39,3 kilograma ili 3,6 puta u 1989.godini u odnosu na 1955. godinu. Poboljšana struktura ishrane dovela je ido promjene potrošnje količine bjelančevina u korist bjelančevinaživotinjskog porekla. U 1989. godini procenat potrošnje bjelančevinaživotinjskog porekla porastao je sa 22,1 grama u 1955. na 36,6 grama iliskoro 2 puta više u 1989. godini


Jugosloveni su se bolje i zdravije hranili, fakat.

Onda bi tu došao broj automobila u vlasništvu poljoprivrednika nekada i 1989.g. Pa broj veš mašina, bojlera, televizora, uvedene struje i vode i svašta nešta što je seljak sa 10, odnosno 20 ha koliko je bilo u planinskim delovima zemlje, sebi mogao priuštiti.

I jedan vrlo plastičan prikaz.

1939. u Kraljevini je bilo 2.500 traktora.

!955. je bilo 10.896

1989. se steklo 673.012 traktora i 434.617 motokultivatora.

Pa dalje kaže, za traktor snage 30kw 1980.g., podaci se odnose za republiku Srbiju, je trebalo izdvojiti 35 do 37 tona pšenice, a u novembru 2009.g., u demokratsko vreme zlatnih subvencija po hektaru, za taj traktor je trebalo dati 74 tone pšenice !
 
Poslednja izmena:
Ova tema ošla u ku...., od tih para nema ništa ako si Srbin u svojoj državi,možda stranci dobilu ,a što se tiče ovog gore kune komunizam a hvali Miškovića,šta bre tata mu dao ili stvorio novce pa da pravi takve voćnjake,to je sve u dogovoru sa istim komunjarama stvarao(krao od srpskog građanina),njega spaliti treba ,ali prvo kad je tako sposoban evo mu 100 000 eura pa neka pokaže kako stvara inače ode glava.
HHHHHHHHH mišković još ispada poštenjačina zajedno sa kostićem.
Stvarno ovde svašta može da se pročita,od toga da nas je trebalo pobiti 99,da je dobro što su nas gađali sa uranijumom,da su svi lopovi samo ja pošten,da si gono ako ti padne kiša a meni ne,da je mičković pošten i bogom dan za Srbiju i svašta nešto.
 
Bradonja Te statistike su bez smisla,tih godina je na vecem delu planete doslo do jos veceg progresa i napretka a umali su drugaciji sistem uredjenja od udbaskog oduzimanja

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pod velom agrarne reforme se odigrala velika pljacka i obracun sa neistomisljenicima.

Na koji nacin je oduzimanje zemljista pomoglo ratarstvo?Kako nepismeni cobani sa Korduna pomazu ratarstvo u Jugoslaviji kad ne znaju ni da se potpisu,a tek da obradjuju zemlju i primenjuju potrebnu agrotehnku.

Dakle sta su nama dobro doneli vozoovi bez voznog reda putnici bez karte?Sem sto se svatsa razmilelo tamo gde mu nikada nije bilo mesto.

Dakle cista politika i nagrade za istomisljenike,a sve upakovano u reformu,reforma je imala smisla 1918 kad je stvarana SHS i kad je zaista bila preko potrebna jer si na teritoriji SHS imao nekoliko modela od turskog,ugarskog,cak i prastarog rimskog feudalnog do modernog kapitalistickog.

Moji su se bavili sumarstvom imali su oko 20ha sume na Goliji i Javoru,i 12 konja i 8 volova koju su radili u sumi,sve je to oduzeto samo zato sto su moji bili po komunistima na pogresnoj strani i tu sumu razdelili seoskim proleterima koji su prodavali komsije koje su dali cetniku parce proje i solju mleka.A konje i volove dobili cobani koji nisu imali cime ni da ih nagrane,a tek da su umeli da rade sa njima sreca deda nije doziveo da vidi kako mu cigani i cobani muce konje i kako ti konji crkavaju vec naredne zime.A suma je u rekordnom r

Pre par godina su hteli da vrate deo,pasnjaka i suma i ono je tuga u kakvom je stanju.

I opet pitam kako je to pomoglo bilo kome sem cobanima da posyanu gazde?

Sto se tice Miskovica jel neko branio nekome da ponudi 310e i pokvari mu posao?Zemlju obradjuje po PS-u i ima odlicnu mehanizaciju,ajde da mu oduzmemo zemlju id a se razmilimo IMT-ovima starim 30 godina da to obradjujemo ili da mu uzmemo i traktore pa da ih ganjamo do prvog servisa :haha:

A 1980 si i nov auto mogao da kupis za 3500e,e sad sto je to bio Jugo jbg,isto tako i taj traktor od 25t zita je danas robija za poljoprivrednika i ne bi dao ni 2t ako ima i malo mozga.

Eto kako se meri uspeh daj da prodamo Vucicu foru,1991 bilo manje moblnih telefona nego danas,pa to ej cist uspeh.
 
Znam samo da je tada bilo laganja i preuveličavanja kolko oćeš pa sve bilo sjajno ali kad sami o sebi govorimo . (najjača vojska, najbolje školstvo, statistički podaci navijeni , imamo rakete za let na mjesec itd)
 
Bradonja Te statistike su bez smisla,tih godina je na vecem delu planete doslo do jos veceg progresa i napretka a umali su drugaciji sistem uredjenja od udbaskog oduzimanja

Da, naročito u Grčkoj, Albaniji, Bugarskoj, Rumuniji, Mađarskoj, da ne idemo dalje u treći svet...

A tek u Francuskoj i Nemačkoj, ihaaa...


Pobogu Gorane pa ti si bar razuman čovek... Vidiš kakav je bio start i kako je svet na nas gledao ?

U današnje doba ne možemo na noge da se oslonimo, a ne 45. ili 53.

Svi tvrdite da nas danas strani investitori i Miškovići-Kostići neće razviti, ali i dalje se uljuljkujete u maštariji da bi 45. bilo drugačije.

A tek kad se dokopate lirskih pastorala iz doba Kraljevine...

Jedan (1) promil, ne procenat, promil, veleposednika je posedovao zemlje koliko trećina seljačkih gazdinstava.

I neko pre tebe tvrdi da je tada bilo uslova da pošten čovek zaradi i napreduje.

Dete daj mu jedan vinjačić da mu se misli srede... aj živeli.
 
Bradonja, baš te krenulo danas. Podstakla te tema da pišeš. :ppozdrav:
Daj neku statistiku o broju stanovnika, obrazovanju itd. Jesmo li izumirali tad kao što sad, u vreme napretka nestajemo?

A ne, grešim ja. Ipak je današnje vreme proizvod neokomunista i udbaskih otimačina... Da li je onda kraljevina proizvela komunizam i udbaše?
 
Šta njima dugujemo krv mu je.. ,nije valjda mislio da im platimo bombe s kojim su nas po nekima ovde usrećili.
Ја сам разумео као да се ради о нашим људима који су се иселили у САД и добили држављанство а они штите интересе својих грађана.
Опет, с' друге стране ти исти су пунили амерички (и остале НАТО) буџете одакле је финансирана агресија на нас.::jako_besan::
 
Уууууууууууууу, чекајте бре да намиримо ове друге па онда ако шта остане за вас. Сад сам видео да ови потражују 6.000.000.000 €. Пошто помиње холокауст долазим до закључка да се ради о америчким јеврејима пореклом из Југославије.
Ево доказ из прве руке: https://www.youtube.com/watch?v=LmHW815Raps
 
Skoro sam čuo podatak od kog vremena smo počeli da izumiremo kao nacija, odnosno od kada je prirodni priraštaj negativan.
Neko je komentarisao ove najavljene falš mere koje će problematiku samo još više zakomplikovati, pa je navedeno.
To se desilo pre 67 godina.
U čije doba, ko je tada harao i odlučivao?
Eto samo to je dovoljan pokazatelj kako se dobro živelo i šta je otimačina proizvela.
Nova "vlast" je satrla više sopstvenih gradjana nego što je to uspeo okupator. Strašna cifra od preko 200.000 postradalih.
I to najkvalitetnijeg dela nacije koji je zato i smetao onima sa praznim glavama.
Kod tih je bilo što oči vide, ruke ne ispuštaju bar dok ne do kusure, pa onda drugo..
Mesto da se ugledaju i da počnu da rade, oni su otimali. Pa hajde, da su to zaista iskoristili, nego im danas opet fali, i opet nemaju.
Sami sebi smo najveći neprijatelj i tiranin.
Nije džaba ona anegdota sa "Lalom" kad su ga pitali da li bi izdražao još jedan rat, a on reče da rat bi ali "oslobodjenje" ne bi nikako.
Oslobodiše ljude od rezultata životnog rada i truda, a jako mnogo njih i od života.
Šta su "heroji" uradili Vojvodi Petru Bojoviću na primer..

Od kada ta nova "pamet" upravlja društvom neumitno tonemo kao narod.
Nije nam bila dobra naša narodna dinastija, trebao nam je stranac uz to mrzitelj našeg naroda.
Ništa on nije radio slučajno, u tom duhu je bila i takozvana "agrarna reforma".
Sve je činio da nas upropasti i umanji nam značaj.

Ja ne izdižem i ne vidim predratno vreme kao savršeno i bez mana, ali je u odnosu na ono posle i danas imperativ.
Sve se menja, i mora da se menja, tako bi bilo i sa Kraljevinom.
Ali ne, došla je generacija koja uzela silu u ruke i dala sebi za pravo da odlučuje u ime svojih očeva, svoje, ime unuka i praunuka.
Za sve su mislili da imaju pravo, i eto šta su nam ostavili u amanet.
 
Vojvodina zvanično ima oko 1,6 miliona hektara obradivog zemljišta od čega je oko 1,1 miliona hektara u privatnoj, oko 300.000 hektara u državnoj i oko 130.000 hektara u društvenoj i zadružnoj svojini.

Prema poslednjem popisu, u Vojvodini je oko 146.000 vlasnika obradive zemlje.

U tome 1.285 vojvođana poseduje oko 210.000 hektara, sa prosečnom veličinom gazdinstva od 163 hektara.

Uz to, još njih 71 ima posede od 300 do 500, a 25 od 500 do 1.000 hektara.

Međutim, svi su oni daleko od današnje ,,velike četvorke“ koja ukupno obrađuje više od 100.000 hektara, što sopstvenog zemljišta dobijenog kupovinom nekada moćnih kombinata, što državne zemlje koju su u zakup dobili u privatizacionom paketu ili su je kasnije zakupili.

Reč je o Miodragu Kostiću čiji je najveći pojedinačni pazar bila inđijska ,,Agrounija’’ (oko 8.500 hektara), Miroslavu Miškoviću, koji je u Staroj Pazovi kupio ,,Napredak’’ (7.100 hektara), a u Apatinu ,,Jedinstvo’’ (6.820 hektara), Đorđiju Nicoviću, koji je privatizovao nekada čuveni PIK ,,Bečej’’ (sa oko 11.600 hektara) i, najzad, PetruMatijeviću čija je najveća pojedinačna kupovina bajmočka ,,Ravnica’’ (oko 5.000 hektara)!

Tajkuni i sumnjivi biznismeni su u poslednjoj deceniji uz mahinacije i ,,štelovanje’’ tendera u Vojvodini došli do 300.000 hektara zadružne i državne zemlje!

Posede su platili manje od 500 evra po hektaru. A sve što je prodavano, procenjivano je ukupno, od oka. Bez posebnog izdvajanja obradive zemlje!

 
Otkud da se niko od vas što želite da isterate pravdu do kraja, ne buni zbog ovakvih slučajeva. Bar neka reč i o tome da se kaže:

Mišković hektar plaćao 307 evra

A daaa, to nije komunjarizam, već kapitalizam, pa je onda sve u redu. (valjda ne postoji indoktrinacija kapitalizmom?) Čovek je sve to radom stvorio, pošteno naravno. Nema pljačke, otimanja od naroda pa nema ni traženja naknade za zemlju. :haha:
Pa u tome i jeste sva tragedija, sto je to bivsa komunjara, da je rodjen 30 godina prije i on bi cupao brkove. Ili mozda mislis da je mogao biti na svim tim direktorskim mjestima, a da nema crvenu knjizicu?http://[IMG]http://i65.tinypic.com/t5nc3t.jpg[/IMG
 
Уууууууууууууу, чекајте бре да намиримо ове друге па онда ако шта остане за вас. Сад сам видео да ови потражују 6.000.000.000 €. Пошто помиње холокауст долазим до закључка да се ради о америчким јеврејима пореклом из Југославије.
Ево доказ из прве руке: https://www.youtube.com/watch?v=LmHW815Raps
Ua brate kolika je to imovina ,valjda pola jugoslavije,ali nema veze ,kako kaže ovaj seronja oni su nama prijatelji.
 
Nazad
Vrh