Zimske cipele

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
5.150
Lokacija
Čelarevo
Evo jedne modne teme, za nekoga će biti možda pederasta :haha:
Koje zimske cipele odabrati a da budu kvalitetne i da bude kupovina za par narednih zima? Već tri zime uzastopno kupujem cipele i vrlo lako se raspadnu, uglavnom se odlepe pa noge budu mokre. Prošle zime sam kupio Adidas duboke cipele (13000 din.) a ove godine su već prozevale. Pre toga sam kupio u prodavnici Planika neke Talijanske (8000 din.) isto su se odlepile na kraju zime i pukao đon. Takođe i u Ofis šuzu sam kupio neke CAT (13000 din.) i te su se odlepile posle mesec dva. Kanda nema više kvalitetne obuće kod nas, da budu udobne a noga da bude suva i topla. U sećanju su mi ostale plitke CAT cipele kupljene još 2006. godine, njih sam nosio 5 zima i bile su ekstra kvaliteta, na kraju mi se đon izlizao pa su prešle u radne za po dvorištu i za atar. Cipele Hi-tech mi deluju kvalitetne ali u NS nema neki izbor i nema moj broj (46) a nisam video da se prodaju još na nekom drugom mestu. Ova zima je pri kraju, ali šta odabrati za iduću???
 
Prije šest godina i nešto sitno kupio ovakve CAT i još uvijek su upotrebljive.

17c59c65c3bd93e278481c2e14e9bf08.jpg


Od vožnje se malo peta neravnomjerno izlizala, jedna pukotina na gležnju (samo spoljašnji sloj), ali se drže. Što kažeš valjaju za radnu obuću.

Za sve ove godine nikad mi noga nije bila mokra nitj sam nabio žulj, a plaćene oko 100 maraka na nekom sniženju. Mislio sam krajem mjeseca opet kupiti slične kad bude rasprodaja da imam za narednu zimu jer su uvijek na početku sezone 200-260, ali sad se dvoumim kad čujem tvoje iskustvo.

Inače su mi prošle godine za dlaku izmakle vojne čizme koje proizvodi Dermal iz Kotor Varoši. Bile nešto oko 150 maraka, a prve sledeće koje sam uopšte našao u gradu da nešto valjaju su bile skoro 500 maraka.
 
Ja sam sa CAT-om zadovoljan , mada sam ih donro iz CH evo vec 5 ta sezona i drže,prosle sam doneo jedne zimske kolumbija i odlicne su samo su glomazne bile su pun pogodak prosle zime na onim minusima.Ako hoćeš kvalutet kupi vojne u militari šopu imas odlićan izbor kvalitetne obuće iz slovačke i turske.Ja veci problem imam sa letnjom sve se cepa i dzaba,sad sam nabavio solomon za planinarenje pa cu videti.Najvise su izdtzale kopacke za salu.
 
Još malo pa ćemo na ovom forumu pisati i o modi:haha:

Šalu na stranu, pre godinu-dve u nekoj emisiji na TV-u sam gledao da na preko 90% zimske obuće u Srbiji negde u ćošku sitnim slovima piše "obuća nije namenjena za vlažno vreme" ili tako nešto... nekad si sa cenom mogao odrediš kvalitet dok danas samo sreća da naiđeš na nešto kvalitetno.
 
Ne bi mi bilo žao da ti novce samo da cipela traje par zima. Ovako davati 100e i više svake zime je baš previše. Gledam Salomon cipele, dosta su skupe i podsećaju na Hi-tech. Šta mislite, jesu li takve nabudžene cene i u inostranstvu, ili samo za nas serbsku sirotinju?
 
Ja sam pre tri godine uzeo u NS GRISPORT DAKAR V.107 GRITEX
Platio ih dobrih 13 000 i to slucajno jer sam jedino te mogao da obujem zbog moje cipele 47 :osmeh:
Mogu reci da sam prezadovoljan. Vec tri godine nosim konstantno i na posao i po terenu po blatu kamenu asfaltu i sad su mi na nogama i kao nove su kad se ociste i namazu.
Sad vidim da im je cena pala i da su negde oko 7000.

SWSV2Hy.jpg
[/IMG]


 
Slazem se sa Marčetom. Ja sam radio za Salomon i North Face nekoliko godina i kod nas se prodavci/uvoznici ogradjuju sa tim "nije za kisu" i slicno... Iako ima 'GoreTEX' membranu ili thinsluate,ali ne vredi... Cak smo imali ludake koji su kupovali patike/cipele i onda stajali kuci u lavoru ili kadi i onda dodju i kao "pustile mi vodu"... Pa ono, nije to da ti ides na pecanje u njima :haha:

A i planinario sam kojekude i najbolje se pokazala obuca koja odudara malo od ovih komercijalnih a to je vojna. Jeste malo skuplja, ali opet u rangu cene Salomon patike Speedcross sa GTX membranom koja kosta oko 20ak hiljada u radnji. Ako vec planiras da das 100-150e za nesto sto ce da ti traje, evo ovako drugarska preporuka je da pogledas 'Tactical 5.11' (kucaj na Google-u). Radnja im se nalazi u Sava Centru u BG-u i ne mozes da verujes koliko su dobre! Ja sam moje uzeo pre 8-9 godina i eno ih nosio sam ih u subotu po onoj bljuzgi i gazio kojekude po vodi i bile mi suve noge! Izgrebane su sve mucene od divljih kupina i kojekakvog trnja i kamenja po planinama gde sam isao i snega i leda, ali rade jos posao :)
 
Bokibole iste cipele imamo, redovna cena im je bila oko 16 000din, ja potrefio na akciji za oko 9000din, mozda i 8 500din ne secam se tacno, a i tu imaju garantovano dobru marzu jer su kupljene pred zimu.
Prosle jeseni kupim patike platio 10 000din, kad na prolece akcija one 5000din...znaci samo marze klepaju, kvalitet je nebitan.
Mada sam proletos se nakupovao one Serdjo Takini patike-cipele za 50ak evra i posle mesec dva progledaju, otisao i kupio La Krokodil u Offisu za nekih 16 000din i izgledaju kao nove, a dosta sam ih nosio, izgleda se ulog isplatio. :osmeh:
 
Eto ja sam na primer sa cat prezadovoljan...imao sam par kopija i to je koliko para toliko muzike,al ove sad nosim trecu zimu u samo reci hvale...
I samo taj jedan model mi odgovara,ne ostetim da su mi na nogama..
Pre mesec dana sam bio na tari,i prepesacio sam 20 km u cugu,i cizme su prva liga...a ja toliko ne predjem peske za godinu dana,na zalost uglavnom idem kolima tamo vamo...
 
I ja imam te Grisport al su malo drugačije, platio sam ih oko 6.000 pre dve godine. Super su cipele ali nisu za hodanje po asfaltu i betonu. Kada bi sada trebao da kupim zimsku obuću mislim da bi uzeo vojničke čizme ovu savremenu varijantu.
 
U poslednjih nekoliko godina uzimam Salomon obuću,materijal gore-tex,prezadovoljan.
 
Ja sam u sportdirect u Bratislavi uzeo zeni dunlop i cim stigao kuci pokajao sam se sto nisam i za sebe. Posle sam ih nasao na kupujemprodajem i platio 10ak evra vise i ne nosim ih za rad vec po gradu i u skoli... bile su oko 35e tamo a ja platio 5000 din. E sad u takvim uslovima trajace vise nego da su za rad...
75358ea1c6eac8d642eb33c255d8478a.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pa ja sam ih probao ali ih nisam kupio jer bili avionom na 2 dana i imali samo rucni prtljag i ne bi mogli oba para da donesemo. Posle kad video na kupujemprodajem narucio i cekao da i tom stignu iz UK pa ih poslao meni. Mozda su tamo i jeftinije, treba preracunati funte i eure. Sad vidim da su na saitu 29.99. Ne znam postarina kolika je.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Sa sport direkta je poštarina oko 15 eura. A carina se ne plaća za pošiljke manje od 50 eura sa sve transportom. Inače dhl donosi pošiljku. Moguće je da je sad nešto pomenjeno oko limita za carinjenje.
 
Za lov koristim Haix Nemacke vojne cizme(15000),nepoderivo...Za da kazem ovako trenerku pantalone nosim Adidas Terex(13500) poluduboke,isle i po bljuzgi i po kisi nema problema...
Hteo sam da uzmem za lov i dubok sneg Planiku ili Salomon ali su plitke,dobre su jos 5.11,YDS,Rocky,Iowa....Magnum su sada jako lose,pucaju i pustaju vodu.
 
Nazad
Vrh