presejavanje

kiraj je napisao(la):
U suncokretu su mi hrčkovi napravili štetu iako je seme bilo tretirano .Doduše nije sa furadanom nego sa Cruiserom.Moguće da bi se otrovali ali da jedu seme a ne stablo i list.
ista prica i kod mene :udri:
 
Samo neka mi neko objasni kako je furadan uticao na skrnave zeceve i srne zbog kojih sam pre tri godine na parcelu od 15 kj dva puta sejao suncokret i treci put vise od pola njive posejao kukuruz??A zacudo nijednu zivotinju nisam nasao uginulu na njivi.Furadan deluje na gamad u zemlji(zicari i ostala druzina) a na sve ostalo sto ga pojede kasnije ne jeb* ni 5% !!!
 
na sve ostalo sto ga pojede kasnije ne jeb* ni 5% !!!

u pitanju su zicari u zemlji i vrane a za fazane i zeceve ko ih j..e i onako ce ih lovci sj...ti ako ne ginu od Furadana

Šta reći na ovakve komentare i ovakva razmišljanja, svaki put se iznenadim kad vidim koliki nivo idiotizma može da se nadje medju ljudima ali valjda je to tako, sebičluk i gramzivost ujedinjeni sa gllupošću i bezobzirnošću.
 
Pitaću te kad ti budeš 3 puta sejao istu parcelu, dali ćeš biti besan! :udri: :udri:
Post je spojen: [time]1275039781[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
Pitaću te kad ti budeš 3 puta sejao istu parcelu, dali ćeš biti besan! :udri: :udri:
Godišnji ulov zecova i fazana bi trebalo podeliti među paorima a ne među lovcima.... Na kraju krajeva oni su se odranili na mom kukuruzu i suncokretu.....
 
dzionik je napisao(la):
na sve ostalo sto ga pojede kasnije ne jeb* ni 5% !!!

u pitanju su zicari u zemlji i vrane a za fazane i zeceve ko ih j..e i onako ce ih lovci sj...ti ako ne ginu od Furadana

Šta reći na ovakve komentare i ovakva razmišljanja, svaki put se iznenadim kad vidim koliki nivo idiotizma može da se nadje medju ljudima ali valjda je to tako, sebičluk i gramzivost ujedinjeni sa gllupošću i bezobzirnošću.
Jako zanimljiva teorija, dok si u nekoj basti sa ladnom pivom i puca ti mu.a za ljude koji rade odnosno presejavaju njive, dali si svestan troskova presejavanja. Znas li koliko kosta nafta, seme i sve ostalo? Ako bi sve to znao i ako bi ziveo od toga ne bi dao glupe konstatacije.
 
Da li si možda očekivao da te neko potapše po ledjima "jadan čovek upropastiše ga zle ptice"
Iskreno alergičan sam na ljude koji traže saučešće, podršku i opravdanje za svoje kriminalne postupke.
Nemoj da misliš da će te podrška nekog naivca ili nekog jednako besnog opravdati. Kad radiš nešto potencijalno opasno za širu okolinu nemožeš da očekuješ da te neko razume.
Razumem da je velika šteta napravljena ali ne i da će pravljenje još veće štete doneti nešto dobro, pa ni tebi.
Jesam hobista u poljoprivredi ali sam ovde pre svega zbog tog "ovo sejem za prodaju a ovo za sebe" što mnogi od vas priznaju a neki su čak i svesni da će im se to vratiti kao bumerang.
Uvek postoji drugi način za rešenje nekog problema koji ne mora da vodi ka stvaranju novih.
 
Pre svega koliko sam ja shvatio stvar je u tome da niko nije trazio niti "podrsku niti saucesce" za nikakve postupke.
A druga stvar je da ti ne znas sta pricas kad govoris o potencijalno opasnim stvarima za okolinu. Tako da ti kao hobista bolje da ne ucestvujes u ovim komentarima jer 90% toga ne razumes. Ostani i dalje u basti uz pivo i kupuj jeftino nase poljoprivredne proizvode jer u vasu korist radi ova drzava a nas poljoprivrednike guse vec godinama.
 
Spajki je napisao(la):
Samo neka mi neko objasni kako je furadan uticao na skrnave zeceve i srne zbog kojih sam pre tri godine na parcelu od 15 kj dva puta sejao suncokret i treci put vise od pola njive posejao kukuruz??A zacudo nijednu zivotinju nisam nasao uginulu na njivi.Furadan deluje na gamad u zemlji(zicari i ostala druzina) a na sve ostalo sto ga pojede kasnije ne jeb* ni 5% !!!
Stojim iza ovog sto sam napisao i nemam nameru da menjam iskaz.DA ZNAS sta je ratarska proizvodnja na otvorenom,DA OBRADJUJES toliko zemlje koliko ja radim (sto uopste nije bitno)I DA TI zivotinje godisnje naprave toliko STETE koliko meni naprave malo bi drugacije poglede imao na svet.A to sto ti u Bg kupis na pijaci ili megamarketu kao zdravu hranu ili nesto tome slicno necu da komentarisem jer postoje jako razliciti slucajevi.Igrom slucaja imam i pogon za proizvodnju hladno cedjenog ulja od tog istog sucokreta kojeg tretiram furadanom i na svim dosadasnjim analizama koje sam obavio nisam naisao ni na jednu prepreku(ostatak neke nedozvoljene materije,otrova,kancerogenog zaostatka...)za koriscenje istog u ljudskoj ishrani :osmeh:.Cast tebi na brizi o zivotinjama koje unistavaju nase useve ali komentarisi o tome sa nekim lovackim udruzenjem ili sa kim vec hoces a ne sa ljudima koji trpe velike stete od istih.
 
@ Spajki aj da ga zaboravimo jer covek nije upoznat sa nasim troskovima.
Tako da kad se bolje razmisli nije vredno raspravljati sa nekim ko nije upoznat sa celokupnom situacijom. Pozz!
 
Ovdašnji lovci su potamanili gomilu lisica štiteći zečeve, jer su kao lisice tamanile mladunce zečevima.
Sada u ataru ima nenormalno zečeva, pa tamane suncokret, soju a kada videh šta su mi napravili sa pasuljuem - šlog da me strefi.
Najveći problem za životnu okolinu su nesavesni poljoprivrednici što bacaju ambalažu od herbicida po ataru i kanalima.
 
Branko je napisao(la):
Ovdašnji lovci su potamanili gomilu lisica štiteći zečeve, jer su kao lisice tamanile mladunce zečevima.
Sada u ataru ima nenormalno zečeva, pa tamane suncokret, soju a kada videh šta su mi napravili sa pasuljuem - šlog da me strefi.
Najveći problem za životnu okolinu su nesavesni poljoprivrednici što bacaju ambalažu od herbicida po ataru i kanalima.
Tacno 100% lanac ishrane potpuno poremecen.Da dodam jos i ptice predatore koje traze svoja stjalista da bi lovile a toga danas nema.Drvo neces naci u ataru na kilometre.Kao klinac kad vidis zeca u na njivi to je bio dozivljaj a danas se malte ne saplicemo o njih.
 
sasa22 je napisao(la):
Tacno 100% lanac ishrane potpuno poremecen.Da dodam jos i ptice predatore koje traze svoja stjalista da bi lovile a toga danas nema.Drvo neces naci u ataru na kilometre.Kao klinac kad vidis zeca u na njivi to je bio dozivljaj a danas se malte ne saplicemo o njih.
Ovo je 100% tačno! I za to su kriva lovačka društva koja od lovnog turizma hoće da se obogate! Primer imam u mom ataru, gde svake jeseni viđam strane lovce kako love, a za ulov plate lovačkom udruženju, umesto da plate onom ko je tu divljač hranio na svojim njivama tj PAORIMA!
 
Potvrđujem, i ovde su se lovci nameračili na lisice i kao rezultat toga imamo već godinama prekobrojnost sitnijih glodara koji prave štetu gde god stignu - a najviše su na udaru -žito, detelina, suncokret ! :zli:
 
@ Peet i Spajki da li ste vi stvarno tako bezočni ili samo nećete sada da priznate da niste u pravu i da se kriminalno ponašate, Pa koristite odavno zabranjen otrov i to javno priznajete i šta smo onda mi ostali nego vaši saučesnici jer vi ste slučaj za sudsko gonjenje i kažnjavanje a ne za raspravu.
I ne morate da pametujete kako ja ništa ne znam zato što sam hobista, dovoljno je da znam da otrovčina koja je zabranjena čak i u Americi i Keniji nije ni za nas.
Ako vam ni to nije dovoljno imate i na ovom forumu iskustva drugih koji koriste manje otrovne i pre svega odbijajuće hemikalije za zaštitu semena. Kod nas je već registrovano više pomora ptica pa i pasa ovim otrovom koji je fatalan i za čoveka već u količini od nekoliko grama.

Kao što su ostali ovde dobro primetili osnovni razlog bilo kakve pošasti je uvek čovek koji poremeti ekološku ravnotežu jer u normalonom eko sistemu ne bi smeli da imate štete veće od pet do deset posto što samiim tim nije povod za radikalne akcije koje mogu da dovedu do još većeg disbalansa u prirodi i većih šteta u poljoprivredi.
I svi ste vi primetili greške koje su napravljene (nepostojanje pravog velikog drveća i zaraslih medja koje su nekad bili eko koridori koji su prižali utočište grabljivicama) ali koliko vas je nešto učinilo na tom planu.
 
@ Dzionik Taj otrov (furadan) ja ga kupujem u Poljop. apoteci i dok ga tamo ima :bravo: uopste nemam problem sa zakonom.
Drugo ako si sve procitao mogao si da vidis da taj furadan deluje na zicare i ostalu bandu u zemlji odnosno na vrane ako cackaju mecku u **greška, a cim je kukuruz iznikao, dakle listovi, vise nisu otrovni ni po zeceve ni srne ni ostale zivotinje.
Zato nemoj da pricas gluposti o otrovanim psima i pticama.
A da slucajno ne bi hteo da svi proizvodimo organsku hranu? da tebi i slicnima iz grada godi sto nije nista otrovano? E vala tek biste onda vristali jer vam i ovo sada kao sve skupu a kamoli organska hrana.
 
@ Dzonik
Sta treba da pucam na sve sto nosi motorku?

ajde da ne preterujemo samo sam načeo priču

@ Dzionik Taj otrov (furadan) ja ga kupujem u Poljop. apoteci i dok ga tamo ima Grin uopste nemam problem sa zakonom.

Trebao bi da imaš naročito ako nije domaće proizvodnje, a trebao bi i da se zamisliš zašto je zabranjen.

Drugo ako si sve procitao mogao si da vidis da taj furadan deluje na zicare i ostalu bandu u zemlji odnosno na vrane ako cackaju mecku u **greška, a cim je kukuruz iznikao, dakle listovi, vise nisu otrovni ni po zeceve ni srne ni ostale zivotinje.
Zato nemoj da pricas gluposti o otrovanim psima i pticama.

Bravo, kako je samo selektivan, truje samo vrane ostale ne!? Izguglaj malo pa ćeš naći dosta podataka o otrovanim životinjama.

A da slucajno ne bi hteo da svi proizvodimo organsku hranu? da tebi i slicnima iz grada godi sto nije nista otrovano? E vala tek biste onda vristali jer vam i ovo sada kao sve skupu a kamoli organska hrana.

A kome ne godi neotrovana hrana:haha::haha::haha::haha: Kakva je to kretenska podela na selo i grad, tebi kao da su gradjani neprijatelji a ne mušterije, nažalost u besparici pa kukaju na sve živo.

I nemoj da izvrćeš stvari, ovde nisam pominjao nikakvu organiku nego korišćenje ZABRANJENIH OTROVA kada ima manje otrovnih dozvoljenih alternativa.
 
Ok! tema je presejavanje. Posto si jako tvrdoglav a na strani si glodara, zicara i vrana sasvim dovoljno sam razumeo tvoj stav i ne zelim dalje da raspravljam sa ljudima koji su u autu sa poljoprivredom. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh