presejavanje

@ Peet

"Mesurol" nije I grupa otrova kao "Furadan". On "odbija, ne ubija" štetočine. Provereno!
 
Furadan,zastiti seme od zicara i presej... Kakve veze ima koje je grupe otrov,vazno je da deluje.
 
Furadan nije repelent (ne odbija) već kao što neko reče I grupa otrova i godinama je zabranjen. Prodaje se isključivo na crno i ako te uhvati inspekcija najebaste i ti i onaj što ti proda. Poređenja radi, fazan ne stigne da rasčeprka drugo seme. Nema veze sa ispravnošću kukuruza već sa životnom sredinom. RAZMISLITE MALO I O TOME!
 
Ma **greška ti fazane ja sam presejao dve nive zbog njih ,zaprasio mesurolom ali izgleda da nedeluje na fazane njiva posle njih izgleda katastrofa po 10m nema ni jednog zrna
 
zx je napisao(la):
Furadan nije repelent (ne odbija) već kao što neko reče I grupa otrova i godinama je zabranjen. Prodaje se isključivo na crno i ako te uhvati inspekcija najebaste i ti i onaj što ti proda. Poređenja radi, fazan ne stigne da rasčeprka drugo seme. Nema veze sa ispravnošću kukuruza već sa životnom sredinom. RAZMISLITE MALO I O TOME!
Ko ga tero da čeprka po mojoj njivi!
 
Omašio si dozu ili su ti uterali neispravan. U mojoj kući se mesurol koristi decenijama i nema problema ni sa žičarom ni sa pticama.
Post je spojen: [time]1274065672[/time]
_________________________________________________
jovand je napisao(la):
Pogotovo ako je za prodaju, a ne za jelo.
Ako si ga prodao , neće ga niko jesti?
 
zx je napisao(la):
Furadan nije repelent (ne odbija) već kao što neko reče I grupa otrova i godinama je zabranjen. Prodaje se isključivo na crno i ako te uhvati inspekcija najebaste i ti i onaj što ti proda. Poređenja radi, fazan ne stigne da rasčeprka drugo seme. Nema veze sa ispravnošću kukuruza već sa životnom sredinom. RAZMISLITE MALO I O TOME!
Furadan kupujem u poljoprivrednoj apoteci legalno sa fiskalnim racunom, a ovo sto si napisao da je zabranjen prvi put cujem.Sto se tice zivotne sredine imamo nadlezno ministarstvo pa nek oni misle o tome.
 
@ meshter

"Furadan" jeste otrov i spada u I grupu otrova i zabranjen je u EU i mnogim drugim zemljama, a to što se kod nas može naći u slobodnoj prodaji govori samo za sebe: postoje velike zalihe tog otrova, trgovci nalaze dobru računicu, a ljudi ga kupuju, jer uništava sve.

Ja sam ga koristio samo jednom i nikad više. Kada sam njime tretirao seme, te godine sam našao dosta uginulih ptica na parceli zasejanoj semenom tretiranim "Furadanom", jer mi se u parceli nalazi pet stubova od dalekovoda, a u sred parcele se nalazi malo manje od jednog jutra šumice gde se nalazio salaš. a celom dužinom ide kanal, tako da tu ne manjka ništa što se može naći u ataru.

Seme tretiram "Mesurolom" i nikad nemam štete od ptica ili zečeva, a znamo da oni obožavaju mladi suncokret, a ima ih dosta!
 
http://www.fitofarmacija.rs/images/download/furadan_35_st.pdf
Pored toga što nije namenjen za široku upotrebu, primetićete da na ovoj deklaraciji ne postoji broj i datum rešenja (dozvole)!!!
Nije prvi put da se srećem sa ovakvim stavom poljoprivrednika. Često kad lečim životinje i kad obavestim o karenci mleka i mesa dobijem odgovor "Nema veze. Prodajem." Takva hrana može doći do bilo koga, pa i da se vrati baš onome koji je i stavio u promet samo lepo upakovana i sa deklaracijom !?
Nemojmo uplitati u svaki slučaj lične odgovornosti državu, loše tržište,...
 
@zx koliko si kj. sejao ove godine kukuruzom ili suncokretom? Kad budes sejao sa netretiranim semenom vise od 60 kj. pa imas stete vise od 30% tek mi onda pricaj.(i takvog sranja mi se desilo unazad 8-9 god. od tada bez Furadana :nono:) Za koje zivotinje pricas? u pitanju su zicari u zemlji i vrane a za fazane i zeceve ko ih j..e i onako ce ih lovci sj...ti ako ne ginu od Furadana. A krave stace kog djavola u mom kukuruzu.
 
Peet, sejem 12-15 Ha kukuruza godišnje i tretiram ga mesurolom koji nije štetan kao furadan i nikad ni jedno posejano zrno mi nije pojeo ni žičar ni ptice!
 
u životu nisam tretirao seme ničim sličnim a uvek imam gubitke što od ptica što od bubica
dali furadan i slični otrovi ubijaju hrčke
 
kloki je napisao(la):
u životu nisam tretirao seme ničim sličnim a uvek imam gubitke što od ptica što od bubica
dali furadan i slični otrovi ubijaju hrčke
Ubija sve zivo sto gmize...
 
pa zasto se ne koristi nego se ljudi muče sa vodom i petardama....
dali može soja da se tretira sa furadanom zečevi mi ove godine napraviše lom
 
U suncokretu su mi hrčkovi napravili štetu iako je seme bilo tretirano .Doduše nije sa furadanom nego sa Cruiserom.Moguće da bi se otrovali ali da jedu seme a ne stablo i list.
 
Nazad
Vrh