Orezivanje voća

Ljudi ovo postaje iritirajuce. Bar kad je viljamovka u pitanju. Moze li mi neko objasniti kako da postavim fotografije i video sa telefona. Vidim greske da te Bog sacuva, a ne znam kako da vam pokazem.
 
Odeš na sajt postimage.org, izabereš upload, odabereš slike, odabereš family safe, uploaduješ, onda kopiraš kod i pejstuješ kod ovde.
 
...ili instaliraš Tapatalk aplikaciju i sve to radiš direktno.
7466db0bba098e284e3cc17ccb6fb382.jpg
 
Pokusavam...konferans.
prvo prebaciš sa mobitela na računar ili laptop pa onda odatle odeš na neku internet stranicu i prebaciš na nju sliku i kopiraš taj link i zalijepiš ovdje..ja sam prije išao na imageshack stranicu i tamo ima opcija upload ili dodaj klikneš na to i na sliku koju hoćeš ideš upload i kad ti prebaci na internet kopiraš link url i ovdje zalijepiš.........a ako hoćeš pošalji na mejl nekome slike pa će staviti ovdje evo ti moj gradjevinacbh@hotmail.com
 
Sto stavljate na kojekakve sajteve, pa stalno trazi adresu slikama, kad ima google picasa web album, otvoris nalog na google i tamo upload-ujes slike, napravis album i stalno su slike dostupne + lako je i sa telefona upload-ovati jer android izmisljen od googla.
 
- - - - - - - - - -

Jeste. Sijanac je.
Razliciti uzrasti i starost. Nisu svi moji vocnjaci, ali ja ih radim. Oko 50 hektara.

- - - - - - - - - -

A to za koje pitas, moje je. Sedma godina.
 
U drugoj godini MORA biti 2-4 kg.
U trecoj minimalno 6 kg.
Uostalom, imas dvije fotografije trece godine kod razlicitih ljudi.

- - - - - - - - - -

Prva i druga po redu.
 
- - - - - - - - - -

Jeste. Sijanac je.

Na kojim razmacima sadite krusku na sejancu ?
I kako je naterate da u drugoj godini da 2-4kg ?
Da li je to dobro za sadnicu da u drugoj godini ima toliko roda ?

Inace stvarno su prelepi vocnjaci , ja imam nesto kruske na sejancu i planiram ovako da ih formiram , pa ako bi ste mogli malo da detaljnije napisete o rezidbi , prekracivati ili ne jednogodisnji porasta, koje grane izbacujute i kad ..
 
Ovako krusku na sejancu formira plod.
Pogledajte slike krusaka u mirovanju.
Pune su cvjetnih pupova.
Rod svojom tezinom otklanja grane.
Rezidba se temelji na skracivanju provodnice svake godine kako bi se potaknulo bocno grananje i dobivanje sto vise bocnih grana.
Ostavljaju se bocne grane sa pravilnim polozajem a koje nisu prebujne ili preslabe i to je to.
 
Ovako krusku na sejancu formira plod.
Pogledajte slike krusaka u mirovanju.
Pune su cvjetnih pupova.
Rod svojom tezinom otklanja grane.
Rezidba se temelji na skracivanju provodnice svake godine kako bi se potaknulo bocno grananje i dobivanje sto vise bocnih grana.
Ostavljaju se bocne grane sa pravilnim polozajem a koje nisu prebujne ili preslabe i to je to.
Nije bas tako jednostavno prijatelju. Mnogo je kompleksnije nego sto mozda izgleda
 
Znam da nije ovako jednostavno.
Jako puno cimbenika se mora ispostivati i puno truda,rada i znanja je potrebno da se postigne ovakva rodnost...
No,tko zna kako se to radi taj to radi rutinski bez previse kompliciranja.
 
Nazad
Vrh