Zamena mleka u ishrani teladi

koliko god kvalitetna zamena ostaje samo ZAMENA, jedina njena opravdanost moze biti EKONOMSKA. Dakle, ako je litar sirovog mleka u otkupu ista kao cena mleka u prahu, zasto se zezati. Zapamtite jedno, covek NIKADA nece moci da zameni prirodu, bilo da se radi o mleku, djubrivu ili bilo cemu ostalom...
 
Koju kolicinu mleka treba davati teletu da popije ako se hrani na koficu u zavisnosti od uzrasta teleta, od prvog dana po telenju pa do odlucenja teleta.
 
paralelno sa mlecnim napitkom ponudi teletu starter ja sam koristio MEGGY 35 jedana vreca njega i 50 kg kukuruza a kad tele pojede 1.5 kg startera netreba mu vise mleka to je verovali ili ne 2.5 meseca kod sitnije teladi i neki nan duze
 
Samo da se nadovezem sa jednim slicnim pitanjem-planiram da kupim 10 muskih teladi za tov tezine oko 70kg,stari oko mesec ili malo jace,pa me zanima da li odmah da krenem sa koncentratom koje sadrzi mleko,seno i voda po zelji ili da pravim kombinaciju mleka tj. ujutro na primer mleko a oni po zelji u toku dana konc.seno i voda.
Pozdrav!
 
mislim da si na dobrom putu mlecnu zamenu samo ako nemas kravlje i ako racunica pokazuje meggy obavezno vode uvek i sena . pravilo ti je KETLLMASTER vakcina ivermektin ili vermizol pod kozu2kubika u hranu prvih petnaest dana na 100kg telesne mase 10g tetraciklina i 10g tilozina i to ti je pun pogodak da nemas ni stradanja ni kasalj
 
:ppozdrav: Vidim da sano ima nov proizvod nazvan Milli ,dal ga je iko koristio ,kakvi su utisci?
Na njihovom sajtu nisam nasao nikakvik podataka o njemu (prot ,mmasti...).
 
ma otkud to ti je dosta i previse ,jel mislis da predje na cvrstu hranu, sito tele ne trazi drugu hranu nego gladno
Post je spojen: [time]1298381918[/time]
_________________________________________________
sto se tice zamene za mleko slazem se da je sigurno bolje cisto mleko ali ja sam zadovo;ljan sa zamenom jer trenutno se isplati ,izadje me 17 din l i sto je bitno prakticno nisam imo proliva kod teladii dajem po 3,5 -4 l po teletu
Post je spojen: [time]1298407185[/time]
_________________________________________________
mislim dva puta dnevno po toliko
 
Sto se tice prelaska sa mlijeka na zamjenu, dali je bolje presjeći odjednom ili postepeno mijesati dok se nepređe:haha:
 
Hranim tele sa mlijecnom zamjenicom Milsan i danas mi se malo naduva,ima li ko iskustva,sta raditi,neki savjet od iskusnijih clanova?Inace tele je staro mjesec dana i do sad je pilo mlijecnu zamjenu bez problema.

Unaprijed hvala i Pozdrav!
 
@flex202 pozdrav kolega. Nemam neko iskustvo sa mlecnim zamenama i sam sam se skoro susreo sa njima. Telad sam odhranio bez problema, takodje sam koristio milsan, samo sto su telad kod mene stigla sa 5 nedelja. Koju kolicinu i koliko puta na dan mleka dajes teladima, da li si poceo da im dajes koncentrat. I nemoj pogresno da me razumes, da li si siguran da se tele zaista napelo, moja telad su posle sisanja uvek bila popunjena i okrugla, a do sledeceg splasnu.
 
Evo prije sat vremena hranio telad,medjutim nista,nije se naduvao.Pa ne znam praticu narednih par dana kako i sta,juce otac hranio i ubrzo poslije toga se naduvalo,al bas se naduvalo,sad je ok,pa me bilo malo prepalo.Nisam im jos poceo davati koncentrat,zamjesicu Megi 35 i polako poceti za par dana da dajem,dosad sam pomalo,saku sota davao a Milsan im dajem dvaput dnevno po 4 litre i cini mi se da bi mogli puno vise da pojedu,ali tako je propisano,mislim da nebi smjeo vise da dajem.

Pozdrav
 
Ja isto na prolece ako bog da planiram da uzmem 2 komada za sebe da odhranim.. nesto sam se raspitao kod veterinara i rekao mi je da ce mi kad i ako budem ulazio u tu pricu dati neke tabele o kolicini mleka koje se daju ..kako sam ga razumeo postepeno se povecava kolicina i kad se dodje do maximuma posle se pocne davati koncentrat I seno, smanjuje se opet postepeno kolicina mleka itd, itd.. al kako stvari stoje veci ce mi problem biti doci do teladi nego ih odhraniti... :osmeh:
 
Nazad
Vrh