Zamena mleka u ishrani teladi

Prvi put bi probo hranit tela sa milsanom pa da upitam par pitanja.....
Koliko ga ide da bi napravio 5 litar mlijeka...
Kako odredujete temperaturu vode...


Hranim 2 teladi mlijekom i oni stuku dnevno oko 18 litar mlijeka pa bih probao sa milsanom..:ppozdrav:
 
Za pet litra zamene 600 do 700 grama Milsana.
U pocetku mesaj mleko i zamenu, bar pet, sest dana.
Na vrecici stoji uputstvo. U dve trecine potrebne vode, ( t= oko 50 C ) razbijes , umutis potrebnu kolicinu Milsana,
a onda dodas hladniju vodu tako da temperatura pri napajanju bude oko 39 C.
Ja odokativno odredjujem temperaturu, ali ako nemas iskustva onda odgovarajuci termometar.
 
Koi koncetrat da stavim teletu starosti 25dana?Uzima po malo seno, pije 2x3 l zamenaNormi .Kakav premix da koristim da pi napravio koncetrat,daite neki recept.Hvala unapred.
 
Koi koncetrat da stavim teletu starosti 25dana?Uzima po malo seno, pije 2x3 l zamenaNormi .Kakav premix da koristim da pi napravio koncetrat,daite neki recept.Hvala unapred.
Za edno tele ne se isplati da uzimas komponente. Najbolje gotov koncentrat sa 16 procenata proteina. Ja mojima dajem i koncentrat za krave sa 18 ili cak 20 procenata proteina i nisam imao problema.
Pozdrav za Vidin.
 
Pozdrav ljudi, koliko placate malu telad
Kakve su cene mleka, koncentrata?
Malo se tema ugasila
 
Koju zamenu za mleko preporucujete? Planiram ove godine da uzmem malu telad, pa da ih pojim sa mlekom, nesto mi se ne daje 700E za tele.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Drugar,tanka je matematika i u slucaju da uzimas malu telad.Milsan je neka srednja varijanta i bas sam juce pitao kosta 7500 dzak.a jedan ti je malo po teletu.2 bi bila taman.plus dzak startera da bi dobio tele od 100 kg.
Jel nema po vasarima za 600 da se nadju ovi oko 100 kg?
 
Ne znam, sledece nedelje krecem u potragu oa cu videti. Koliko sam za sad saznao ili od 10 dana po 350-400e ili 150kg za 700+ evra. Zavisi od robe.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Drugar,tanka je matematika i u slucaju da uzimas malu telad.
Не ради се само о математици. Овде нико више не чува телад, тј. продају од 15-20 дана. Велику телад могу само да довезем ко зна где од накупаца, а та телад су ем скупља, ем болеснија, ем лошије напредују.

Koju zamenu za mleko preporucujete?
Годинама сам користио Milsan али сам на препоруку прешао на Eurolac Green од Schils-а. И по мени јесте бољи, али је и скупљи. Већ сам продао пар тура бикова који су појени тако и задовољан сам.

За малу телад, користим и Pre Calfy од Patent-а. То користим једно два месеца а онда пређем на Start Calfy. Иако се он препоручује до 150kg, не дајем га толико него отприлике 2-3 вреће. Тада крећем да мешам са обичним концетратом за бикове ког сам правим, и онда до краја това дајем тај концетрат.

Сено уопште не дајем док пију млеко. За воду имам појилице (мање, за козе) тако да могу да пију по вољи.
 
Koja je cena te zamene?jel da ide standardno 125 gr za litru?
Јесте стандардно. Да те не слажем која је цена у овом тренутку пошто се стално мењала, тренутно немам ниједно теле које се поји већ треба да почнем са новом туром од децембра-јануара.
 
Kod nas se sad pojavila zamena za mleko Nurkamel.Zastupnik je fabrika Ravago premixa iz Feketica.8000 din.je dzak od 25 kg.stavlja se oko 150 gr na litar vode i dosta se lako umesa.Rekao bih po teladima da je kvalitetno.
 
Povoljniji su ti Mili i Milsan od Sano kuće a i manje ih ide količinski.Svašta sam probao od premixa, zamena za mleko i ostalih stvari i za sada Sano vodi primat u svemu.
 
Milsan je kod nas 7600...A trazio sam njihov Sanolac rot,cuo sam da je dobar ali ga nema kod nas.
Pa milsan je bese isao 125 gr na 875 ml vode,a ovde je bas naglaseno 145 gr na 1 l vode tako da mu dodje na isto.
Zanimljivo da u selu nema dzak granula za telad da se kupi a za pse i macke u svakoj trgovini po 15 dzakova.
 
Nazad
Vrh