Specijalni mali utovarivac

dragan82

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
3 Jan 2010
Poruka
3.921
Lokacija
Lozana
352pvt0.jpg
2qk6p82.jpg
Sta mislite o ovim malim utovarivacima i cistacima stala?
 
Mali David previse voli traktore i gradjevinske masine.

Zelim da vam kzoz ovu temu malo priblizim ovu masinu.
Ova masina se iskljucivo koristi za ciscenje stala, da se snjome prebace okrugle i cetvrtaste bale, a moze se koristiti i za jos neke sitnice oko farme.
Obavezni su dupli tockovi sa prednje strane ove masine , jer bez duplih tockova moze se preturiti na stranu prilikom rada.
 
Bolje me nepitaj za cenu ova mala masina je preskupa. Pogledacu na internet pa cu ti tacno reci. Moja bivsa gazdarica je kupina novu malo moderniju od ove pa je platina 40 000f= 28000e. :ppozdrav:
 
142eukp.jpg
Evo ovu fotografiju sam danas uradio kod moje bivse gazdarice . Ona je kupila ovu masunu za ciscenj stale i utovar djubre kao i za prebacivanje velikih bala po stali i po dvoristu. Prosle godine ju je platila oko 27 000e. Zao mi je sto nisam stigo da je slikam spreda. Pre ove je bila jedna starija i malo manja ovakva masina. Mogu vam reci da je bila neverovatno usluzna. :ppozdrav:
 
preskupo za moj ukus :D nije to losa stvar ali onda ko vec ima tako para bolje je polovan teleshender za te stvari.(ako se vec ne moze kupiti nov)
29n9vg4.jpg



Post je spojen: [time]субота, 08. јануар 2011. 11:06:19 CST[/time]
_________________________________________________
10wshtv.jpg

Post je spojen: [time]субота, 08. јануар 2011. 18:07:42 CST[/time]
_________________________________________________
a isto je jako okretan,a moze i prikolice vuc ako zatreba,a ima i manji verovatno jos okretniji ali opet vilje dize od onoga skupoga cuda :D
 
Bas si dao lepo uporedjivanje ::svaka cast::. Ok Velika je razlika u ceni. A ovaj mali ne moze da utovara stajnjak ako je ugazen ili iz kamare. On je samo za ciscenje stala i za prenos okruglih ili velikih pravougaonih bala.
 
Polovan kosta oko 30 000 ali da je u top stanju a moze se vec od 20 000e naci teleshender,a ipak to je masina po meni vec ozbiljna a jako puno mogucnosti ima zbog toga sto mu se ruka izduzuje i moze se sa njim uci ako ne sa samom sasijom onda sa samom rukom.
No onaj mali je stvarno zgodan ovako da se ima za ciscenje i te zezancije ali za te novce onda je bolji neki traktor sa prednjim utovarivacem i imas ga za vise namena-(naravno ja govorim o iskoriscenosti masine-za ulozene pare),a ako se vec ide na masinu za ciscenje i bale onda je teleshender broj 1 :)
 
Kod nsa su tako uradjene stale da unutra se moze uci samo sa vilom u rukama. Ko bi uspeo uci u svoju stalu sa ovim malim utovarivacem taj je stvarno bogat covek , a da bi usao sa telesanderom e onda morao bi da se zove : Miskovic , Drakulic,Cepter, Karic itd. Imam ja jednu ideju , ali redko ko od nasih ljudi zna. Najjeftinija varijanta je da se na 539 ugradi jedna daska s prednje strane i sa njom da se gura slama iz stale.
 
pa ima i tu istine no bilo je raznih podsticajnih sredstava 70% su davali nazad za teleshendere.
No u svakom slucaju i ja imam de se samo vilama moze prici ali svakako planiram izbijati zidove spoljne da bi mogao olaksati ciscenje,i sve sto sam novo pravio sam pravio da moze rus 820 ladno da udje a onamo de ne moze uci to je zapravo svinajc prenamenjen za telad,junice itd..
 
Prevelike pare, za nasa gazdinstva.
Za 200 tinjak evra smo kupili materijal i napravili
odlican utovarivac, ( kaci se pozadi)
Vrsi posao. :cao:
 
Ma ovaj je zivot to znam ja jer sam ga vozio dok sam radio u jednoj skoli za jahanje. Kad ocistim bokseve konjima , ja samo izbacim slamu u hodnik , pa posle prodjem njim i izguram svu prljavu slamu napolje . Potom donesem balu slame i poso je skoro gotov. Nemozemo mi u Srbiji da vozimo tako nesto , jer nasi glavasi voze Audi poslednje generacije i na putovanja uzimaju najskuplje hotele. Evo zato mi ne mozemo tda sami sebi malo olaksamo poso. Jos dugo godina ce se za nas proizvoditi 539
 
Ima na moj auto jedan covek iz njegoseva kod backe topole pravi ovakve slicne utovarivace za 7000e moze se birati oces sa motorom od 539 ili od 560 :)
 
Nazad
Vrh