Cena Pšenice rod 2018

Pa sta je trebalo povesati sve koji su zaokruzili za zute jer se ispostavilo da je zuta barga sve rasprodala I obogatila se I nas ostavili na cedilu, ili da se kaze svi koji su zaokruzili za zute ista su bagra kao I oni? Naj gore sto nas je zadesilo od drugog svedskog rata je ZUTA bagra!
 
Mogao sam na pocetku zetve prodati po 18 din,tel kel. Neki nakupac mislim da se zove Desimir,poslao bi mi kamion a uplata preko racuna.
 
Okreni- obrni zuti, plavi ,zeleni, roze a ono svi crveni u razlicitim nijansama.
I sad ovu vladajucu strukturu cini 70% bivsih "zutih".

Naravno da je tako, al oni okoreli zuti glasaci sad bi da osude drugog a nisu proispitali svoje glasanje.

Pitanje za @pita, gde se ti to boris za bolje cene proizvoda I za bolje sutra u poljoprivredi? Pa nigde samo ovde na forumu pljujes po svima nama zato sto si nemocan i nista nisi uradi da bude bolje.
Jel si bio na protestnu voznju zbog vece cene goriva? Nisi, a pljujes kako je skupo I treba da ti bude 200 din.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je tako, al oni okoreli zuti glasaci sad bi da osude drugog a nisu proispitali svoje glasanje.

Pitanje za @pita, gde se ti to boris za bolje cene proizvoda I za bolje sutra u poljoprivredi? Pa nigde samo ovde na forumu pljujes po svima nama zato sto si nemocan i nista nisi uradi da bude bolje.
Jel si bio na protestnu voznju zbog vece cene goriva? Nisi, a pljujes kako je skupo I treba da ti bude 200 din.

Volis da se kacis Dragance jeli? Kao prvo naso si se a? I treba priznati da vas grize savest kad ste glasali za potpuno unistenje. Treba javno priznati i pokazati vas prstom sve koji niste videli dalje od nosa sta ce se sve desiti.
Zuti su za ove bili doktori nauka. Kao prvo pitaj se sta si sve za ono vreme stekao i koliko zaradio a sta sad.
I kao zadnje, gde ti vidis da ja pljujem po svima? Plljujem i gadi mi se samo oni koji su direktno krivi i doprineli ovakvoj situaciji, jer da su vise mislili tupim mozgovima ne bi doslo do svega ovoga a Bogami nije jos sve gotovo, jos ces imati sta da vidis.
Oo, da, protesti, nekad sam i ja ucestvovao na tim protestima, ali tada se bar izborili za nesto dok ovo nije licilo ni na sta, biti sat vremena na putu? Nebuloze! U ostalom pisao je po vama i umesto da smanji bar koji din. naftu, poskupili je jos 10. Jak protest!
I dalje sa tobom o politici samo u cetiri oka. Nema potrebe na forumu i preko tastature jer ces opet preci na vredjanje kao sto si u jos jednom navratu uradio. Presao sam preko toga ali nisam ti zaboravio! :ppozdrav:
 
Ja se gadim od zutih I moram reagovati da ti malo vratim pamvenje, zaboravljas odakle je pocelo, I stalno pominjes glasace da se pokaju, ja se nisam pronasao samo hocu da ti skrenem paznju, dali si se ti pokajao kada si glasao za dinkicevih 1000e? Nisi naravno, a nasamario vas! Sto je naj gore svi smo ispastali zbog tebe I tebi slicnim, ima primera koliko hoces takvih. Mozda su ljudi pogresili prvi put al zasto su pogresili jos 2x. O politici u 4 oka pa dal si normalan, mozemo samo pivo piti I zezati se.
Presao sam ja preko tvog vredjanja naseg ovde mentaliteta, dialekta, nacina govora, svasta si pisao samo si zaboravio.
Evo sad ismevas proteste umesto da podrzis, koji si ti lik :haha:
Sta mislis da ja nisam znao da je to uzaludno, al necu da sedim kuci kao 99% vas koji samo kuckate da nista ne valja.

- - - - - - - - - -

Necu da se hvalim al prosle godine sam kupio 12kj zemlje na vecito :ppozdrav:
 
Sad mi stiže poruka, preduzeće Stočar L.S.B. Ub vrši otkup i isplatu merkantilne pšenice rod 2018. po ceni od 16.00 dinara.
A pri tom deru na primesama.

Dno dna. ::lose::
 
Zar stvarno mislite da se glasanjem nešto postiže? Propadanje držav(e)a je značajno ranije smišljeno....
Man'te se politike....
Žito kod nas oko 16 novaca. Razna mesta na razne načine,uslove otkupljuju pa ko koga zzzz....
 
Deo offtopica vezan za politikanstvo je obrisan, zamolio bih da se držite teme o ceni pšenice za 2018 godinu.

Nisam sve obrisao jer sam u nekoj gužvi, ali imam dovoljno vremena da sprečim dalji nastavak politikanstva u ovoj temi.
 
Kod nas jos nema nikakve cene psenice, bar ja nisam cuo. Tek sad vidim da je Veselinov, kad je bio ministar poljoprivrede, bio u pravu kad je izjavio "ljudi, nemojte sejati psenicu, psenica netreba drzavi" a vecina ga pljuvala!
 
Ja sam moju pšenicu predao kod ovih na Ubu (Stočar) 12.06. dakle pre ovih kiša i bila je dobra, 79hl i 2% primese. Sad čujem da sve pšenice koje se predaju su katastrofa. Hl je od 68-73 i smanjili su hl sa 76 na 74. I sad mi nije jasno da će meni platiti po istoj ceni kao i ovu i ovakvu pšenicu koju sad predaju.Da ima bar neke male razlike (1 din) nego sve isto. A kažu nisu uspeli da nabave aparaturu za merenje proteina i glutena pa da je tako odvajaju. Glupost. Zato nama i zakidaju a oni u sve većim profitima.
 
Kod nas Agro djole 17dinara bez odbitaka, tako bar pise. Na drugom otkupnom mestu 16,5dinara. Psenice su ocajnog kvaliteta. Ja sam nesto pokupio pre ovih kisa i bilo je izuzetno kvalitetno ali dzaba mi to kada i ona psenica koja ne vrdi nista ide po istoj ceni. Kada je dobra godina onda traze dlaku u jajetu a sada ide sve.
 
Ove godine ne treba da se plašimo suše. Uništiće nas sa cenama.

Malo pre razgovaram sa jednim prevoznikom, čoveku su toliko odbili na hektolitar i primese da ispadne da su mu pšenicu platili po 14 din.
 
Kod agrođoleta 17 i nema odbitaka. Tj nema odbitaka ako je JUS kvaliteta inače pšenica kao i politika, više nije žuta nego je pocrnela :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imamo mi sreće što naši fudbaleri nisu pobedili.....pa bi naš predsednik morao da im isplati obećanu sumu od 10 miliona.....

Tada bi cena pšenice bila možda i 10 rsd..... :haha::haha:
 
Imamo mi sreće što naši fudbaleri nisu pobedili.....pa bi naš predsednik morao da im isplati obećanu sumu od 10 miliona.....

Tada bi cena pšenice bila možda i 10 rsd..... :haha::haha:

Da mi imamo srece nas predsednik se ne bi ni bavio glupostima kao sto je fudbal eventualno bi im porucio da igraju fer play i rekao im srecno
 
Nazad
Vrh