Cena Pšenice rod 2018

Kako se uvila bice 20 din posle par dana, izgledala je kao nikada dok je ova suša nije ubila..mnogo je posejana ali nece puno da se navrše..

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Sve ispod 20 din je malo, s obzirom na manjak padavina u aprilu i maju i na razne gamadi i bolesti. Hemije koliko volis, sto neko rece vise hemije u prskalici nego vode.
 
Prosle godine sam od istog izvora imao tacnu cenu. Sad mi kaze da krece otkup sa 16din i da ce da prate stanje priliva i kvaliteta psenice i na kontu toga dalje ce da koriguju cenu.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Tih 12 din, su samo njihove puste želje, kao i naše od 20 din :osmeh:. Biće neka uobičajna cena, pa kako bude odmicala žetva ići će gore ili dole, kao i svake godine.
 
Nije mi jasno kako neko ko ima posejanu pšenicu(znači nije ...)priča o 20 din u žetvi a ja pre 10tak dana prodao sa lagera po 17 din jedva.Nikada se nije desilo da je u maju bila manja cena nego u žetvi.Imam pšenice i ja maštam ali budimo realni,pogotovo posla noćas:kisa::ppozdrav:
 
Jel se zna kako ce utvrdjivati kvalitet psenice ove god? Jel po starom jus-u ili sto su najavljivali proteini i ostalo?
 
Danas dobio ponudu 16 din na zeleno ili 17 din terminska ... sa pdv... ali nemam pšenicu.
 
Nisam bas siguran da je tako. Po meni je to isto i vazi do zetve.

- - - - - - - - - -

Nisam u pravu. Sad sam procotao jedan clanak o terminskoj prodaji.
 
Nazad
Vrh