Cena Pšenice rod 2018

Da li ce krenuti ta psenica za Egipat (sutra bi trebalo, ili kako je vec, nisam u toku bas... zato i pitam)? Sta je sa tom "dilom"? Da li ce to uticati na cenu psenice?
 
Da li ce krenuti ta psenica za Egipat (sutra bi trebalo, ili kako je vec, nisam u toku bas... zato i pitam)? Sta je sa tom "dilom"? Da li ce to uticati na cenu psenice?

Ne znam da li izvoz u Egipat ima veze sa cenom na berzi u Parizu gde je oko 23 din. ili sa nekim međudržavnim dogovorom, ili sa.....
Laufer ode sa 24,60. Ne verujem da Egiptu možemo da prodamo za te ili veće novce.
Kakva je pšenica u "Beodri" ?
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li izvoz u Egipat ima veze sa cenom na berzi u Parizu gde je oko 23 din. ili sa nekim međudržavnim dogovorom, ili sa.....
Laufer ode sa 24,60. Ne verujem da Egiptu možemo da prodamo za te ili veće novce.
Kakva je pšenica u "Beodri" ?

Ne znam ni sam da li ima nesto veze sa necim - mislim da nema.
Psenice su uzasne... a i cene mizerne.
 
Na temi o stanju pšenice ljudi su zabrinuti za sledeći rod pšenice. Po nekim izveštajima je posejano 10-tak posto manje nego prošle godine. Opet neka nagađanja da će rod 2019 biti 10-40 % manji. Kakve su vaše prognoze za cenu 2019 ?
 
Prodao sa lagera po 22din.Bio 23din ali sam čekao i oni spustili na 22.Bilo na lageru u mlinu Braća Ružić-Klenje.Stajalo kod njih na lageru jedno 3 godine.
 
Dobro je da su ti isplatili posle tri godine.Mogli su reći da je puj pike ne važi i gotova stvar.
 
Na temi o stanju pšenice ljudi su zabrinuti za sledeći rod pšenice. Po nekim izveštajima je posejano 10-tak posto manje nego prošle godine. Opet neka nagađanja da će rod 2019 biti 10-40 % manji. Kakve su vaše prognoze za cenu 2019 ?

Istocna hrvatska srednja zalost,dobar dio njemacke takodjer. Ali! Vec se u 7. Mj lane vidjelo da psenice u zapadnoj europi podbacuju i da cijena mora ici gore a kad je pocela rasti cijena ? U 9. Mj tek a pravi porast tek 1. I 2. Mjesec.... u pravilu nadajmo se 10% vecom cijenom kod bande i mozemo biti sretni. A da cete dobiti 22 dinara u zetvi to bi moro bit podbacaj samo takav da se ostavri u velikom dijelu europe
 
Nebudeli u vršidbi barem 20 din/kg neznam ko će je više sejati, sobzirom da se očekuje podbačaj u prinosu.
 
Dobro je da su ti isplatili posle tri godine.Mogli su reći da je puj pike ne važi i gotova stvar.

E moj Aco,pa nismo mi tikva bez korena.Znaš kako se kaže kod nas u Mačvi:Ko tebe kamenom ti njega plamenom.:ppozdrav:Nema toga što ne može da se naplati.A Ti polako po sendvič, čujem da danas dolazi AV kod vas u firmu?Jesi li u odboru za doček ili ide samo kod Marse.:haha:Ajde nam javi jel vam Marsa diže i dnevnicu zbog posete ovog.
 
Poslednja izmena:
Ja imam dobru ekonomiju,pre desetak dana imao sam cenu 21,5 din.sa P.D.V,i cekao sam kao neku vecu kad prc otisla u petak po 20,5.Idemo dalje.
 
Nazad
Vrh