Cena Pšenice rod 2018

Kod koga si skladištio ,ako nije tajna ?
 
„Žitounija“ će tražiti od Vlade Srbije da naša zemlja iz Mađarske uveze između 30.000 i 40.000 tona pšenice, po ceni od 22 do 27 dinara po kilogramu, bez carine, da bi se poboljšao kvalitet namenskog brašna za izvoz radi proizvodnje finih peciva. Kažu da su se na ovaj korak odlučili da ne bismo izgubili izvoz domaćeg brašna u zemlje iz okruženja i da ih je na to navelo upozorenje uvoznika iz Makedonije i Albanije koji za srpsko brašno kažu da je lošijeg kvaliteta od lanjskog, i da ne zadovoljava njihove zahteve.

http://www.agrosmart.net/teatar-apsurda/ovi-sad-psenicu-uspeti-upropaste.html
 
Svi zanemeli. ili, verovatnije, imaju pametnija posla.
Baš me interesuje koji procenat pšenice je već prodat u ovo doba, ako ko zna ocene ili procene ?
 
Jutros, kod mog skladištara, 18,60 din/kg sa pdv-om.

Čekam 20. !!!???

Pa šta dočekam.

Gledajući kretanje cene tokom godine najviša je februara ili marta.

Ili grešim?
 
Danas dao nalog za prodaju pšenice sa lagera.Sve po 19 dinara.pare u utorak na računu.Treba kupovati naftu seme i đubre za jesenje radove.
 
Ja nisam mogao više da čekam. Prodao prošli utorak po 19...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ako ce cena gore, ima da se oparim :bravo:. To malo sirotinje sto sam ostavio na lager ima da realizujem samo ne znam hoce li se realizovati po dobroj ceni, ili ce biti da berzanska cena je za 20 tona i više, a mojih 7 tona su sitni.
 
Sutra idem da tovarim kamione crkao skladistaru telehender preko telefona rece da prodaje po 18din/kg.Provericu sutra na licu mesta i gde se vozi pa javljam.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh