Cena Pšenice rod 2018

Paaaaa , nista:osmeh:......
Jednostavno mogu da biram i normalno biram bolje za sebe.
Ovi ljudi su korektniji , manji odbici pri prijemu (primese ,vlaga itd...)cena cesto za 0.5-1din veca i ima tu jos što- šta.
 
Prodato juce 16 tona po 21,40 lokalnom nakupcu. On dalje za najmanje dinar vise. Dakle prakticno berzanska cena.
5,5 tona od kuce, i 10 ipo uzeto nazad od Zitosrema.
Jedino je problem sto su me oderali za izvlacenje. Tacno 4 %.
Ali dobro, sad su dobili zito u zetvi, i vise ni za leka. I ovo letos je bilo slucajno, sticajem okolnosti...
 
Šta očekivati od cene. Izvoz za Egipat kreće početkom Marta svetska cena je na svim tržištima u porastu.
 
Pekara Žitomlin, koju drži D.o.o. Alfa je u zadnje, koliko ja pamtim, bar 10god držala cenu hleba od 20-30din. Do juče je bio 25 u megamarketu, 29 u maloprodaji a rezani 32. Jutros vidim nove cene. Hleb je u prodavnicama 39, u marketu 35 a rezani 40.
DIS je imao hleb Sava pod imenom Dobro, letos 20din, od skoro 25 a jutros ga vidim nema u ponudi. Samo Naše Zrno koji je bio 33 sada 40.
Biće cene za pšenicu, nije džabe ovoliki skok cene hleba. To je poskupljenje za 40% što se nisam nadao, jer znam da su Žitomlinovi silosi letos napunjeni na 12din.
Inače jutros okopnio sneg, a nova pšenica se nigde ne zeleni. Tamno polje kao u oktobru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Podizanje cena hleba je znak da će se uskoro javiti udruženje mlinara, i tražiti od država da reaguje na skok cene pšenice.
Kod nas je cena hleba ne promenjena od pre 2-3 godine, kad je cena hleba od 44din. formirana na osnovu cene pšenice od 22/3 din.
 
Kanda da će neko dobiti opkladu u maju.... ili beše april?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh