Cena Pšenice rod 2018

Naši fudbaleri su patriote (a imaju i para fala bogu) i zato im nije palo napamet da nekoga pobede pa da na duši nose naše siromaštvo koje bi izazvali svijom pobedom:haha:
 
Ako bude se vreme prolepsalo i krene zetva punom parom i videse kvalitet i prinosi doci ce do definitivne odluke o ceni ili ide na vise ili ostaje na ovih bednih 16 din.
 
Meni obračunato danas sa 16,5 din. sa 8% PDV.Pitam jel to akontacija...ne kažu najverovatnije konačna i to sa minimalnom zaradom organizatora proizvodnje.Njemu plaća mlin Senta navodno 15,5+PDV.:ppozdrav:
 
Akontacija juce u firmi Komponent komerc iz Kikinde. 16.5 sa pdv 8% i 16.8 sa pdv 10%. Navodno bice mozda i neke doplate.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Na mnogim mestima nece vise ni da primaju psenice jer su proklijale. A i ako je primaju onda je losa cena.
 
Ja sad krecem na zadnju turu od 4ha Zvezdane. A gde cu sa tim pojma nemam. Vraćaju sve sa iole proklijalom psenicom

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Jedno me zanima , pogledam ponekad cijene žitarica na svjetskim berzama , dnevne , uglavnom Američke , jer od njih obično uzimaju za reper i ostali . Dakle , jedno mi nije jasno , kod njih je konstantno , zadnjih više godina, cijena pšenice viša od cijene kukuruza 15-20% , a kod nas to nije slučaj , kako to ?
 
Agrođole i dalje 17 ali samo JUS kvalitet. Ako nađem samo zrno proklijale u prikolici, kaže da ne pokušavam da im odvezem. Nemaju posao, niko ne dovozi.
Danas gledam, retko da ima neproklijale. Gledam polje, žetva je tek na pola. Žića plaća kvalitetnu 16 a proklijalu (sa vlagom max 12%)prima po nepoznatoj ceni. Biće kaže 12din, možda 15. Čuo sam da proklijalu primaju neki za stočnu hranu i plaćaju 15.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nove kise ponovo zaustavile zetvu narocito juzno od Save i Dunava. Zita i pre toga bila proklijala i nisu ga otkupljivali. I pored velike povrsine koja je zasejana smanjen prinos, kisa, grad, proklijavanje znatno ce smanjiti ocekivani ukupan rod. Koliko ce to uticati na konacnu cenu. Kod nas svi isplacuju akontno 15 i 16 dinara.
 
Juče čuo od drugara nudili mu 17,5 da je proda odma... Nisu još izašli sa cenom zvanično a on pitao jel može dobiti nešto novaca, ovi mu rekli da ako hoće odma sve da proda 17,5 , nije pristao misli da je navlakuša dok ne izadju sa zvaničnom cenom...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam juče na silu skinuo pre kiše 1hektar. Hlebnost 72,9 nudili mi 12,5din za stočnu hranu. Za preko 74 plaćaju 17, ali takve nema. Juče od svih koji su čekali u red da predaju, niko nije dobio više od 12,5 a neki su i vraćeni zbog vlage preko 13. Inače ima još mnogo pšenice po polju.
Prošli smo gore od malinara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo I mog prvog posta na forumu.Otkup psenice u Svilajncu je 10-11din za proklijalu do13% vlage..A sve do jedne je takva..Otkup vrsi Victoria group..Muslim da su I malinari bolje prosli of has..
 
Nazad
Vrh