Cena Pšenice rod 2018

Ja sam moju Zvezdanu uradio 12 juna i bila je 79 hl primese 2 i vlaga 15. Ovi na silosu jos ne znaju koliko ce da plate. Jos stoji na 16 ali toliko daju i za ove koje su se ovih dana dovozile. A parametri su katastrofa. Ja se nadam da cu ipak dobiti koji dinar vise od ove trenutne. Prema nekim najavama moguce je. Ali ostaje da cekam ili da se dogovorim sa njima da ovo bude akontna. Strpljen spasen.
 
16 din akontacija
malo skidanja na primese,malo na HL malo pozitive na vlagu sve u svemu na 11 vagona skinuli 3500 kg.......kako samo mislio nije ispalo strasno
 
Kakav je to sertifikat sto se trazi od robnih rezervi?Pise da ga obezbedjuje prodavac.Da li je neko trgovao na ovaj nacin sa robnim rezervama,ko izdaje i koja je cena tog papira?Jeste da je ta kolicina verovatno vec popunjena mozda i vredi pokusati sutra...
 
Ja sam dobio kod skladistara,tacnije kontrolu kvaliteta kod njih radi jugoinspekt,i oni su mi to izdali...bar je bilo tako pre koju godinu..
 
17 din sa pdv-om.
Druga zadruga dsje 16 din plus akontacija

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod nas na hlebnost bilo koliko ispod 74 skidaju samo 4,5din.
Juče sam pričao sa čovekom iz opštine Svilajnac, i reče da je dao na 10,5 sa PDV. Tamo stvarno plaćaju 10-11.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas na hlebnost bilo koliko ispod 74 skidaju samo 4,5din.
Juče sam pričao sa čovekom iz opštine Svilajnac, i reče da je dao na 10,5 sa PDV. Tamo stvarno plaćaju 10-11.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kod nas hlebnost od 68 skidaju 10%.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
kod nas na mlinu primali tel kel bez odbitaka ali vlaga do 14 posto i hektolitar mora biti preko 72 posto .cena je krenula sa 16 din sa pdv danas pala na 15 sa pdv
 
Poslednja izmena:
Počinju da kukaju na tv. kako nam je slab rod psenice i pored rekordno zasejanih povrsina i da psenica mahom ide u stocnu hranu.Da li se to negde odrazava na cenu i hoce li to imati veze sa cenom psenice?Ili ce to nazalost samo biti prilika i izgovor za obaranje cene psenice...?
 
Ovog Sakovića bih proterao iz zemlje,toliko me iznervira kada počne da objašnjava kako je sve bajno i lepo..samo cena mora da bude mala..jer valjda tako treba da bude.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ma sad kad su potpisani ugovori za izvoz u Kinu, Egipad i Indoneziju biće manjka žita kod nas. To će nam i podići cenu. Ko kaže da ova država ne radi za seljaka (farmera)?
 
Kod nas će biti konačna posle 15-tog. Akontna je 16 din, videćemo da li će biti i konačna.
 
Da li su u obavezi otkupljivači svima da plaćaju pšenicu sa PDV-on ili ne? Kako ide procedura oko toga? Jel treba da sam i ja u sistemu PDV-a pa da tek onda i meni to plati?
 
Nazad
Vrh