Cena Pšenice rod 2018

Danas na radiju ide objava da je uljarice bačka izvršila doplatu svim kooperantima do cene od 18 din zbog cene sa kojom su izašle robne rezerve...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Da se ispravim, nije u pitanju uljarice bačka nego agroomega Žabalj. Drugar saradjuje sa njima pa mi je proverio informaciju...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Po ovom boldovanom sto sam citirao bas bi se reklo da sam ozlojedjen...
Inace hvala bogu da kisnemo.

Pa jel tu pise da ti trebas da crknes da bi ja ziveo, aj cuti I ne kenja vise, mene si naso!
Pa zar ne pate? "ovi" odnosi se bas na te sto pate narovno ne na sve. Nije im zemlja videla gram djubriva I nista nisu ulozili jos se time hvali kako je to sto je rodilo sve njihovo, e takvi trce odmah da prodaju robu, I nemam ja nista protiv njih neka rade tako jos 100god.
Pod srednjima smatram svakog ko ekonomise ispravno I napreduje nebitno je koliko radi zemlje, I medju njima mnogi nalaze matematiku da sacuvaju robu bar dok ne prodje zetva, al ako preda negde na lager dzabe sve, izgubio je dve vazne mogucnisti. 1.da proda robu tel-kel 2.da je proda trenutnom ko placa naj vise.
 
A ko je video skok cene psenice od zetve pa do naredne zetve? Cuvali ljudi poslednje 3 godine i ovde na forumu i nisu dobili nista. Ove godine mozda i dodje do skoka jer je malo ispravne, bar kod juzno od Save i Dunava.
 
ko nema skladiste 0.5 posto mesecan lager plus jedan posto fumigacija do nove god. posle prvog januara jos jedan posto fumigacije. tako da malo visa cena nema opravdanja. a i onaj ko je skladisti kuci mora vrsiti fumigaciju legalna nije bas jeftina jedino na crno kupiti pilule a i to tesko ide
 
danas na berzi trgovano po 16.8 + PDV
ova cena se naravno odnosi na kvalitetnu pšenicu.
 
Kod nas još uvek 16.5 treba kredit da plaćam a 1000 eura gubim ako sad napravim obračun za pšenicu. Valjda će skočiti i kod nas na 17.5...
 
Ne verujem da ce kod vas,jer se ovde dve zadruge trkaju sa cenom inace bi cena bila 16.5.

Jedna zadruga je izasla prva sa 17din dok ova kaze da ce jace od njih platiti,danas su izasli sa konacnom cenom od 17.5
 
Ko nije prodo nek neprodaje,za mesec dana ide na 20.Casticete picem ,negde na vasaru.Da budem tacniji ova cena se ocekuje za semptenbar, oktobar.Kasno cuo ja moju prodo po 17.
 
Hm tesko, od ovih na vlasti mozemo dobiti samo manje, vise ne verujem... Ja bi voleo da ode i na 25 ali nema nista od toga...
 
Počeli su malo više da plaćaju lošiji kvalitet. Sada umesto 12din za hektolitar 72 može da se dobije i 13-14din :D
Kosovo mnogo kupuje. Svakog dana viđam kamione sa KS tablicama, što ranije nisam primetio. Saznao sam da im u papirima piše da voze stočnu hranu. Kontrolu kvaliteta im radi Jugoinspekt. Žale se na cenu preko Dunava, tamo nema jeftine robe na foru kao stočna pšenica, pa izgleda da žure da odvezu sve što je jeftino.
Ti Pero pošto imaš za kamion, prošetaj pored Knez petrola i prvog koga vidiš sa KS tablicama skači na kamion. Svi znaju Srpski i dobri su za biznis. Ja bih tako uradio za tu količinu.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh