Cena Pšenice rod 2018

https://www.b92.net/biz/vesti/agro-...:%20P%9Aenica%20uni%9Atena,%20cene%20u%20nebo
Uskoro ocekujem pad cene psenice kod nas ili u najboljem slucaju zabranu izvoza...
Nebi čudilo, kako nam ovi "naši" pomažu ::sramota::
02.08.%20CENE%20ZITARICA_1.jpg
 
Kod nas zadruga koja radi iskljucivo sa mlinom iz Sente podigla cenu na 17 din/kg sa dosadasnjih 16,3 din

Ovo sam gore napisao pre dva dana,od danas je cena 17,3 din/kg.
 
Ovo su cene za one koji do sada nisu dali psenicu na obracun.Oni koji su je obracunali po 16,3 din nemaju nikakvu doplatu do ovih cena.
 
E da mi je neko rekao da će za ovakav (ne)kvalitet pšenice sada moći da se dobije preko 18din,rekao bih mu da je lud. Jbt,koji padovi... nije normalno više.
 
Moja psenica je bila hekt 73 protein 10. Pola je prodato po 16.3 iz njive bez odbitaka i troskova prevoza a druga polovina po 17.3 bez odbitaka i troskova prevoza. Lokalni skladistar iz Uba uzima na ulazu oko 4% i moj je prevoz. Dok se sve to preracuna od naplacene cene minus 1.5 din.
 
A hoce li se znati konacna cena bar tamo negde do 1 Oktobra? Kakva su oni stoka i bagra nevidjena.
Napravio sam obracun po 16 din i niko ziv ne kaze apsolutno nista, hoce li ostati na toj ceni ili ce isplatiti jos nesto preko.
 
Nazad
Vrh