Vocarska tanjiraca "pipalica"

Tanjiraca se kaci nazad ali ima jednu gredu koja ide pored traktora i dodje negde izmedju prednjeg i zadnjeg tocka. Greda ima hidralicni cilindar pa moze dosta od traktora da se odalji. Ako drva nisu kriva onda koristis pipalicu a ako su kriva ili mladja onda za dobru obradu moras rucno da radis tj do 2.-3. godine vocnjaka obavezno moras rucno. Takodje ako je jako zakorovljeno onda moras rucno. Cini mi se da je lakse kad je ovako pored traktora jer uvek imas u vidu i kuda ides i sta radi tanjiraca, sto pogotovo znaci u nagrtanju gde se ide vrlo brzo. Sa pipalicom koja je iza nisam radio pa stvarno ne znam koliko je teze. 539 u odgrtanju nema problema, za nagrtanje je malo lagan pa zna da ga zanosi pogotovo ako je u redu mekana zemlja.

Evo kako radi u zakorovljenoj njivi
[video=youtube_share;a0RUy-NzVf8]https://youtu.be/a0RUy-NzVf8[/video]
Mozda je i bolje raditi sa 539 nego sa jacim traktorom, ako udaris u drvo samo stane i ukopa se :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Za praćenje je lakša od zadnje, ali je zato i veća vaga pa više ukošava traktor.koliko vidim ovde kod tebe je baterija za odgrtanje 3 diska znači da je zagrt sa dva.Ja radim sa kombinacijom 4-3. Na onom videu sto sam postavio su baš male šljivice tako da može raditi u jednogodišnjem zasadu sa pipalicom samo mu našteluješ jačinu opruge.Mnogo sporo ti ovde druze radiš tanjiraču sto brze voziš to bolje radi posao ,na 539 odgrtanje 1 brza 1500 obrtaja ili druga brza 1000 obrtaja ako je ravno, a zagrtanje 2 brza kolko mozeš da sediš na traktoru.:osmeh:
 
40 cm ravni za odgrtanje i 42 za zagrtanje nazubljeni, mislim da je dosta vazno i koliko je disk ispupčen što više to bolje ide u zemlju
 
Za praćenje je lakša od zadnje, ali je zato i veća vaga pa više ukošava traktor

Neko moje razmisljanje je da je na ovoj sa gredom manja vaga, tacka potiska je pored samog zadnjeg tocka gde zavrsava poprecni deo konstrukcije dok kod zadnje je ta tacka dosta vise u stranu. Mozda gresim ali imam takav utisak.
 
Za praćenje je lakša od zadnje, ali je zato i veća vaga pa više ukošava traktor.koliko vidim ovde kod tebe je baterija za odgrtanje 3 diska znači da je zagrt sa dva.Ja radim sa kombinacijom 4-3. Na onom videu sto sam postavio su baš male šljivice tako da može raditi u jednogodišnjem zasadu sa pipalicom samo mu našteluješ jačinu opruge.Mnogo sporo ti ovde druze radiš tanjiraču sto brze voziš to bolje radi posao ,na 539 odgrtanje 1 brza 1500 obrtaja ili druga brza 1000 obrtaja ako je ravno, a zagrtanje 2 brza kolko mozeš da sediš na traktoru.:osmeh:
Ovo cale radi, on ide malo sporije. A za stelovanje jacine opruge nisam imao pojma da je moguce, sad kad razmislim samo se prebaci na drugu rupu i lakse je. Ali to i dalje ne pomaze ako je zasad kriv. I za zagrtanje i za odgrtanje su po 3 diska.


Na oko deluje kao 1:1 kopija italijanske
 




I ja sam počeo od ove godine da koristim speedo bočnu tanjiraču, kačenje je na sredini traktora.

Izuzetno sam zadovoljan, pre svega brzinom... Koristim je u vinogradu na 1,5 m i u voćnjacima.

PS ovo su mi prvi prolazi
 
Vasovac
Kakva je obrada nožem?
Ovde na snimku nema nešto korova, kako se ponaša kod korova?
 
Pa nedamo korovu da raste,,sece korove odlicno,prilazi skroz do stabla tako da unisti i izdanke,divljake

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Moraću da napravim nož za moju pipalicu, koliko vidim iste su, samo položaj kačenja je drugi...
Ajde ako ti nije teško, kad stigneš, slikaš nož, i gde se kači na pipalicu... Jel može da se šteluje ugao noža kao na tanjirači? Ona jedna rupa proširena?
Hvala.
I ja se trudim da nemam trave ali ...😃

Inače mislim da je za kamenite predele nož idealan...
 
Isto se kaci kao i tanjiraca,šlicovana rupa za štelovanje ugla

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Kupio sam polovnu italijansku tanjiracu pipalicu za vocnjak breskve.
Kacenje nazad, ima gredu i 2 baterije na sredini traktora.
Obe baterije mogu da se rotiraju za 180, da obe zagrcu, obe odgrcu, ili da jedna zagrce, druga odgrce.
Nisam nikad radio s njom, moze li neki savet, kad da zagrcem, kad da odgrcem, koji je neki plan rada?
Medjured cu da malciram, tanjiracom planiram da obradjujem u redu nekih metar ipo.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ja na jesen obavezno zagrnem a na proleće kad krene trava odgrćem.
Taman izmrzne lepo "bank" i u proleće se lepo radi...
A u toku godine zavisi, od trave, padavina, suvoće zemlje itd... To mi je promenljivo.
 
Nazad
Vrh